Nie mogę odpalić mojej ZAFIRY

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#76 Post autor: Harry200 »

Jeżeli będziesz miał paliwo zabarwione i przy okazji przybywa trochę poziom oleju to możesz mieć uszkodzone uszczelki w trawersach wtryskiwaczy, pompa się wtedy zapowietrza i jest to jeden z powodów które mogą skutkować trudnościami z odpalaniem..

milosz219

#77 Post autor: milosz219 »

sprobuje zaciągnąć paliwo ze zbiornika.sprawdzę bagnet z olejem.

podbiel

#78 Post autor: podbiel »

Ktoś podsuwał patent z butelką na sprawdzenie uszczelniaczy. Ściągasz wężyk z pompy ten od przelewów wtryskiwaczy i wkładasz do butelki zeby nadmiar paliw miał się gdzie zbierać. Możesz wlać trochę paliwa żeby koniec wężyka był zamoczony w paliwie. Króciec na pompie zaślepiasz np takim samym wężykiem tylko z wkręconą śrubką żeby nie zasysało powietrza. Przy okazji eliminuje zapowietrzanie sie przez trójniki od wtrysków (bo to też może być przyczyną).

DUKS4

#79 Post autor: DUKS4 »

ja mialem podobne problemy z odpaleniem auta kiedy odpaliła to jeżdziła bez zarzutu kiedy postała kilka godzin problem wracał okazał się że to pompka zasilająca pompę wtryskowa z najdująca się w pompie wtr. podła (1500zł) po wymianie zocha jak złoto jeżdzila.

vojti

#80 Post autor: vojti »

Może się komuś przyda.
Usterka wyglądała następująco: auto odpalało i za chwilę gasło. I tak za każdym razem. Objawy wskazywały na problem z immobilajzerem. W rzeczywistości padła pompka paliwowa w zbiorniku (silnik benzynowy).

Mazarin

#81 Post autor: Mazarin »

Witam u mnie w Zafci jest taki problem. Odpali ale po 5 sekundach gasnie i trzeba ja krecic dobre 15-20 sekund az odpali. Zauważyłem że na zgaszonym silniku paliwo jest w przewodzie paliwowym a po odpaleniu idzie powietrze i pompa prawdopodobnie sie zapowietrza. Zamontowalem nawet tzw gruszke i teraz jak odpalę autko musze szybko podpompowac zeby nie zgasla. Dodam ze między gruszka a pompą paliwo jest tylko miedzy gruszka a filtrem coś łapie powietrze.Jak juz wykonam tą czynność to jest juz ok. Żadna kontrolka sie nie świeci. Co sądzicie? Myśle że to moze byc coś z filtrem paliwa bo mialem taki problem z 8-9miesiecy temu i jak wymienilem filtr wszystko wrócilo do normy. Teraz niestety już nie. Moze bym ten nieszczesny filtr paliwa z obudowa wywalil i może wstawic zwykłą puszke jaką mają vw 1.9 diesle? Ktoś z was tak eksperymentował?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#82 Post autor: Harry200 »

W pierwszej kolejności sprawdż o-ring w obudowie filtra i trójniki z wężykami przelewowymi.Czy paliwa nie masz zabarwionego na ciemny kolor.. :?:

Mazarin

#83 Post autor: Mazarin »

Paliwo ma normalny kolor. Czemu moze być czarne?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#84 Post autor: Harry200 »

Często powodem zapowietrzenia są uszkodzone uszczelniacze trawersów wtryskiwaczy,objawia się to ciemnym zabarwieniem paliwa ,zapowietrzaniem układu paliwowego i zwiększaniem się poziomu oleju silnikowego.

Mazarin

#85 Post autor: Mazarin »

No tak mialem taką sytuacje w astrze II w 2.0DI

milosz219

#86 Post autor: milosz219 »

Coraz częściej mam problemy z odpaleniem swojego auta jak silnik jest juz zagrzany.Przedtem mialem z odpalaniem zimą na duzych mrozach, ale problem cięzkiego odpalania ciągnie się od lata.Co 15tys. wymiany filtrów, przebieg 250 tys.Jak mogę sprawdzić co moze byc przyczyną tego zapowietrzania.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#87 Post autor: GOTI »

A kiedy wymieniałeś świece? Mi mechanik powiedział że gdy jest problem z odpalaniem (przy normalnych temperaturach) to najlepiej wymienic świece. Ja też mam problem z odpalaniem i po świetach albo nowym roku musze wymienic i sprawdzic czy to od tego
Obrazek

Skasowany użytkownik 6483

#88 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

No ale koledze milosz219 Zośka nie chce odpalić przy zagrzanym silniku a tu już świece nie mają większego znaczenia. Być może masz problemy z czujnikiem temperatury. Nic nie wskazuje na to ,że układ zasilania Ci się zapowietrza bo inaczej no nocce miałbyś problemy z odpalaniem auta. Proponuje sprawdzić błędy na początek. ;). Zastanawia mnie jeszcze kwestia czy nie jest to również spowodowane uszkodzeniem pompy wtryskowej ale tutaj niech się wypowiedzą mądrzejsi i bardziej zaznajomieni z tematem koledzy :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#89 Post autor: Harry200 »

Właśnie ,przy jakich temperaturach otoczenia ten problem u Ciebie sie pojawia :?:

milosz219

#90 Post autor: milosz219 »

z błedów mam tylko niegrzejącą jedną swiecę, ktora jest dodatkowo ukręcona i nie udalo mi się tego zrobić.Problemy z odpalaniem mialem juz latem gdzie temperatura miala ponad 20 stopni teraz jak są temperatury koło 0-5 stopni tez bywają problemy. O który czujnik temperatury chodzi?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”