nie pali na jednym garze

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
chmiel

nie pali na jednym garze

#1 Post autor: chmiel »

Witam , wczoraj moja Zafirka zaczęła nierówno pracować tak jakby na jednym garze nie chodziła. Z tyłu po przegazowaniu wydobywa się czarny dym , oj dużo się wydobywa. Trochę słaba jest i klekocze , niekiedy szarpie silnikiem. Pojechałem do mechanika i potwierdził że wtrysk, tzn jeszcze nie rozbierał ale powiedział że da do sprawdzenia wtryski. Mówił jeszcze że przy okazji sprawdzi łańcuszek czy się nie przestawił . Oczywiście wykluczam egr bo widzę że leciutko chodzi , no i nie ma żadnego błędu(samochodzik z kluczykiem). Mam pytanie co może powodować takie efekty?

ps dodam jeszcze że jak zimny to ma ciężko odpalić , czuć że rozrusznik musi pokonać większy opór tłoków , jak ciepły to też ale ma łatwiej .
Z góry dziekuję za wszelką pomoc

olo018

#2 Post autor: olo018 »

objawy padniętego wtrysku,jak będziesz robił wtrysk to wymien od razu wszystkie uszczelniacze!!.

chmiel

#3 Post autor: chmiel »

Niestety to nie wtryskiwacz. Uszczelka pod głowicą pomiędzy dwoma garami środkowymi. :(
Zaczeło to się od czerwca 2012r. kiedy w układzie chłodzenia pojawiało się niekiedy nadmierne ciśnienie. Niekiedy bo to było nieregularne. Korek upuszczał ciśnienie razem z płynem. Robiłem analizę tzw różczką która nic nie wykazała. Na samym końcu silnik stracił moc i nierównomiernie chodził, tak jakby nie palił na jednym garze. Wstępna analiza wykazała brak ciśnienia na dwóch środkowych cylindrach. Po rozebraniu głowicy okazało się , że na szczęście tylko uszczelka . Wydmuchany został 1cm otwór w uszczelce.
Ciekawe ile to będzie kosztować :?:
Paweł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”