Problemy z pracą silnika - 1.6 ; 1.8

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tofo

#226 Post autor: tofo »

sondy sprawdzone a pierwsza nawet wymieniona, a w ktorym miejscy egr mial nieszczelnosc? wymieniales czy jakos uszczelniles?

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#227 Post autor: demko »

a ty jaki masz typ silnika? Z18XE czy Z18XE1?
czy prawdą jest ze Z18XE nie miał EGR?

tofo

#228 Post autor: tofo »

1.8 XE a z brakiem egr nieslyszalem

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#229 Post autor: demko »

tak??
to czytajac dane z forum
Z18XE
Typ: R4
Sterowanie: DOHC, Liczba zaworów: 16, Średnica (mm): 80,5, Skok (mm): 88,2, (cm ³): 1796
Moc (kW przy min-1): 90/6000, 92/5600 (G Astra / H, Vectra B, Zafira), 92/6000 (C Corsa, Meriva, Tigra B)
Moment obrotowy (Nm przy obr. / min-1): 167/3800, 170/3800 (G Astra / H, Vectra B, Zafira), 165/4600 (C Corsa, Meriva, Tigra B)
Kompresja: 10,5: 1
Układ sterowania silnikiem: Siemens Simtec 71; H Astra, Signum, Vectra C Siemens Simtec 71.5
Wymagania Liczba oktanowa: 95 / 98 / 91, pokonując regulowanym
Sterowanie: pasek rozrządu
Układ wydechowy: nie EGR, katalizator regulowany, Cechy szczególne: elektronicznej przepustnicy, tempomat
a dokladny link tu:
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=10355

ok a gdzie to ustrojstwo jest?
bo u siebie nie widziałem

tofo

#230 Post autor: tofo »

no tak niby racja, czyli jedna rzecz odpada teraz to juz zupelnie nie mam pomyslu gdzie moge miec nieszczelnosc jak sie blad pojawia. wystarczy ze wlac ze klime obroty ciut wieksze i blad znika.

ma ktos jakis pomysł?

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#231 Post autor: demko »

a moze masz zapchany katalizator?
swego czasu mialem tak w vencie problem z mieszanka...
pozniej wyciągniety byl kat i dalej bylo ze byl blad mieszanki...
zaszybko z wydechu wysztko wylatywalo...
wspawałem takie pół ksiezyce w dwuch miejscach i problem znikł
jak długo masz gaz?

tofo

#232 Post autor: tofo »

wiesz co gaz mam od 1,5 miesiaca. nie stawial bym na to ze kat sie zapchal.

Ale pomysl jest taki prosze o potwierdzenie czy dobrze mysle.

Wymienilem sonde pierwsza orginalna boscha, jezeli w sondzie starej byly otwory i ciecia a w nowej wa tylko otwory czy blad niemozde pojawiac sie wtedy gdy spaliny oplywaja sonde niewpadajac do niej?

dzieki za odpowiedz

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#233 Post autor: demko »

jesli sonda była kupiona do tego modelu to raczej nie sugerował bym sie konstrukcja wykonania... o ile dobrze pamietam sonda w tym aucie jest 4 pinowa. 2 piny to grzałka, musiał bys sie wpiąć w pozostałe dwa piny i Voltomierzem ustawionym na zakres 2V sprawdzić jakie jest napiecie na niej... przy dodawaniu gazu itp.. sonda jest dość wrażliwa na uderzenia typu upadki... może nowa okazała sie trefna od poczatku? jakiej firmy jest instalacja gazowa i jaki model? a może gaziarze cos pochrzanili i sie zle podpieli?

tofo

#234 Post autor: tofo »

Stag premimum IV generacji

hmmm muszę spróbować zrobić tak jak napisałeś ale to weekend do dyspozycji


dzieki

cieniassss

#235 Post autor: cieniassss »

tofo pisze:Stag premimum IV generacji
to wystarczy podpiąć kompa pod staga i będzie dokładny wykres z sondy lambda

błąd o niepoprawnym składzie mieszanki może wynikać ze źle ustawionej instalacji lpg lub padającego przepływomierza

