Zafira B - silnik diesel czy benzyna.

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
skibimac

#211 Post autor: skibimac »

witam, jestem przed zakupem zafiry tylko nie wiem z jakim silnikiem kupic, wiem tylko ze silnik benzynowy, tylko nie wiem czy 1.6 101 KM czy 1.8 115 lub 125 KM, rocznie robie jakies 9 -10 tys. km a codzienne uzytkowanie sprowadza sie do jakiegos wyjazdu do marketu i takie tam, 4 razy w miesiacu do pracy w 5 osob 50 km w jedna strone (trasa) i raczej spokojna jazda, wczesniej mialem vectre 101km no i nie wiem czy na zafire to nie bedzie za malo i wlasnie tego chcialbym sie dowiedziec , interesuje mnie rocznik max 2003

dzieki za porady
pzdr

piopio

#212 Post autor: piopio »

1.8 nie będzie sie tak męczył w Zafirce, 1.6 niby może być, ale to troche za mało i większy powinien być w lepszym stanie. Poza tym zapas mocy zawsze się przydaje, zwłasza przy większym bagażu albo pełnej obsadzie.

smaru

#213 Post autor: smaru »

kilka tematow nizej jest to samo, moze warto by przeczytac tamten watek i dolaczyc do niego????

skibimac

#214 Post autor: skibimac »

jasne :))

tradelux

#215 Post autor: tradelux »

mati pisze:
smaru pisze:tylko spalanie w miescie to MINIMUM 12l/100
moj dizel tyle pali w miescie a co sie człowiek naw... to jego, szkoda ze tak mało jest tych 2,0T
To raczej masz coś nie teges w aucie. Sprawdź na pierwszy plan przepływomierz, układ świec żarowych i wtryskiwacze.
piopio pisze:1.8 nie będzie sie tak męczył w Zafirce, 1.6 niby może być, ale to troche za mało i większy powinien być w lepszym stanie. Poza tym zapas mocy zawsze się przydaje, zwłasza przy większym bagażu albo pełnej obsadzie.
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 2.2, bo przy takich przebiegach 2.0T i braku studzenia turbosprężarki możesz ją zajechać ;)

piter 123

#216 Post autor: piter 123 »

witam
Mam pytanko dowiedziałem się również że opel 1,8 benzyna ma słabą skrzynie biegów jak do tego silnika i często się psuje, może ktoś wie co i jak, jakie są koszty napraw i co się psuje, a tak przy okazji to że ciężko się dostać do wszystkiego podczas naprawy to wiem ale jakie są jeszcze problemy z tym autkiem bo bardzo mi się ono podoba i zamierzam go kupić chce po prostu wiedzieć wszystko za i przeciw jak mam wydać około 40 tyś zł
dzięki

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#217 Post autor: Andrzej2503 »

Gdyby się często psuly to pewnie bym taką spotkał w sprzedaży w DE "getriebeschaden " i bardzo chętnie bym to kupił :lol:
ale pierwsze słyszę o takiej dolegliwości, ktoś Ci glupot nagadal
sklepik z Zafirami B i C

lucky

#218 Post autor: lucky »

u mnie siedzi oryginalna od nowości a auto ma 130.oookm i skrzynia pracuje jak miód :)

marcin2k

#219 Post autor: marcin2k »

Witam,

Dziś gazowałem inne autko (migaz - modlińska - dosyć znany punk)
Pogadałem z ludkami i okazuje sie że gazowania ZB 1.8 się nie podejmują właśnie ze względu na głowicę.
Przed gazownikiem zrobiłem badania techniczne i sobie porozmawiałem z panem diagnosta nt wycinki dpf. Pan diagnosta był mocno podejrzliwy - ale że mam benzynę więc się wyluzował. Z konwersacji wynika wycinka dpf jest nielegalna. Na chwilę obecną i przy obecnym sprzęcie (dymomierz) nie są w stanie tego wychwycić jakkolwiek w przypadku zmiany przepisów/ustaw/norm już może nie być tak różowo.

Pozdrawiam

BartoszM

#220 Post autor: BartoszM »

Witam - jestem posiadaczem Zafiry 1.8 125 KM, co do pracy skrzyni nie mam żadnych zarzutów, jedynymi minusami jest brak 6 biegu, co korzystnie by wpłynęło na elastyczność silnika, w obecnej sytuacji przy prędkości około 120 km/h auto staje się w środku głośne, a dźwięk silnika wskazuje na brak 6 biegu, dodatkowo bieg drugi często haczy przy zmianie biegów, ale jest to dobrze znana historia posiadaczom Zafiry, nie przeszkadza to w normalnej eksploatacji i można się do tego przyzwyczaić. Ogólnie mówiąc jestem zadowolony z zakupu benzynowej jednostki z silnikiem 1.8 125 km
Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 11:50 przez BartoszM, łącznie zmieniany 1 raz.

bprzemekb
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: JĘDRZEJÓW
Model:

#221 Post autor: bprzemekb »

Witam.

Jaki silnik polecacie koledzy do Zosi B 2008r. 1.9 120 km czy 1,7 110 km. Mam na oku dwie takie ZB z rzebiegami ok 170 tkm. Który jest mniej awaryjny? Czy ten 1,7 daje rade, czy nie jest za słaby do sprawnej jazdy?
Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi

n3v

#222 Post autor: n3v »

bprzemekb pisze:Witam.

Jaki silnik polecacie koledzy do Zosi B 2008r. 1.9 120 km czy 1,7 110 km. Mam na oku dwie takie ZB z rzebiegami ok 170 tkm. Który jest mniej awaryjny? Czy ten 1,7 daje rade, czy nie jest za słaby do sprawnej jazdy?
Z góry dzięki za wszystkie wypowiedzi
IMHO 1.9 120km
Ja rozmyślałem nad 120 i 150 kucy, 1.7 nie brałem pod uwagę - o ile się orientuję to nie można wywalić z tego DPF-a i nie urażając nikogo 1.7 w tak dużym aucie w klekocie to dla mnie słabo, choć ktoś to zawirusował na 140km czy coś, ale nie pamiętam kto i chyba to była Astra ...
Wybrałem wersję łagodniejszą 120km i to chyba za sprawą tego forum :) i opinii kilku mechaniorów, dużo czasu spędziłem na studiowaniu zasobów tego forum.

1.9 120km silnik fiata 8v prosta konstrukcja sprawdzona (suzuki fiat opel i może jeszcze gdzieś to wstawiali)
1.9 150km silnik "prawie" taki sam tylko 16v klapy wirowe, drogie turbo, szansa że dwumasa padnie szybciej i coś tam jeszcze
1.7 nie wypowiadam się

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#223 Post autor: Tunio999 »

Kurczę i ja powoli zaczynam mieć dylemat - benzyna czy ropka :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#224 Post autor: Bodek »

Tunio999 pisze:Kurczę i ja powoli zaczynam mieć dylemat - benzyna czy ropka :mysli:
Wiadomo, że szybciej i pewnie taniej kupisz ON :lol:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#225 Post autor: Maciek »

ON nie jest zły, nawet na krótkie odległości. No i łatwiej trafić coś fajnego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”