Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#256 Post autor: twardypt91 »

Żeby sprawdzić, czy tempomat jest aktywowany to mam szukać kogoś z tym opcomem? Może wiecie czy w Kielcach jest jakiś pewny warsztat?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#257 Post autor: SD72 »

WITAM JESTEM U WAS PIERWSZY RAZ.POTRZEBUJE POMOCY PRZY MONTAZU TEMPOMATU W ZAFIRA Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA.ZNALAZLEM DODATKOWE GNIAZDO PRZY KIEROWNICY ZMIENILEM I PODLACZYLEM NOWA MANETKE I NIC.CO MUSZE JESZCZE ZROBIC ABY TO ZADZIALALO?PROBOWALEM W CZASIE JAZDY PRZY ROZNYCH PREDKOSCIACH.POZDRAWIAM I DZIEKUJE

Proszę nie pisać dużymi literami - Bodek
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2012, 11:57 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#258 Post autor: Bodek »

bazyliszek72 pisze:WITAM JESTEM U WAS PIERWSZY RAZ.POTRZEBUJE POMOCY PRZY MONTAZU TEMPOMATU W ZAFIRA Z AUTOMATYCZNA SKRZYNIA.ZNALAZLEM DODATKOWE GNIAZDO PRZY KIEROWNICY ZMIENILEM I PODLACZYLEM NOWA MANETKE I NIC.CO MUSZE JESZCZE ZROBIC ABY TO ZADZIALALO?PROBOWALEM W CZASIE JAZDY PRZY ROZNYCH PREDKOSCIACH.POZDRAWIAM I DZIEKUJE

Proszę nie pisać dużymi literami - Bodek
Jeżeli zrobiłeś wszystko jak należy to może wystarczy go aktywować za pomocą interfejsu :?:

Temat o montażu: TEMPOMAT
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#259 Post autor: SD72 »

czy w automacie rownierz jest ta kostka do podlaczenia czujnika sprzegla :?: za bezpiecznikami?
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#260 Post autor: Bodek »

bazyliszek72 pisze:czy w automacie rownierz jest ta kostka do podlaczenia czujnika sprzegla :?: za bezpiecznikami?
Znalazłem coś takiego:
rysio62 pisze:Witam

Udało się uruchomić tempomat oraz komp. pokładowy. Wcześniej miałem do czynienia z dyletantem który nie umiał obsługiwać TECHa 2. Przejechałem się do Gorzowa Wlkp. na ul. Krótką 22 (serwis Bosch) i tam bez problemu w 10 minut było wszystko załatwione. I nie trzeba było mostkować wtyczki od sprzęgła(mam automat ale wtyczka jest). No ale nie ma róży bez kolców, mogę sprawdzać sobie chwilowe zużycie, średnie itp. ale nie mam komunikacji z czujnikami ilości oleju, ilości płynu chłodniczego, świateł mijania, klocków hamulcowych, ilości płynu do spryskiwacza. Czy są jakieś możliwości by te wskazania zassać do kompa, albo chociaż zmostkować by nie wyświetlały mi się błędy typu : sprawdź stan oleju, sprawdź stan płynu do spryskiwacza itp?

Pozdrawiam Rysio
Poczytaj ten temat od początku, inaczej wygląda montaż tempomatu w benzynie a inaczej w dieslu.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Pavvelek
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:04
Lokalizacja: Lodz
Model:

#261 Post autor: Pavvelek »

Prosze podajcie manual do montarzu tempomatu do zafiry a 1,6 najlepiej z obrazkami krok po kroku

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#262 Post autor: Bodek »

Pavvelek pisze:Prosze podajcie manual do montarzu tempomatu do zafiry a 1,6 najlepiej z obrazkami krok po kroku
Jest podany wyżej,a zresztą Tempomat

Oprócz tego przeczytaj ten temat od początku.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Pavvelek
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:04
Lokalizacja: Lodz
Model:

#263 Post autor: Pavvelek »

nie moge napisac pw do autora wiec zapytam sie go badz kogos innego kto moze mi odpowiedziec
chodzi mi o wyjasnienie szczegolow tego manuala

"Należy zwrócić uwagę na ilość styków w starej manetce" tzn ze moge kupic manetke z wieksza/mniejsza iloscia stykow ?

"Dodatkowo potrzebna jest przejściówka do podłączenia (około 30 pln)." Jaka przejsciowka i gdzie ja podlaczyc ?