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#236 Post autor: demko »

kolega ma tak samo na pb i na gazie wiec raczej nie zle ustawiono, jak by sie podpiąć i pod LPG to tez program bedzie rysował sondę. a co do przepływomierza to reaczej bład powinien jakis wyskoczyc sporadyczny.
Wiadomo najłatwiej wpiąc w kompa
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2012, 08:25 przez demko, łącznie zmieniany 1 raz.

tofo

#237 Post autor: tofo »

najgorsze jest to ze komp nic nie pokazal podlaczylem kompa i sondy pracuja normalnie zaden inny blad sie nie pojawia a blad mieszenki na kompie pisze ze nie wystepuje pozniej obroty ciut spadna i nagle wystepuje przez jakies 20s i znowu pisze ze mieszanka za uboga - nie wystepuje.

nie mam pojecia co moze byc jeszcze ;/

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#238 Post autor: demko »

rzuc zrzuty przebiegów...
sa na wykresie pokazane obroty?
jak to opisz na jakich obrotach byl silnik zrob tak przy 2,5 i przy 5 tys i na jałowym

tofo

#239 Post autor: tofo »

nie mam wykrsow z sondy na kompie mam liczby tylko ;/ ale postaram siep odjechac od kumpla i moze sie cos uda takiego wymotac na jego sprzecie

[ Dodano: Sob Wrz 29, 2012 10:16 ]
no i nici nie jestem wstanie zrobic zrzutów z sondy nie mam takiej mozliwosci ;/

[ Dodano: Wto Gru 04, 2012 17:52 ]
odświeze temat moze ktos wpadl na pomysl co moze byc przyczyna, dodam za na wolny obrotach faluja obroty od 648 do 750 obr/min

dzieki za odpowiedz

sunshine

#240 Post autor: sunshine »

Witam wszystkim posiadaczy ZAFIRY 125KM :)

Chcialbym sie podlaczyc pod temat - poniewaz niestety ten wspanialy samochod w tym sezonie zimowych zaczal stwarzac male problemy. Czytalem na forum ale niestety nikt nie pisal w jaki sposob mozna rozwiazac problem.

A problem jest nastepujacy:
Przy tmp ponizej 0 silnik ma problemy z utrzymaniem obrotow, zazwyczaj dlawi sie i gasnie. Odpala za kazdym przekreceniem kluczyka, wchodzi na swoje obroty ok 800 niestety po kilku sekundach gasnie. Jesli uruchomie silnik i bede manimulowal gazem podnosnil go do 2 tysiecy to moge utrzymac ze nie zgasnie. Jesli potrzymam go na takich wyzszych przez minute az troche tmp zlapie to pozniej juz sam trzyma obroty.
Wyskakuje mi blad P0170 - problemy z mieszanka

Wymienilem:
- Filtr paliwa
- lambde w kolektorze
- czyscilem przepustnice
- termostat z czujnikiem

Tak jak pisalem problem jest tylko i wylacznie na zimnym silniku, jak troche sie rozgrzeje jest ok, chociaz przy minusowych tmp nie chodzi idealnie rowno. Gdy bylo kilka dni ciepla myslalem ze problem znikl - bo chodzil juz idealnie.
Zafira ma instalacje gazowa - robilem probe na gazie na zimnym silniku uruchamiajac w trybie awaryjnym silnik uruchomil sie i chodzil bez potrzeby gazowania. Robilem tez probe odcinajac gaz (czytalem ze czasem zdarza sie zalewanie wtryskow gazowych) niestety tez nie pomoglo

Czy ktos moglby mi podeslac swoje LOGI z komputera w celu porownania ?
Pozdrawiam Sun

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”