Koło zmiennych fz rozrzadu wymiana.

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
AdamA.

Koło zmiennych fz rozrzadu wymiana.

#1 Post autor: AdamA. »

Witam,

Czy ktos z forumowiczow wykonywal kiedy wymiane kol zmiennych faz rozrzadu?

Poniewaz te 2 -3 sekundowe stukanie po odpaleniu samochodu zaczyna mi powoli przeszkadzac przymierzam sie do wymiany tych czesci (wyrzucenie sitek z aworow nic nie pomoglo).

Dziekuje za wszelkie informacje

Awatar użytkownika
map69
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:53
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#2 Post autor: map69 »

Ja wymieniałem koła ZFR, tu jest opis: KLIK

Co chcesz wiedzieć więcej?

AdamA.

#3 Post autor: AdamA. »

Wlasnie interesuje mnie sama ich wymiana poniewaz kola zamowilem juz w DixiCar dzis maja byc a jutro chcialbym wykonac wymiane, poniewaz klekotanie slychac juz na rozgrzanym silniku. Po przestudiowaniu Twojego poradnika jeszcze bardziej utwierdzilo mnie to w zakupie tych kol (tylko niestety cena 880 zl za jedno jest spora ale rauvile nigdzie sie nie dostanie )

Jako ze brakuje chetnych do tego chcialbym wykonac to samemu jakies wskazowki? ;-)))

Awatar użytkownika
map69
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:53
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#4 Post autor: map69 »

Ja niestety sam tego nie robiłem, zleciłem w warsztacie polecanym na forum KLIK.
Wiem że do poprawnego ustawienia kół ZFR używali specjalnej blokady.
Potrzebna była uszczelka pod pokrywę zaworów, bo ją otwierali.
Mówili, żeby za żadne skarby nie lać Castrola, bo koła znów padną
Troche znalazłem na temat na forach Vectry: KLIK1, KLIK2, niestety konkretów niewiele.

AdamA.

#5 Post autor: AdamA. »

Ja leje mobil 1 rally formula 5w50 powiedziano mi ze olej jest bardzo dobry, ale na jakich olejach auto jezdzilo predzej to nie wiem.

Czyli do kol dostaje sie olej tak?

Awatar użytkownika
map69
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:53
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#6 Post autor: map69 »

W warsztacie, w którym robiłem też leją ten olej.

Z tego co zrozumiałem olej poprzez zaworki (te z sitkami) jest podawany do kół ZFR i od jego ciśnienia zależy zmiana fazy. Ale ja nie jestem mechanikiem, więc wolałby się nie wypowiadać, żeby nie palnąć jakiejś głupoty :mrgreen:

cieniassss

#7 Post autor: cieniassss »

map69 pisze:Mówili, żeby za żadne skarby nie lać Castrola, bo koła znów padną
a ja właśnie kolejny raz wlałem Castrola 0W30

jakie macie przebiegi??

Awatar użytkownika
map69
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:53
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#8 Post autor: map69 »

Ja jak kupiłem auto, miało 100 tkm, to już stukało. Na innym forum czytałem historię kolegi, któremu padło po 30 tkm.
W sumie nie wiem ile jest prawdy w tej historii z Castrolem, ale mechanik powtarzał mi to ze 3 razy, więc sam musiał być pewny.
A Tobie też stuka?

cieniassss

#9 Post autor: cieniassss »

map69 pisze:A Tobie też stuka?
79500km i nic nie stuka

Awatar użytkownika
map69
Debiutant
Posty: 42
Rejestracja: 12 lip 2011, 14:53
Lokalizacja: W-wa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER

#10 Post autor: map69 »

No to luz :mrgreen:, może to tylko bajka. Ja jednak na wszelki wypadek Castrola nie leję.

AdamA.

#11 Post autor: AdamA. »

Odgrzewam temat kol ;-))

Kola ZFR mam juz w domu jednak po wizycie u jednego mechanika sam zastanawiam sie czy je wymieniac. Jako ze mam instalacje LPG BRC mechanik powiedzial mi ze te "cyk cyk cyk..." ktore caly czas slychac to wtryskiwacze od gazu ktore sa jak to okreslil grzane czy podgrzewaja sie caly czas, nawet jak auto chodzi na benzynie to wtryskiwacze od gazu pracuja.

Ale mam caly czas prblem z samochodem poniewaz znowu mam blad wypadania zaplonu, wymienili mi na gwarancji w jednym serwisie cewke zaplonowa tak proforma zeby wykluczyc ze to jej wina. Skasowali blad przejechalem 700km i zas wyrzuca mi ten blad tylko tym razem nie na drugim cylindrze a na czwartym.

Co zauwazylem ze jak samochod stoi cala noc na dworze to rano pracuje nie rowno przez chwile jak ruszam to musze mu przycisnac sporo gazu bo zgasnie. Jak tylko lekko sie zagrzeje problem znika. Czy moze to byc problem wilgoci gdzies na przewodach? Zastanawiam sie nad czujnikiem polozenia walu moze z nim jest cos nie tak?

Z gory dziekuje za pomoc.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: Maciek »

Podaj dokładny numer błędu który się pojawia... żeby była pewność, że dotyczy kół rozrządu.

AdamA.

#13 Post autor: AdamA. »

Nr bledu: 30204.

Ja juz sam nie wiem co moze byc przyczyna tej nierownej pracy na zimnym ;//

cieniassss

#14 Post autor: cieniassss »

AdamA. pisze:Ja juz sam nie wiem co moze byc przyczyna tej nierownej pracy na zimnym ;//
może czas na regulację zaworów

AdamA.

#15 Post autor: AdamA. »

cieniassss pisze:
AdamA. pisze:Ja juz sam nie wiem co moze byc przyczyna tej nierownej pracy na zimnym ;//
może czas na regulację zaworów
Kolego podpowiedz cos na ten temat bo kogo byl nie spytal to kazdy twierdzi ze tu sie nic nie reguluje bo sa hydrauliczne. Dla przypomnienia Zafira 1.8 140KM rok prod. 2008, silnik 18XER + LPG BRC
Ostatnio zmieniony 02 paź 2012, 13:10 przez AdamA., łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”