olej miksol jako dodatek do ropy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tradelux

#46 Post autor: tradelux »

KOPERNIK pisze:
tradelux pisze:Na zime polecam Skydd
powiedz jak to cenowo wygląda ten dodatek ?
Za dużą wersję na 1000l płaciłem 30 lub 40zł.

Krzysztof S

#47 Post autor: Krzysztof S »

Witam!
We czwartek odebrałem Zośkę od mechanika (pompa - nie zatarta, tłoczek się zaciął lecz według mechanika nie trzeba było regenerować przeczyścił przesmarował całość
naprawił jeszcze sterownik poustawiał wtryski.
Zalecił dodawanie Mixolu przy każdym tankowaniu 1l na zbiornik - sam jeździ Astrą z tym samym
silnikiem stosuje Mixol i twierdzi że nie ma z nią problemów.
P.S. Mechanik zajmuje się regeneracją pomp i wtryskiwaczy skasował 750 zł
dał półroczna gwarancję mam nadzieję że podziała dłu żej

Skasowany użytkownik 6483

#48 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wiesz co, no ja wlałem do baku mixol ale ok 100ml na cały bak ale nie 1L :/ . Według mnie to troszkę dużo ale niech sie wypowiedzą inni w tym temacie 8)

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#49 Post autor: fliztar »

1l to chyba przesada
Fliztar

olo018

#50 Post autor: olo018 »

Gdzieś ktoś napisał że gostek z serwisu boscha polecił dodatek z sthila do pił spalinowych ,te nowe dodatki do siników spalinowych są syntetyczne,może mniej zanieczyszczeń mają,?? może coś w tym jest,wlałem kiedyś taki podobny ok 100ml i mam wrażenie że mniej spalił na sto z tym dodatkiem.

radziko
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 22 wrz 2010, 12:52
Imię: Radek
Lokalizacja: Suwałki
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#51 Post autor: radziko »

Nie wiem gdzie tak naprawdę leży prawda. W ubiegłym roku wstawiłem pompę po regeneracji i rozmawiałem z fachowcem od regeneracji, który był całkiem odmiennego zdania. Mówił że dolewanie oleju nic nie daje poza wydawaniem kasy na olej. Twierdził, że w oleju napędowym jest wystarczająco dużo środków smarnych aby smarować pompę. Pompa jak ma walnąć to i tak walnie czy z olejem czy bez. Twierdził jeszcze, że te pompy jednowtyczkowe z reguły padają przy około 250 - 300 tys. km. Ciekawe dlaczego tylko tyle?

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#52 Post autor: Dek »

olo018 pisze:Gdzieś ktoś napisał że gostek z serwisu boscha polecił dodatek z sthila do pił spalinowych ,te nowe dodatki do siników spalinowych są syntetyczne,może mniej zanieczyszczeń mają,?? może coś w tym jest,wlałem kiedyś taki podobny ok 100ml i mam wrażenie że mniej spalił na sto z tym dodatkiem.
A parę postów niżej pisałem, że te czerwone syntetyczne dodatki mieszają się z benzyną ale NIE MIESZAJĄ się z ropą.
Wytrącają się w postaci malutkich kuleczek.

I po raz kolejny napiszę:

NIE EKSPERYMENTOWAĆ, lać co najwyżej Mixol-a lub inne dodatki do oleju napędowego, nic więcej..

pozdrawiam

mrarek

#53 Post autor: mrarek »

że nieco odgrzebię stary temat, ale podam moje spostrzeżenie - leję do ON olej, ale nie MIXOL. ten olej dobry jest może do starych kosiarek, ale nie nowych silników, jak chociażby w Zafirach.
MIXOL zostawia zbyt dużo popiołu w spalinach, szkoda więc zatykać przewody i kanały popiołem, jeśli można tego nie robić.
ja stosuję olej 2T CASTROLA lub nasz z ORLENA 2T SEMISYNTETIC. są jeszcze inne, ale te są najbardziej popularne i dostępne. jak już lać to z głową :)


ObrazekObrazek

qba1337

#54 Post autor: qba1337 »

Witam, a co sądzicie o wlewaniu MIXOLU do oleju napędowego, żeby poprawić smarowanie wtryskiwaczy, ponoć wydłuża to żywotność wtryskiwaczy? Czy nie zaszkodzi do wtryskom common rail zafiry B?

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#55 Post autor: Maciek »

qba1337 pisze:Witam, a co sądzicie o wlewaniu MIXOLU do oleju napędowego, żeby poprawić smarowanie wtryskiwaczy, ponoć wydłuża to żywotność wtryskiwaczy? Czy nie zaszkodzi do wtryskom common rail zafiry B?
Do 2.2DTI lałem, tak dla lepszego samopoczucia :)
Do 1.9CDTI na CR bym się nie odważył...

mrarek

#56 Post autor: mrarek »

dołóż 10 PLN więcej i kup lepszy olej.

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#57 Post autor: Zdenek2007 »

Gdzieś, kiedyś wyczytałem iż nie wszystkie oleje do dwusuwów (do benzyny) mieszają się z olejem napędowym! Po pewnym czasie na dnie wytrącają się kropelki oleju. Proponuję najpierw sprawdzić czy dany olej się całkowicie wymiesza zanim zastosuje się go w aucie.

Skasowany użytkownik 6483

#58 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja co parę tys km leję Mixol do baniaczka 5 l i staram sie to dokładnie wymieszać . Udaje się to bez większego problemu :piwo: . Potem całość wlewam do baku , jadę na stacje paliw i leje do pełna . Miałem na początku tego roku przykre zdarzenie bo facet wlał mi bo baku benzynę i to jeszcze V-power i przejechałem na tym jakieś 400km. Od tamtego czasu staram się dbać o pompę i póki co , nie widzę aby tamta niefortunna mieszanka jej zaszkodziła. Tego sobie będę właśnie życzył na Nowy Rok :piwo:

mrarek

#59 Post autor: mrarek »

panowie - MIXOL jest "najgorszym" w tym przypadku olejem do wymieszania.
są lepsze i warto dać nieco więcej kasy, by mieć tzw. święty spokój.
sporo o tym w necie pisze i warto poczytać...
każdy olej 2T dokładnie wymiesza się z noPb czy ON. problem tylko w tym, by lać olej niskopopiołowy.
z własnego doświadczenia powiem, że CASTROL 2T (dawny TT) jest mineralny i do silników bardziej przelatanych jest lepszy niż ORLEN SEMISYTHETIC, który u mnie jest lepszy w lecie. minerał lepiej uszczelnia i podczas odpalania silnika mam znacznie krótszy czas odpalenia.
wszystko w necie i na jutubie jest dobrze opisane: 200-300 ml oleju 2T/60l ON jest dawką zalecaną i bezpieczną dla dzisiejszych dizli.

kostian
Debiutant
Posty: 41
Rejestracja: 23 cze 2012, 20:14
Lokalizacja: Rzeszów
Model:

#60 Post autor: kostian »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”