olej miksol jako dodatek do ropy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sajmer

#31 Post autor: sajmer »

Spoko , znalazłem tylko dziwią mnie proporcje kolegi - 100ml na 100l , na innych forach wyczytałem , że leją 1l na 50L bo to ma stosunek 1:50.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#32 Post autor: Harry200 »

Taką proporcję 1-50 do do dwusuwów,byś miał ładny biały dymek za soba...

sajmer

#33 Post autor: sajmer »

:)
Nie znam się więc się pytam bo nigdy nic nie lałem i nie wiem czy zacząć czy nie.

adasko

#34 Post autor: adasko »

PRzeciez ten czerwony stihl to to samo co mixol - olej do dwusuwów :lol: raczej własiwosci maja podobne.

cieniassss

#35 Post autor: cieniassss »

adasko pisze:PRzeciez ten czerwony stihl to to samo co mixol - olej do dwusuwów :lol: raczej własiwosci maja podobne.
mixol jest mineralny, a np castrol 2t jest syntetyczny, występują też półsyntetyczne, więc nie jest to to samo, a tylko służy do tego samego

Awatar użytkownika
vertal
Debiutant
Posty: 36
Rejestracja: 29 gru 2011, 16:42
Lokalizacja: Łowicz
Model:

#36 Post autor: vertal »

Witam - różnica między Mixolem a Stihlem jest taka jak z olejem do silnika 15W40 a 5W50 -Stihl ma dużo lepsze parametry lepkości a co za tym idzie lepiej smaruje wszystkie części w pompie -no i oczywiście jest 2,5 raza droższy ale litr starcza 1000 litrów ropy--- :lol: starczy na dwa miesiące jazdy w Zosi

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#37 Post autor: Dek »

vertal pisze:...Piszecie żeby lać do ropy Mixol i tu macie troche racji ale nie Mixol tylko --- czerwony olej do pilarek i kosiarek dwusuwów STIHL leje go od 9 lat (100ml na 100 l oleju ) ma dużo lepsze parametry smarne od Mixolu
Jakoś tak dla testów sprawdziłem jak to coś (olej Stihl-a i Makity - akurat mam w garażu) miesza się z olejem napędowym.

Po wlaniu Mixol-a do oleju i lekkim wymieszaniu wszystko ładnie się miesza i jest ok. Natomiast po wlaniu tego czerwonego cuda do oleju napędowego zrobiły się czerwone kuleczki i po porządnym wymieszaniu.... zrobiły się mniejsze kuleczki ale dalej się nie wymieszało. Na dnie powstała taka "kuleczkowa" zawiesina.


Oj ludziska uważajcie z tym co lejecie do baków bo szkód narobicie.

Podsumowując: Oba oleje do silników dwusuwowych, które posiadam (Makity i Stihla) "ni w ząb" nie mieszają się z olejem napędowym, który tankuję do swojej Zosi.

Nie eksperymentować, lać Mixola.
Ja zeszłej zimy dolewałem 100ml na pełny bak, jak zacznie mrozić znowu będę dolewał troszeczkę.

A i jeszcze jedno: Mixol nie jest jakimś cudownym środkiem na wszelkie bolączki dizelków - on po prostu troszeczkę poprawia ciężkie życie naszych spracowanych silników - a niech mają i niech nam służą jak najdłużej.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#38 Post autor: Jaymzarf »

Dek, i to właśnie miałem napisać, że te "markowe" ciężko z ropą zamieszać.
Mixol pamiętam od czasów Wartburga 353W, Komara i Ogarka, potem ojciec dolewał to do seata w który czasami świergoliła pompa paliwa w baku i przestała do momentu sprzedaży. Teraz ja kontynuuje tradycję i leje sete Zosi...
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

iskraxj

#39 Post autor: iskraxj »

No to po secie mixolu , na zdrowie
nie gadać tylko polewać :piwo:

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#40 Post autor: Jaymzarf »

Koledzy, zapowiadają spadki temperatury w noc, zalecam jakiś despresator do paliwka dolewać....
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

tradelux

#41 Post autor: tradelux »

Na zime polecam Skydd

Obrazek

KOPERNIK

#42 Post autor: KOPERNIK »

tradelux pisze:Na zime polecam Skydd
powiedz jak to cenowo wygląda ten dodatek ?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#43 Post autor: Dziadek13 »

W ashan i cerfurach to od 8,50 do 14 zł ja stosuje ten i też jest git Dodatek do Diesla DFA-39 K2 500ml i nie tylko chroni od wytrącania gliceryny mozna poczytać o nim np http://autokosmetyki-24.pl/pl/dodatek-d ... 500ml.html a ceny są różne.

olo018

#44 Post autor: olo018 »

Nie wiem jak ale kiedyś ten środek miałem w butelce w aucie i się zrobiła z niego galareta :shock: i więcej go nie używałem .

kris-59

#45 Post autor: kris-59 »

Witam ! Przeczytałem wszystkie komentarze z uwagą bo od niedawna poruszam się 2.0 DTI i żywotność mojej zosi jest mi na sercu . Zauważyłem że piierwszorzędne znaczenie ma jakość paliw i nie warto na tym oszczędzać.Tankowałem jakiś czas na Tesco i na Carrefour i silnikzaczął sie dziwnie zachowywać ,szczególnie na wolnych obrotach objawy wskazywały na egr ,trochę się wystraszyłem przeczyściłe w/w zawór dodatkowo klapy te w dolocie ale niewiele to pomogło .slinik po rozruchu miał troszkę zaniżone obroty ok880 ob/min i pracował nierówno .i wtedy stał ssię cud ,otwarto u nas stację Optima zatankowałm ze wzg ekonomicznych bo było najtaniej i po kolejnym tankowaniu silnik odżył obroty wzrosły prasuje równiutko inic nie klekocze w egr-e jak przedtem i dla tego nie zatankuję na żadnej badziewnej stacji .A co do moxolu to też czasami dolewam ale nie do każdego tankowania.Pozdrawiam :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”