skrzynia biegów X18XE1, Z18XE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
emjot

#16 Post autor: emjot »

esperak pisze:Witam kolegów..

Zakupiłem niedawno zosie z Z18XE i dostaje szalu bo przy 120 mam 3800 obrotów na 5 biegu.
Tosz to normalnie gokartowa skrzynia a nie do jazdy na co dzień.

I tak szperam i czytam o skrzyniach. I zastanawiam sie nad taką rzeczą czy można przełożyć w skrzyni samo przełożenie główne?????

Jak sie dobrze orientuje jest ono pod boczną pokrywą nawet skrzyni nie trzeba z autka wyciągać dobrze kombinuje.?????
Podpinam się do tematu, aby nie otwierać nowego.

Mam podobną sytuację z drugą Zafirką (nie tą z profilu), którą odziedziczyłem po ojcu. Siedzi tam F17C419 - najkrótsza możliwa skrzynia. Mam sprzęgło do roboty, więc i tak będzie trzeba skrzynkę wytargać i myślę nad tym aby wymienić przy okazji skrzynię - chrapkę mam na coś w stylu F17W394. Tylko zastanawiam się, czy te skrzynie są plug and play, czy też mają jakieś znaczące różnice montażowe? Czy ktoś u siebie takiego swapa przerabiał? Jakieś dodatkowe rzeźby były, czy raczej bezproblemowo? Czy sprzęgło do F17 jest takie samo niezależnie od przełożeń? Sorry za pytania laika, ale zanim będę działał i topił kasę, muszę to dobrze rozeznać.

[ Dodano: Pon Gru 10, 2012 23:44 ]
Lasik pisze: ja mialem ten sam problem(padla mi C4,19stka), a ze nie znalazlem na szybkiego
W4,19 kupilem od angielskiej Astry G 1,6 C3,74 ktora swa charakteryskyka jest w miare
zblizona do W4,19 no i jestem zadowolony:

100km/h -> 2750obr.
120km/h -> 3300obr.
143km/h -> 4000obr.

pozdr.
Czy przy swapie były jakieś problemy / rzeźby itp, czy generalnie plug and play? Na co trzeba się szykować przy wymianie?

bobst
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2012, 02:26
Lokalizacja: trondheim
Model:

#17 Post autor: bobst »

na bank P&P

emjot

#18 Post autor: emjot »

Piszesz z doświadczenia? Pytam, bo na Opel-infos jest masa wersji tych F17, z różnymi metodami wybierania itp.
Czy np. z Astry H F17W374 by podpasowała? Ma dla mnie idealną charakterystykę przełożeń. Zrobiłem sobie tabelkę porównawczą i najlepiej pasują mi właśnie F17W374 lub F17W394. Łatwiej znaleźć tą pierwszą w przyzwoitej cenie. Zauważyłem, że F17W419 (ta dłuższa montowana w Zafirze) zwykle bywa 2/3 razy droższa niż wersje np. dla Astry G lub H... zastanawiam się z czego to wynika.

Awatar użytkownika
bykmark
Mieszkaniec
Posty: 354
Rejestracja: 04 lip 2011, 21:51
Imię: Marek
Lokalizacja: Małopolska
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#19 Post autor: bykmark »

djrafix pisze:Dziś się chciałem za to zabrać,ale od góry nie za wiele widziałem,więc zdjąłem osłonę silnika i pod spodem zauwazylem pewną dźwigienkę wkleiłem foto, Obrazek nie wiedziałem bardzo o co z tym chodzi,tą dźwigienke w całośći sie wymienia?. To jest część ruchoma po ruszaniu dźwignią zmiany biegów ta część sie rusza i ma na sobie dosyć duze luzy, czy tak ma być??. W tej dźwigience był seger jakiś, auto jednak oddałem do sąsiadów mechaników i jutro mam sie dowiedzieć co sie dzieje blizej :roll:


http://imageshack.us/photo/my-images/59 ... 28093.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... 28094.jpg/


Powyżej dwie foty tej dźwigienki

[ Dodano: Sob Gru 03, 2011 22:28 ]
Zafirka naprawiona, 200zl mnie ta zabawa kosztowala, i biegi wchodzą jakoś :lol: :D
I co było uszkodzone jeśli wiesz cos w tym temacie oprócz kosztu naprawy ?

