Sprzęgło - koło dwumasowe

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jakubek90210
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:03
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Bxl
Auto: Opel Zafira C
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#211 Post autor: jakubek90210 »

Witam właśnie jestem świeżo po wymianie sprzęgła i dwumasy. Podczas puszczania pedału sprzęgła (na tzw.półsprzęgle słychać delikatne stukanie.Czy to jest normalne?
Dwumasa i sprzęgło nowe wszystko LUK
Lepiej grzeszyć i żałować niż żałować że się nie grzeszyło

olo018

#212 Post autor: olo018 »

Raczej to nie normalne jest,ja mam stuki podczas puszczania sprzęgła i na gorącym silniku na luzie,ale dwu masa do wymiany,wiem na 100%. :cry:

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#213 Post autor: Mattai »

Ja zawsze sprawdzam w poznanskim ASO i w Warszawie. Mam pewność, w moim przypadku tydzień zszedł zanim na 100 % ustalili czy mam dwumas czy nie :D
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#214 Post autor: sobit »

jakubek90210 to jest stukanie, czy bardziej grzechotanie? Może coś nie tak z wysprzęglikiem.

jakubek90210
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:03
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Bxl
Auto: Opel Zafira C
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#215 Post autor: jakubek90210 »

Delikatne stukanie podczas ruszania z miejsca .Są to głuche dżwięki ,tylko podczas ruszania.przy zmianie następnych biegów jest ok.Wszystkie części sprzęgła wraz z dwumasą są nowe(przejechałem14km).Mechanik twierdzi ,że tak powinno być.
Lepiej grzeszyć i żałować niż żałować że się nie grzeszyło

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#216 Post autor: sobit »

hymm.. nie mam pojęcia. Zobaczę jak odpalę moją po wymianie.

Dla zainteresowanych, bo sam nie potrafiłem znaleźć. Nowa tarcza sprzęgła w dth z dwumasem ma trochę ponad 9 mm.

tysia24

#217 Post autor: tysia24 »

witam, kupiłam opla z wadliwym komputerem, przez co nie miał mocy, po zrobieniu komputera i sondolampy moc się poprawiła, teraz jest ok. Ale wystąpiła inna wada przez którą po osiągnięciu 120 km na autostradzie odcieło mi gaz ( wydaje mi się że na ten krótki moment odcieło paliwo, wyglądało to tak jakby motor chodził na sucho) ale obroty nie spadały. Po wciśnięciu pedała gazu osiągnęłam pół tysiąca obrotów więcej, dopiero gaz zaskoczył i wróciło wszystko do normy. Na drugi dzień to samo przytrafiło mi się na drugim biegu, po przejechaniu 1,5 km na zwykłej drodze ( to samo co powyżej). Moje pytanie co to jest? Auto po osięgnięciu pełnych obrotów i wbiciu 5 biegu na postoju nie zgasło lecz pojawił się wielki dym ze sprzęgła a obroty bardzo powoli spadały ( za każdym razie była już rezerwa paliwa )- czy może bak jest zasyfiony i odcina dopływ paliwa lub oparów? Czy mogą to też byc zawory ( na trzecim biegu przy 50 km auto czasami zaczyna ryczec, np. jakbyście jechali na 3 przy 65-70 km ) a są momenty że auto chodzi na tymże biegu płynnie. Mechanik każe nam wymieniac sprzegło - czy jest to głowna przyczyna takiego zachowania i czy koniecznie muszę je wymienic?


p.s.
czy wiecie coś może o mikro pęknięciach na głowicy - prawdopodobnie jest to przyczyna wielu uszkodzeń w zafirach 99 roku, rzecz trudna do wykrycia.

[ Dodano: Nie Sie 05, 2012 13:21 ]
dopiszę tylko że rozrząd wymieniałam miesiąc temu natomiast cała powyższa sprawa działa się już przed rozrządem. pozdrawiam

kubaroo

#218 Post autor: kubaroo »

Witam, jestem nowy na tym forum, ale podepnę się pod ten temat, jako że czytając cały ten dotyczacy sprzedla i dwumasy nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie.

