odcina przy 4000, brak błędów

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mortern

odcina przy 4000, brak błędów

#1 Post autor: Mortern »

Witam.

Szukałem ale nie znalazłem podobnego problemu.
Moja zafira od piątku miała 3 problemy, jeden to:
Kontrolka od TC się świeciła
kontrolka serwisowa się świeciła
silnik wkręca się do około 4000 obrotów.

Wszystkie 3 problemy pojawiły się przy uruchomieniu silnika, wcześniej działało wszystko ok.
W sobotę pojechałem do mechanika na odczyt i kasowanie błędów. komp pokazywał 2 błędy:
1: błąd czujnika położenia wałka rozrządu
2: błąd czujnika ABS lewy tył.
obydwa błędy zostały skasowane, kontrolki się zgasiły TC się włączył.
Pozostał mi problem obrotów. Zarówno na LPG jak i na benzynie jest to samo odcinka powyżej 4000. Co powinienem sprawdzić?
Pozdr. Marek.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#2 Post autor: Harry200 »

Gdy odcina Ci obroty na 4tys to kontrolka silnika nie zapala Ci się ponownie.. :?:

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#3 Post autor: darek_s »

Takie objawy wskazuja na uszkodzony czujnik polozenia wałka rozrzadu.Czesto przewod do niego parcieje co powoduje zwieranie zył,wiec na poczatek sprawdz własnie to.pozdr.

Mortern

#4 Post autor: Mortern »

Kontrolka od silnika nie zapaliła się ponownie( przejechałem około 1km od skasowania błędu) wg elektryka u którego byłem nie da się skasować błędu, jeżeli czujnik jest niesprawny.
czy w Z18XE dostęp do tego czujnika jest podobny jak w X18XE ? znalazłem taki opis: http://www.vectra-unlimited.pl/jpg/pora ... jnikw.html

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#5 Post autor: darek_s »

Dostep do czujnika jest dobry zdemontuj filtr powietrza i górną oslone rozrzadu,czujnik jest przykrecony na 2 srubki torx,uwazaj tylko aby przy odkrecaniu nie padła któras do srodka.pozdr.

fafciuk

#6 Post autor: fafciuk »

koledzy moja zoska jedzie tylko 150 km/h, błedów nie mam nic sie nie swieci, przebieg auto 200 tys. silnik 2.0 dti. Gdzie szukac przyczyny

Skasowany użytkownik 6483

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

W samym silniku, więcej sie nie da wycisnąć :lol: . A tak szczerze...ja żadko pędzę tak szybko , jednak zapytam, jakie sa objawy pracy silniuka przy tej prędkości? Cos Ci odcina obroty, cos zaczyna sie wtedy dziać?

fafciuk

#8 Post autor: fafciuk »

nic sie nie dzieje tylko tak jakby od 140 juz sie powoli rozpedzala

Skasowany użytkownik 3135

#9 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

ja swoją w sześć osób na włączonej klimie bezproblemowo pojechałem 180km/h, obroty ok 4500min na piątym biegu!

Mortern

#10 Post autor: Mortern »

Dzięki za pomoc, nie miałem niestety czasu aby zajrzeć do tego czujnika.
W poniedziałek za pierwszym razem odpaliła, odcięcie zniknęło. przejechałem 4km.
Postój 30 minut, odpalenie, sytuacja jak na początku- serwisowa, TC no i do tego odcinka przy 4000.
Po przejechaniu 4km znów 30 minut postoju.
Po uruchomieniu silnika znowu wszystko w porządku.
Czy to jest normalne zachowanie, że albo błędy same się kasują, albo nie są sygnalizowane?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”