"Przepinamy wtyczkę i wciskamy nową manetkę na miejsce" Czyli przepinamy te stare zaciski i w te zaciski monrujemy nowa manetke ?

"Podłączamy czujnik do instalacji auta " Czyli gdzie zebym nie podlaczyl w niewskazane miejsce opiszcie dokladnie

Podsumowujac

1krok Montujemy manetke z kablem 4 pinowym
2 montujemy czujnik sprzegla i podlaczamy go do tej instalacji auta
3 programujemy tempomat techem itp?

hubertt05

#264 Post autor: hubertt05 »

Witam wszystkich na wstepie.

U mnie problem tempomatu jest nastepujacy.
Posiadam Zafire 2003 rok elegance 2.0 DTH i jest ona w automacie.
Oczytalem sie tych wszystkich postow i zachcialo mi sie tempomatu... Rozkrecilem najpierw kolumne aby zobaczyc czy jest ta kostka od cruise.. faktycznie jest 4 pinowa, siadlem na allegro kupilem manetke do zafiry z tempomatem, przyszla wszystko ladnie elegancko podczepilem takze kabel od tempomatu, skrecilem obudowe.
W dieslach podobno z tego co przeczytalem moglo dzialac to od razu wiec ruszylem na jazde probna lecz nic nie dzialalo. Wiec myslalem ze trzeba aktywowac. Podczepilem opcoma wlazlem w silnik tempomat byl nie aktywowany aktywowalem go i znow jazda probna. Lecz znowu nie dziala... Nie wiecie jaka moze byc przyczyna tego ? Czy w automacie czegos moze brakowac ? Szukalem tego czujnika sprzegla za bezpiecznikami ale go tam nie widac.. Ani nie ma tej wtyczki na niego.. Czy powinien tam byc ? A jak jest to gdzies ukryty ?

valdi

#265 Post autor: valdi »

Witam wszystkich.
Ja takze mam klopot ze swiezo zamontowanym tempomatem w swojej zafirze 2003r. 2.0 DTI z automatyczna skrzynia biegow.
Od niedawna jestem posiadaczem opla i po przebrnieciu przez Wasze wypowiedzi na forum takze postanowilem wyposazyc swoje auto w ten przydatny gadzet jakim jest tempomat. Sprawa wydawla sie bardzo prosta, na zasadzie "plug and play". Niestety po wpieciu nowej manetki tempomat nie zadzialal. Proba aktywacji komputerem takze nie pomogla.
Co moze byc przyczyna? Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

koprasopel

#266 Post autor: koprasopel »

witam wszystkich.czy jest możliwość zamontowania tempomatu w benzynie jak jest linka gazu? wtyczkę pod kierownicą tez mam :?:
Ostatnio zmieniony 16 cze 2012, 22:51 przez koprasopel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
samczos
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:22
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Model:

#267 Post autor: samczos »

Dzieki koledzy manetka tempomatu zamontowana tempomat dziala idealnie ,obeszlo sie bez kompa zatrybil od strzalu jeszcze raz dzieki


;)

Skasowany użytkownik 6483

#268 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

tempomat to tak jak któryś z kolegów tu napisał ..gadżet , gdyż tak na prawdę to nie ma go gdzie wykorzystać w pełni. Nie ma u nas takich autostrad jak na zachodzie a na dystansie kilku kilometrów gdy jedziemy stałą prędkością ponad 60km/h to właczyć tego nie warto bo i po co? Chyba tylko po to by móc podrapać się po stopie :lol: . Ja mam autko z tempomatem od ponad roku i mimo iż robiłem trasy , nie dało sie tego wykorzystać odpowiednio. Wolałbym już mieć ESP , to przynajmniej cały czas dbałoby o moje bezpieczeństwo podczas jazdy. :D

Awatar użytkownika
samczos
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:22
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Model:

#269 Post autor: samczos »

Masz racje z tymi drogami w Polsce tyle że inni jeżdza poza granice tego kraju i ten tempomat jest naprawde luksusem .Widze ze kolega nie jezdzil dlugich tras i nie wie co sie dzieje z prawa noga na gazie.Bez obrazy Pozdrawiam

Panowie, to nie jest temat czy tempomat jest potrzebny czy nie na polskich drogach :!:

Odbiegacie od tematu :zolta: - Bodek
Ostatnio zmieniony 19 lip 2012, 21:19 przez samczos, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 6483

#270 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ano zgadzam się i nie obrażam :piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”