Gdzie szukać numeru silnika?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#16 Post autor: MieHor »

kulex, aż taki biegły to ja nie jestem, a wracając do Twoich pytań - wydaje mi się, że pedał przyspieszacza w Twojej ZA jest elektroniczny a nie na linkę, powinna do niego dochodzić wiązka kabli.
Na podanych zdjęciach widać jakieś nr, które zostały odlane w procesie produkcji i moim zdaniem mogą to być nr części lub katalogowe. Na przedostatnim zdjęciu wyraźnie widać typ silnika X/Z18XE
Natomiast nr fabryczny silnika i skrzyni biegów jest zwykle nabijany indywidualnie numeratorami na przygotowanym w procesie produkcji płaskim polu
Mi wychodzi że u Ciebie jest skrzynia biegów F17 z przełożeniem 4.19

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#17 Post autor: firek »

kulex jeśli chodzi o twoje autko to powinien w nim być pedał tzw elektroniczny a więc pozbawiony cięna-linki gazu. Takie rozwiązanie tyczy się wszystkich silników Z 18XE(wszystkie po 2000r) jest to jedna z róznic w stosunku do silnika X18xe1.Pozdro

kulex
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 25 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Jarocin
Model:

#18 Post autor: kulex »

firek pisze:kulex jeśli chodzi o twoje autko to powinien w nim być pedał tzw elektroniczny a więc pozbawiony cięna-linki gazu. Takie rozwiązanie tyczy się wszystkich silników Z 18XE(wszystkie po 2000r) jest to jedna z róznic w stosunku do silnika X18xe1.Pozdro
ok
z podziękowaniem wszystkim

marcinos25

#19 Post autor: marcinos25 »

Witam.
Dziś odnalazłem w końcu numer silnika w swojej zafirce bo chce zmienić rozrzad i....jest inny niż w książce? Zamiast 20BM6010 znalazłem numer 20U59236. Czy można gdzieś sprawdzić rocznik tego silnika lub czy był włożony nowy do mojej ZA czy z jakiegoś rozbitka? Teraz martwi mnie to ile faktycznie ma najechane moje autko bo to co mam na liczniku (155tyś) to już raczej nie aktualne.....

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#20 Post autor: Harry200 »

Wrzuć na Forum żeby Ci ktoś rozkodował numer VIN,wtedy będziesz miał numer silnika taki z jakim Zośka wyjechała z fabryki..

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#21 Post autor: firek »

marcinos25, pomijajać twój problem odnośnie różnic w mumerach to nie wiem po co potrzebny nr. rozrząd jest taki sam w obu 1.8

marcinos25

#22 Post autor: marcinos25 »

Już mi miehor rozkodował VIN -stąd wiem że miałem wymieniany silnik. Do zakupu rozrządu każdy kogo o to pytałem potrzebuje nr silnika. Po za tym chciałbym wiedzieć coś czy może nie ma najechane ze 400tyś....

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#23 Post autor: Harry200 »

Ciekawe dlaczego wymienili Ci silnik.. :?:

marcinos25

#24 Post autor: marcinos25 »

Też bym chciał to wiedzieć.... samochód z 2003 r, na liczniku 155tyś ( w tym już 10 tyś zrobione przeze mnie) - ciekawe od ilu kilometrów licznik kręci sie już na tym drugim silniku i czy był włożony nowy (wątpię) czy może z przebiegiem np 200tyś

lukasz kolata

#25 Post autor: lukasz kolata »

marcinos25 pisze:Też bym chciał to wiedzieć.... samochód z 2003 r, na liczniku 155tyś ( w tym już 10 tyś zrobione przeze mnie) - ciekawe od ilu kilometrów licznik kręci sie już na tym drugim silniku i czy był włożony nowy (wątpię) czy może z przebiegiem np 200tyś
i własnie dlatego wszyscy nie do końca wierzymy w cyferki wyswietlane na liczniku :lol: :lol: :lol:

marcinos25

#26 Post autor: marcinos25 »

OK... Tylko zanosi się na to że pojeżdżę tym samochodem ze 3 lata więc wolałbym wiedzieć ile ma nalatane silnik. Nie ma na to sposobu?

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#27 Post autor: Koenig »

marcinos25 pisze:Już mi miehor rozkodował VIN -stąd wiem że miałem wymieniany silnik. Do zakupu rozrządu każdy kogo o to pytałem potrzebuje nr silnika. Po za tym chciałbym wiedzieć coś czy może nie ma najechane ze 400tyś....
Witam

Odświeżę temat. Jestem w podobnej sytuacji jak kolega marcinos25. Chciałem nabyć przez internet rozrząd, ale sprzedawca potrzebuje numer seryjny silnika, (ponoć numer VIN nic mu nie daje). Swoją drogą za pomocą EPC Online udało mi się na podstawie nr-u VIN ustalić nr silnika (20CF7552) jednak chciałbym to jeszcze sprawdzić na silniku i tu moja prośba - czy ktoś mógłby zamieścić fotkę z dokładną lokalizacją w/w numeru. Dziś wskoczyłem do kanału i próbowałem namierzyć w/w nr ale bez powodzenia.

Druga kwestia czy Zafiry A z silnikiem Z18XE miały różne wersje rozrządu, czy tylko jeden typ:
pasek-162 zęby, szerokość 20mm
rolka napinacza - śr. zew. 59, szer. 22 mm
rolka prowadząca - śr. zew. 62,7, szer. 23 mm
rolka prowadząca - śr. zew. 52,5, szer. 23 mm


Pzdr.
Koenig

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#28 Post autor: Jacek2308 »

Koenig, Napewno były dwa rodzaje rozrządu i faktycznie tylko po nr silnika można było dość. Ale nie pamiętam już gdzie on jest w ZA

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#29 Post autor: Koenig »

Jacek2308 pisze:Koenig, Napewno były dwa rodzaje rozrządu i faktycznie tylko po nr silnika można było dość. Ale nie pamiętam już gdzie on jest w ZA
Dzięki za szybki odzew.

A kojarzysz, na czym polegały te różnice? Liczbą rolek, ich wymiarami, liczba zębów paska, pompą? Może w ostateczności udało by się na podstawie wymiarów elementów rozrządu dopasować nowy rozrząd.

Pzdr.
Koenig

gieesiak

#30 Post autor: gieesiak »

Koenig, numer silnika masz wybity na dzwonie bloku tuż przy łączeniu z dzwonem skrzyni od strony chłodnic. Jest to na wysokości wtyczki od sondy lambda.
Ewentualnie jak się zachował numer to na pokrywie rozrządu 2 wklejki :>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”