zafira 1.6benz+cng

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Kajmanek
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 09 sty 2012, 17:29
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków [KR]
Auto: Zafira 1.6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CNG
Gender:

#16 Post autor: Kajmanek »

W Krakowie mam speca zarówno od LPG jak i CNG ,w moim przypadku sprawdzony dwukrotnie -polecam ,ale Kraków chyba trochę za daleko !! Chyba że Ci pasuje to pisz na PW podrzucę namiary
Pozdrawiam

gacek63

#17 Post autor: gacek63 »

niestety nie mogę wysłać PW bo za krótko jestem na tym forum. Taki dostałem komunikat. Jak możesz to pisz na gacek63@o2.pl

korolll

#18 Post autor: korolll »

Temat stary ale się podepnę. Przeróbka ZA z CNG na LPG wymaga wymiany sterownika silnika na benzynowy, tj Z16XE jeśli chcemy żeby samochód dobrze jeździł na LPG, wiem na przykładzie swojej Zośki że z oryginalnym sterownikiem CNG nie da się ustawić dobrze map na LPG. Wymiana softu nie da rady bo ten Z16YNG nie "przyjmuje" oprogramowania z Z16XE, jest to po prostu zupełnie inny sterownik.
U mnie po wymianie sterownika na Z16XE dopiero dało się ustawić mapy LPG i samochód jeździ normalnie na PB i na LPG. Dodam że przy wymianie sterownika konieczna jest przeróbka instalacji elektrycznej bo ta fabryczna Z16YNG nie pasuje do Z16XE. Kupując ZA 1.6 z 2004 roku sprawdzajcie czy nie jest to wersja z usunięta instalacją CNG bo dopiero przy ewentualnej próbie montażu LPG dojdą dodatkowe koszty! A czasem zachęca do kupna okazyjna cena takiego samochodu i jeśli nie był on z taksówki :/ to być może przeróbka się opłaci.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”