[A] [B] [C] Jaki olej do diesla/benzyny ?

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Tommy

#241 Post autor: Tommy »

Moja Zosia wcześniej miała Shell Helix Ultra 5W30 a teraz pomyka na Castrolu EDGE 5W30
na obydwu było ok. Jakby brała olej to zmieniłbym na inny. :driver:

Pavvelek
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:04
Lokalizacja: Lodz
Model:

#242 Post autor: Pavvelek »

Pomozcie mi zalac moja zosie Auto kupione od helmuta Nie wiem co la poprzednio a widze ze na bagnecie praiwe sucho Auto 99 rok 168 na liczniku

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#243 Post autor: Bodek »

Jak benzyna to może być 10W40 przy tym przebiegu
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Pavvelek
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2012, 22:04
Lokalizacja: Lodz
Model:

#244 Post autor: Pavvelek »

benzynka 1,6 A jakas konkretna firma ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#245 Post autor: Bodek »

Pavvelek pisze:benzynka 1,6 A jakas konkretna firma ?
Do Astry G z silnikiem 1,6 16V lałem Mobil 1.

Rzecz gustu i zasobności portfela.

Obrazek
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

fresh7

#246 Post autor: fresh7 »

Woytas pisze:Ja leje GM 5w30 LONGLIFE, wymieniam co 15000, olej oryginał tani, zalecany - wystarczy
Popieram.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#247 Post autor: SD72 »

Witam!

Co myslicie o oleju MOTUL SPECIFIC Dexos 2 5W30 ??

Co zalac do mojego samochodu ? Co wybrac MOTUL czy MOBIL 1 a moze GM

POZDRAWIAM
bazyliszek72

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#248 Post autor: janekW67 »

Polecam GM 5W30, dobry olej w rozsądnej cenie. Moje auto jest nim zalane od nowości.
Oczywiście!

Gutek

#249 Post autor: Gutek »

Sporo jest juz napisane w temacie olejow. W Zafirce to moje doswiadcznie za slabe aby sie wypowiadac. Majac problemy z dwusladem, czytalem analize olejow i pewne doswiadczenia jakie byly prowadzone na roznych silnikach. Wniosek byl calkiem ciekawy - jak dla mnie. Oleje syntetyczne, choc najdrozsze, wcale nie sa najlepsze dla silnika. Wszystko wymyja i wyplucza, co moze prowadzic do rozszczelnien. Tam polecali olej polsyntetyczny - marka i rodzaj to juz inna kwestia.

[szukalem tego artykulu aby zapodac link, ale bylo to juz chyba za dawno temu i mi sie nie udalo, stad malutkie streszczenie tego co pamietam]

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#250 Post autor: chabretti »

Gutek pisze: [szukalem tego artykulu aby zapodac link, ale bylo to juz chyba za dawno temu i mi sie nie udalo, stad malutkie streszczenie tego co pamietam]
Oto Ci chodziło :?: http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

Gutek

#251 Post autor: Gutek »

Ja mialem inny artykulik, bo tam nie bylo rekalmy zadnego kontretnego oleju czy firmy. Tutaj tez wnioski sa dosc skape. Fajnie go jednak przeczytac i poszerzyc wiedze :-) Dzieki

GHoST705

#252 Post autor: GHoST705 »

Czeka mnie wymiana oleju w mojej OPC i zastanawiam się jaki olej wybrać... obecnie mam zalany mobil 10w40 i wciąga mi go trochę.

Zastanawiam się nad Valvoline VR1 10w60 ( ew inny 10w60 ) , Motulem 6100 10w40 no i ew Mobilem 10w40 takim jak był zalany...
I tu moje pytanie czy jest szansa na jakieś odczuwalne zmiany przy w/w olejach np. na mniejszą konsumpcje oleju... ??

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#253 Post autor: MARCEL! »

Hmmm ja używam Mobil Super 2000 X1 10W-40. Zrobiłem prawie 10 000 km i o dziwo praktycznie nie bierze oleju... Albo miarka zepsuta... A może sposób eksploatacji auta ma znaczenie ? Bo ja praktycznie autem jeżdżę w trasy, rzadko po mieście czy po na odcinkach po 2-3 km, generalnie, auto na tygodniu stoi, a w weekend za jednym zamachem robię 200-400 km...

Arczi

#254 Post autor: Arczi »

GHoST705 pisze:Zastanawiam się nad Valvoline VR1 10w60 ( ew inny 10w60 ) , Motulem 6100 10w40
Te 2 oleje to troche inna "polka zastosowania".
Rozumiem ze wiesz dlaczego sa wartosci 50, 60. Osobiscie uzywam od 3 lat VR1 - w innym aucie i jestem zadowolony.
Wymieniam go bez wzgledu na przebieg co sezon ale specyfika silnika jest inna.
W/g mnie to zalej jakiegos dobrego polsyntetyka "normalnego" i po sprawie. Ew wymieniaj go co ~10kkm a nie co 15kkm. To moje zdanie.

GHoST705

#255 Post autor: GHoST705 »

No to jest Turbo benzyna więc silnik dostaje trochę... ;) nie oszczędzam go... :P dlatego myślę o sportowym oleju... OPC są obciążone termicznie i mechanicznie. VR1 jest gęstszy i lepiej znosi wysokie temperatury... zośka nie raz była przegoniona powyżej 200km/h ( oczywiście na niemieckiej autostradzie :P ) i ogólnie dynamicznie jeżdżę ... turbo zawsze studzę po jeździe.

Pomyślałem o tym VR1 i pytam o niego bo w motorze zmieniłem w poprzednim sezonie z w40 na w60 i jest różnica w "spalaniu oleju" i pracy silnika ale to motor ( troche inna bajka ) więc pytam jak to w naszych Zośkach jest.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”