wymiana oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
skibimac

wymiana oleju

#1 Post autor: skibimac »

witam, mam zoske 1.8 16v, 1999 r, 188 tys.km, na kartce przy wymianie oleju jest 10W40 (to chyba polsyntetyk), jesli tak to lepiej wymienic na taki sam rodzaj czy moze na mineralny ?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Tunio999 »

skibimac pisze:witam, mam zoske 1.8 16v, 1999 r, 188 tys.km, na kartce przy wymianie oleju jest 10W40 (to chyba polsyntetyk), jesli tak to lepiej wymienic na taki sam rodzaj czy moze na mineralny ?
Ja bym wymieniał na taki sam!! ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: janekW67 »

skibimac, jak motorek się dobrze sprawuje, to po co zmieniać. lej taki sam co był.
Oczywiście!

skibimac

#4 Post autor: skibimac »

niby wszystko jest ok ale dopiero wczoraj kupilem :driver: auto a z kartki wynika ze trzeba juz zmienic

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Tunio999 »

Wymień olej razem z filtrem i nie patrz a kartkę... Będziesz pewniejszy :P a mineralnego nie lej!!!
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Dole

#6 Post autor: Dole »

skibimac, w Twoim przypadku biorąc pod uwagę przebieg, rozważyłbym zakup Valvoline Maxlife 10W40. To olej dla samochodów z przebiegiem przekraczającym 100 000km.
Olej sprawdzony i na benzynie i na dieslu, wrażenia bardzo pozytywne.

KOPERNIK

#7 Post autor: KOPERNIK »

Witam.

Też bym radził zostać przy 10W40 jeśli był taki wcześniej
Dole pisze: rozważyłbym zakup Valvoline Maxlife 10W40.
słyszałem też o tym oleju
Dole pisze: wrażenia bardzo pozytywne.
mógłbyś kolego rozwinąć swoją myśl i opisać nam te pozytywy :D

Dole

#8 Post autor: Dole »

Ależ oczywiście.

Używałem go w moim poprzednim aucie, dieslu. Po kupnie auta i standardowej wymianie oleju zauważyłem, że jest wyciek z misy olejowej. Postanowiłem poczekać z wymianą uszczelki do kolejnej wymiany oleju i monitorować wyciek. Podłożyłem karton, na początku po nocy było to 5 kropel oleju, po 10kkm już tylko jedna. Więc zapewnienia marketingowe producenta o regenerującym wpływie na uszczelki nie okazały się tylko chłytem marketingowym.
Druga sprawa to głośność pracy diesla - i to już zauważyło sporo kolegów z poprzedniego forum - silnik pracuje wyraźnie ciszej, w porównaniu do odpowiedników marek Motul, Mobil, czy Castrol.
Na benzynce również go stosowałem, w moim drugim samochodzie.

Będąc na szkoleniu Valvoline o olejach, przedstawiciel handlowy na Polskę twierdził że olej ten ma 26 różnych dodatków antystarzeniowych, gdzie "zwykły" olej ma ich ok. sześciu.

iskraxj

#9 Post autor: iskraxj »

A mój przedstawiciel Castrola twierdzi , że ich olej jest najlepsz

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#10 Post autor: QRZOL »

To cię troszkę zwodzi.....
Obrazek

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: janekW67 »

każdy producent chwali swoje i uważa,że jego produkty są najlepsze. osobiście leję zawsze taki olej,jakim motorek był zalany wcześniej. robię tak w każdym aucie od 20-tu lat i jeszcze nigdy się na tym nie zawiodłem. :D
Oczywiście!

Todek

#12 Post autor: Todek »

Ja też używam Valvoline 10W40 MaxLife. Mam o nim jak najlepsze zdanie. Jak kupiłem auto, to nie miąłem najmniejszego pojęcia czym był zalany, nie było żadnej informacji. Chciałem wymienić na Mobil1, ale kolega mechanik powiedział, żebym w żadnym wypadku nie lał Mobila, bo teraz go rozlewają w każdej stodole. Jak to powiedział cena 80 zł za 4 l mówi sama za siebie. Poradził mi żebym zalał Valvolinem. Tak zrobiłem, za 5 litrów zapłaciłem 160 zł.
Na początku trochę się przestraszyłem bo od wymiany do wymiany, 15 000 km, autu wypiło około 2 litrów oleju. Po pierwszej wymianie i teraz po trzeciej wymianie, od wymiany do wymiany, dolewam około 1 litra. Auto ma około 200 000 km przebiegu.

KOPERNIK

#13 Post autor: KOPERNIK »

iskraxj pisze:A mój przedstawiciel Castrola twierdzi
Tylko niech ci powie jeszcze jak Kastrol wypukuje silnik tym bardzie np jeśli masz ok 200tyś km albo ponad

stiven

#14 Post autor: stiven »

ja to bym radził wymienić na taki sam olej i wymieniłbym filtr oleju i powietrza :D

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#15 Post autor: fliztar »

ja natomiast mam taką zasadę od 15 lat jeżdzę dieslami i jeśli silnik ma więcej niż 160tkm jeję castrol magnatec 10w40 i wymieniam co rok lub co 10tkm i jak na razie w żadnym samochodzie nie miałem problemów
Fliztar

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”