Jestem na etapie wejscia do samochodu i proby odjechania, ale przejechalem okolo 2 kilumetrow (w planie okolo 100 ) ale niestety coś jest ze skrzynią. Nie znam się na samochodach za bardzo, ale to co się dzieje to jest jakies losowe działanie lub nie działanie sprzegla. Czasem normalnie zaskoczy mi pedal przy zmianie biegu a czasem się przyblokuje i w polowie zatrzymuje sie a nastepnie powoli wraca do pozycji poczatkowej.

Chodzi o to ze jest czasem ok a czasem wlasnie tak jak opisalem powyzej, czasem jest tak ze sie sliznie.

Czy to znaczy ze sprzeglo do wymiany. Chcialem podjechac do mechanika, ale moj niestety nieobecny, a drugi w niedziele nie robi :(

Z gory dziekuje za jakakolwiek odpowiedz

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#219 Post autor: Jaymzarf »

kubaroo, wygląda to na uszkodzenie wysprzęglika lub pompy sprzęgła. Ewentualnie zapowietrzenie się tego układu. Może płyn hamulcowy - bo to ten sam układ i ten sam płyn, nadaje się do wymiany.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

kubaroo

#220 Post autor: kubaroo »

dziekuje za odpowiedz, wlasnie dzisiaj zauwazylem plamki pod samochodem, moze wycieka plyn i stad te problemy

cember

#221 Post autor: cember »

Witam wszytkich. Posiadam zafire 2.0 DTI z 2000r. Przebieg 210000. Od kilku dni przy ruszaniu słysze delikatny dzwięk(buczenie) który trwa ok 1 sekundy. Zdarza sie to tylko na 1 biegu przy ruszaniu ze świateł. Na innych biegach jest ok. Co dziwne nie zdaża sie to za kązdem razem tylko czasami. Kończy sie docisk sprzegła?

Miraz86

#222 Post autor: Miraz86 »

Prawdopodobnie bedzie to wysprzeglik/lożysko na walku sprzegłowym w innym moim aucie przy wcisnietym sprzegle 'buczy' mi cały czas

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#223 Post autor: darkb »

witam koledzy moim problemem z jakim borykam się w mojej Zosi jest to że sprzęgło nie wydaje żadnych jakiś niepokojących dźwięków lecz jest gorzej niż dźwięki : tzn sprzęgło pracuje prawidłowo lecz pedał działa w bardzo wąskim zakresie tzn jest bardzo krótki skok pedału sprzęgła i łapie ono pod końcem i tylko tak w bardzo króciutkim zakresie że trzeba dać większe obroty przy ruszaniu bo auto by zgasło . bardzo proszę o pomoc czy mam się bać jakiejś poważnej naprawy. A 2 moje małe pytanko czy w zafirze A 1,8 , 115 KM, jest normalne sprzęgło czy super drogie sprzęgło dwumasowe. pomocy+-

Skasowany użytkownik 6483

#224 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

W Twoim aucie powinno być tradycyjne sprzęgło , bez dwumasy bo dwumasa wystepuje w dieslach. Podejrzewam ,że kończy Ci sie owo sprzęgło więc czas pomysleć o wymianie ale najlepiej podjedź do mechaniora niech Ci to dokładnie zdiagnozuje bo może masz problem z pompą wysprzęglika, kto wie :/

dimsim

#225 Post autor: dimsim »

Hej
To ja w swojej data produkcji wg vin 10.02.2003 mam dwumasę (koło zamachowe?) czy nie?
Pisze wyżej że tylko w dieslach ona jest. Ja mam benzynę.
Rozwiejcie moje wątpliwości proszę bo czytałem wątek i już nie wiem co myśleć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”