[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
niuniek8

#541 Post autor: niuniek8 »

Witam Zafirowiczów:). Nie jestem piratem drogowym i z reguły jak się nie spieszę to nie przekraczam prędkości 100-110km/h. Ostatnio sprawdzałem ile mi przekłamuje komp, wiec zrobiłem testowanie 3 razy. 2 pełne zbiorniki wyjeździłem pokonując trasę 70 km lub 140 km dziennie. Wtedy od jednego tankowania (53L i 55 L) do drugiego przejechałem 1000 km. Kolejne tankowanie było po przejechaniu 800 km w trasie i dolałem 39 litrów. Komputer przekłamuje mi o 0,5L na 100 km. Litry wlane do baku pokazały jak jest rzeczywiście. Gdyby tak było zawsze to LIGA ale pamiętam czasy kiedy do pracy jechałem 3-4 km i tak kilka razy dziennie to wówczas, zimą spalał mi 13L. Ogólnie od momentu zakupu Zafirki komp pokazuje średnie spalanie 5,7 L - przejechałem nią 40 tys w 2 lata i zakładając, że przekłamuje o 0,5L średnie spalanie jest na poziomie 6,2 L/100km to chyba nie najgorzej :).
Chciałem wkleić fotkę, którą zrobiłem po przejechaniu tych 800 km ale wyszła dość rozlana, wiec darowałem sobie.

Anony Mous

#542 Post autor: Anony Mous »

niuniek8 pisze: przejechałem nią 40 tys w 2 lata i zakładając, że przekłamuje o 0,5L średnie spalanie jest na poziomie 6,2 L/100km to chyba nie najgorzej :).
i to jest typowe średnie spalanie w trasie

kicaj

#543 Post autor: kicaj »

z mojego odczucia - przeklamanie zalezy od stylu i rodzaju jazdy...
zwlaszcza jak sie wypala dpf to wtedy ma wieksze rozbieznosci...
kicaj pisze:srednie spalanie 5.3l/100km
to z komputera, zapomnialem dodac ;)

Anony Mous

#544 Post autor: Anony Mous »

kicaj pisze:z mojego odczucia - przeklamanie zalezy od stylu i rodzaju jazdy...
jak już nie raz pisałem, miałem hopla na punkcie korekty kompa co do spalania i prowadzę obserwację i dokładne zapiski od prawie 2 lat. W tej chwili mam korektę ustawioną na maxa a komp wciąż okłamuje, zaniżając o 0.2-03 w warunkach miejskich. W warunkach pozamiejskich też czasami okłamuje ale mniej. Także wniosek jest jeden. Im krótsze i częstsze trasy, tym większe przekłamanie.

Anony Mous

#545 Post autor: Anony Mous »

kaliope, a masz możliwość sprawdzenia fejsem co jest w Nadwozie-BID/GID/CID? Jaki tam masz kod kraju?
Mogę coś przekręcić ale u mnie komputer zaczął "mylić" sie jedynie o 0,1-0,2 od czasu przestawienia w tym miejscu kodu kraju z "Francja" na "Polska" - po przeprogramowaniu lekko sie przestraszyłem, bo zżarłomi mi ze 200 km z pozostalego zasięgu na wyswietlaczu :)
Głowy nie daję, ale spróbować można...

DD

#546 Post autor: DD »

kaliope pisze:W tej chwili mam korektę ustawioną na maxa a komp wciąż okłamuje, zaniżając o 0.2-0.3 w warunkach miejskich. W warunkach pozamiejskich też czasami okłamuje ale mniej.
Mam identico. (silnik i status dpfa też mamy takie same)

Anony Mous

#547 Post autor: Anony Mous »

kaliope pisze:.....

Oczywiście tankujemy do pierwszego wybicia i nic nie dolewamy.
a czy takie tankowanie do pierwszego wybicia jest miarodajne? a czy przypadkiem ropa nie pieni sie podczas tankowania? (im wiecej tankujemy litrow tym wiecej piany, ktor potem znika i robie sie miejsce na dolewke)

ile mniej wiecej wchodzi wam od pierwszego wybica a dolania pod korek?

ja mam wrazenie ze czasami odbija mi za szybko i potem jeszcze duzo wchodzi paliwa, ale dokladnie nie wiem ile bo zazwyczaj tankuje na szybko (dzieci i zona juz płacza "do domu!") :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#548 Post autor: Bodek »

U mnie przy tankowaniu do pierwszego wybicia brakuje w baku z 5 litrów paliwa.