Awatar użytkownika
Grzechu72
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:39
Lokalizacja: Pułtusk
Model:

#20 Post autor: Grzechu72 »

emjot pisze:
esperak pisze:Mam podobną sytuację z drugą Zafirką (nie tą z profilu), którą odziedziczyłem po ojcu. Siedzi tam F17C419 - najkrótsza możliwa skrzynia. Mam sprzęgło do roboty, więc i tak będzie trzeba skrzynkę wytargać i myślę nad tym aby wymienić przy okazji skrzynię - chrapkę mam na coś w stylu F17W394. Tylko zastanawiam się, czy te skrzynie są plug and play, czy też mają jakieś znaczące różnice montażowe? Czy ktoś u siebie takiego swapa przerabiał? Jakieś dodatkowe rzeźby były, czy raczej bezproblemowo? Czy sprzęgło do F17 jest takie samo niezależnie od przełożeń? Sorry za pytania laika, ale zanim będę działał i topił kasę, muszę to dobrze rozeznać.
sprzęgło jest dokładnie to samo
skrzynia też to samo tylko przełożenia inne

emjot

#21 Post autor: emjot »

No właśnie tak mi się wydaje, że skrzynia ta sama, oglądałem masę zdjęć i na to mi wygląda. Muszę teraz znaleźć odpowiednią skrzynię w dobrym stanie.

Awatar użytkownika
Grzechu72
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 31 sty 2011, 22:39
Lokalizacja: Pułtusk
Model:

#22 Post autor: Grzechu72 »

mam taką - jak potrzebujesz - jak chcesz dokładne info to pw nasmaruj do mnie

kgruszcz

#23 Post autor: kgruszcz »

Dołączam do tematu, bo wydaje się najodpowiedniejszy.

Padła mi skrzynia automatyczna, zbieram się do zakupu i wymiany. Znalazłem na mojej skrzyni jej oznaczenie - 457RJ. Szukając na Allegro trafiłem na model oznaczony jako 456RH (???), a jej właściciel twierdzi, że pasuje ona do mojego silnika. Czy jest to możliwe?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: Tunio999 »

kgruszcz pisze:Dołączam do tematu, bo wydaje się najodpowiedniejszy.

Padła mi skrzynia automatyczna, zbieram się do zakupu i wymiany. Znalazłem na mojej skrzyni jej oznaczenie - 457RJ. Szukając na Allegro trafiłem na model oznaczony jako 456RH (???), a jej właściciel twierdzi, że pasuje ona do mojego silnika. Czy jest to możliwe?
456RH była montowana w Zośkach 1.6
457RJ była montowana w Zośkach 1.8

W Polsce aby sprzedać wszystko jest możliwe :P
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

kgruszcz

#25 Post autor: kgruszcz »

heh, facet solidnie zbił mnie z tropu :) a jutro chciałem się wybrać na jej obejrzenie, trzeba szukać dalej...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#26 Post autor: firek »

kgruszcz, słupki a więc bloki są takie same w obu silnikach róznice pewnie są w przełożeniu-trzeba by zgłębić temat.

[ Dodano: Pią Gru 28, 2012 22:52 ]
emjot, i jak tam w kwestji podmiany skrzyni cos ruszyłeś???

emjot

#27 Post autor: emjot »

Na razie święta i nowy rok odłożyły sprawę. Muszę jeszcze to dobrze rozważyć... w domu zostanie na pewno tylko jedna Zośka (są dwie Zośki i Space Star, potrzebuję 2 samochody sprzedać - wszystkie 2002 r), więc do czasu decyzji nie będę w nic dużego inwestował. Póki sprzęgło mnie do tego nie zmusi, nie będę go ruszać przed podjęciem decyzji. Pewnie to kwestia kilku tygodni najbliższych.

piozar11

#28 Post autor: piozar11 »

panowie czy mogę zamontować do swojej Zafiry zamiast skrzyni F17C419 na skrzynię F17W394 bo teraz przy 3000 mam prędkość na liczniku poniżej 100km/h a chcę mieć te 100km/h przy 2700 obr.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2013, 13:35 przez piozar11, łącznie zmieniany 1 raz.

Milus

#29 Post autor: Milus »

to ja zadam jeszcze inne pytanie:

1. Czy da rade włożyć jakąś skrzynie od diselka do benzyny, może tam da się jechać w trasie
120 km/h mając 2,5 tys. obrotów na budziku

2. Może pasuje któraś skrzynia 6-biegowa z Zośki B?

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#30 Post autor: firek »

Milus, co do tego manewru z dieslem to obstawiam ze nie-sa to zupełnie inne bloki silników, więc i mocowania skrzyń do bloku zapewnie inne.
A co do wsadzenia 6 z Zosi B to najlepiej byłoby wsadzać razem z 2.0 benzyną.
Już sam rozmyślam coby nabyć jakąś Astrę 2.0(angola) i przeżucać motorek do tego skrzynia z B i byłoby super.
Jest jeszcze myk z zakupem całej rozkwaszonej B z motorem 2.0 T i to cudo w komplecie przekładać.
Jest tylko jednen myk czyli koszty-najtaniej jest jednak kupić skrzynię z innymi przełożeniami z Astry lub Vectry.
Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”