Ostatnio tak tankowałem to wskazówka się nie położyła, czy fulla nie było :D

Spokojnie można dobić jeszcze do wybić (troszkę nie po polsku napisane ;) )
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ALEMACIEK
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 03 gru 2011, 13:49
Lokalizacja: KRAKÓW
Model:

#549 Post autor: ALEMACIEK »

Zafirka B 120 KM miasto krótke odcinki 4-6 km 10L
trasa spokojna jazda około 120 km/h 6L
i pewnie przy niewielkich staraniach urwałbym z 0,5L
ale ciekawostka wcześniej miałem Astrę 1.7 cdti 110KM
i w mieście paliła 10L a na trasie 6.5L normalnie jaja
DPF ucięty i spycona Chip 160KM

Aston

#550 Post autor: Aston »

No dobra to teraz dwie informacje

1. cena paliwa na orlenie w Piasecznie - oczywiście ON to 5.59 za literek :)

2. przelot Częstochowa - Opole - Katowice - Radom spalanie 5.45 przy średniej prędkości 71 km/h :) tankowałem pod korek

seba260

#551 Post autor: seba260 »

Witam wszystkich.
Od miesiąca posiadam Zafirkę z silnikiem 1,9 CDTi 120KM z 2007r i to co mnie martwi w autku to bardzo wysokie spalanie, na razie poruszam się tylko po mieście na krótkich odcinkach do 6 km. Spalanie mam na poziomie 12-13 litrów ( wynik zmierzony i pokrywa się praktycznie z komputerem ). To naprawdę bardzo dużo. Dwa razy zdarzyło mi się tak podczas jazdy , że coś "pyknęło" i auto zaczęło spalać ponad 30l ( wg komputera ), po zgaszeniu silnika i odpaleniu wracało do normy. Czy ktoś może mi pomóc co może być przyczyną tak wysokiego spalania. Po popięciu auta pod komputer u mechanika nie pojawiły się żadne błędy.
Z góry dzięki za pomoc.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#552 Post autor: Lorry »

seba260 pisze: Dwa razy zdarzyło mi się tak podczas jazdy , że coś "pyknęło" i auto zaczęło spalać ponad 30l ( wg komputera ), po zgaszeniu silnika i odpaleniu wracało do normy. Czy ktoś może mi pomóc co może być przyczyną tak wysokiego spalania.
Włączyło się wypalanie DPFa, broń Boże przed jego przerywaniem w ten sposób bo inaczej będziesz miał problemy spore. Poczytaj o tym na forum


A co do spalania na krótkich odcinkach to niestety tak jest. CDTi nie jest autem na krótkie odcinki po mieście...

JaGoDkA

#553 Post autor: JaGoDkA »

seba260 pisze: Dwa razy zdarzyło mi się tak podczas jazdy , że coś "pyknęło" i auto zaczęło spalać ponad 30l ( wg komputera ), po zgaszeniu silnika i odpaleniu wracało do normy. Czy ktoś może mi pomóc co może być przyczyną tak wysokiego spalania.
To sie DPF wypala... radze nie przerywac tego procesu bo po pewnym czasie bedziesz pisal w innym dziale z opisem bledow zwiazanych z DPF...
Pocztaj sobie na forum o DPF - to powinna byc lektura obowiazkowa dla posiadaczy CDTI :)

Temety DPF: http://www.zafiraklub.pl/viewforum.php?f=71

[ Dodano: Pon Sty 02, 2012 22:07 ]
Lorry uprzedziles mnie z odpowiedzia :)

seba260

#554 Post autor: seba260 »

Dzięki, poczytam.
Choć przyznam , że jak sprawdzałem auto przed zakupem u mechanika to mi powiedział, że w moim aucie nie ma tego ustrojstwa, ale wychodzi , że będę musiał to dokładnie sprawdzić.

Pozdrawiam

Kolego poczytaj odpowiednie tematy a wszystkiego się dowiesz.//Woytas
Bodek_K pisze: Rozkodowałeś VIN autka :?: wrzuć TU Koledzy pomogą, a jak nie to wyślij mi na PW to ci rozkoduje.
Posprzątano. Woytas
Ostatnio zmieniony 02 sty 2012, 23:12 przez seba260, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#555 Post autor: Bodek »

Zrobione 469km (85% trasa, 15% miasto) - spalanie 6,45 - uważam, że OK, tym bardziej, że na postoju nie zawsze gasiłem silnik - bo zimno :D
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”