[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
robert629

#121 Post autor: robert629 »

Ja mam czarną rurkę. W sklepie pytał mnie jaką mam obudowę ale tylko wtedy jak chciałem kupić całość (odpowiedziałem, że nie wiem bo jeszcze nie zaglądałem). Gdy zdecydowałem się na sam wkład już mnie nie pytano jaką mam obudowę. Mniemam, że to nie ma znaczenia. Wymieniłem wkład i jest oki.

Cezar

#122 Post autor: Cezar »

wymienilem pompe wody wymienilem tez plyn w chlodnicy i po jakims czasie zauwazylem ze zimno jest w srodku znaczy sie nawet po przejachaniu 100 km z kratek leci takie mieszane powietrze takie pol zimne pol cieple poprostu za zimno mi :cry: czy ktos mial cos podobnego podejrzewam ze to wina termostatu ale pewnosci nie mam. aha nawet gdy silnik ma 90 stopni tez w srodku zimno prosze o podpowiedzi z gory dzieki pozdrawiam

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#123 Post autor: opelmen »

Ja obstawiam termostat, mam podobnie i już zakupiłem za całe :roll: 25,- wkład na Alledrogo...
Obrazek
Obrazek

Cezar

#124 Post autor: Cezar »

openman jak wymienisz to daj znac czy dziala a moze jakos trzeba odpowietrzyc uklad chlodzenia po wymianie pompy wody

wstepien

#125 Post autor: wstepien »

Szanowni Panowie,
problem mam ciut innego rodzaju, wymieniłem płyn wczoraj i dzis jadac zrobiło się zimno w samochodzie, temperatura zaczela sie podnosic do 90 i potem opadła. Z lewej strony silnika wydobywa sie para, obudowa filtra powietrza zaroszona. Mam to auto od niedawna i nie mam pojęcia co zacz. Czy któryś z Panów ma pomysł co to za przypadek i czy mam się już bać czy pózniej :)

komura85

#126 Post autor: komura85 »

Witam ja mam taki sam problem ze leci zimno z kratek.Tez zastanawiam sie jaki tego powod

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#127 Post autor: opelmen »

Epidemia, czy pandemia termostatów :?: :roll:
Ostatnio zmieniony 04 sty 2010, 15:20 przez opelmen, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Obrazek

ZAKROPIOLO

#128 Post autor: ZAKROPIOLO »

Jak napiszę, że ja chyba też muszę wymienić termostat, bo słabo się grzeje Zofija, to już będzie chyba epidemia. Do pandemii chyba jeszcze trochę ..... http://pl.wikipedia.org/wiki/Pandemia :lol: :lol: :lol:

Cezar

#129 Post autor: Cezar »

ale sluchajcie nie wiem czy dobrze mysle jezeli auto ma temperature na trasie 70 stopni dalej jade na trasie wkladam pomiedzy chlodnice karton calkowicie zakrywam i na tej samej trasie ma 90 stopni wiec wydaje mi sie ze termostat jest ok nie wiem moze zle mysle... ??

kris

#130 Post autor: kris »

a jak będziesz jechał w lato to jeszcze szybciej będziesz miał 90stopni. Wiadomo jak ograniczasz zimno to silnik nie będzie się wychładzał tak szybko jeżeli termostat przepuszcza. Jeżeli nie możesz bez zakrywania osiągnąć 90 stopni - no powiedzmy 85 to na pewno coś nie tak jest, a to coś to termostat. Zakrywanie chłodnicy pomoże w szybszym osiągnięciu nominalnej temperatury. Radzę nie zakrywać całej chłodnicy a co najwyżej sam grill.
Kurcze widzę jakim to jestem szczęściarzem osiągając po góra 5km nominalną temperaturę bez żadnego zakrywania. :lol:

kicaj

#131 Post autor: kicaj »

arek2185 pisze:ma temperature na trasie 70 stopni
to znaczy ze ci padl termostat na 90%

niech ktos mi powie przy jakiej temp otwiera sie termostat w tym silniku... 1.6 benzyna
arek2185 pisze:wkladam pomiedzy chlodnice karton calkowicie zakrywam i na tej samej trasie ma 90 stopni
to dla silnika to samo jakbys stal w miejscu i trzymal obroty ponad 2000...

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#132 Post autor: rzadki »

kris pisze:Kurcze widzę jakim to jestem szczęściarzem osiągając po góra 5km nominalną temperaturę bez żadnego zakrywania. :lol:

z tym że Ty masz benzyniaka, a problemy z dogrzaniem mają głównie użytkownicy dieseli ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

Cezar

#133 Post autor: Cezar »

kris moze tak powiem moja zafira łapie temperature 90 stopni bez zakrywania chlodnicy ale tylko wtedy gdy stoi i sie grzeje albo jak jade w naprawde dobrym korku wiadomo jak zlapie juz te 90 stopni to uruchamia sie wetylator i temp. spada

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#134 Post autor: timi68 »

arek2185 pisze:po jakims czasie zauwazylem ze zimno jest w srodku znaczy sie nawet po przejachaniu 100 km z kratek leci takie mieszane powietrze takie pol zimne pol cieple poprostu za zimno mi czy ktos mial cos podobnego
Ja miałem podobny problem. W moim przypadku winna była linka od zmiany nawiewu ciepło/zimno. Linka była naciągnięta i nie domykała wlotu zimnego powietrza, po wymianie linki (45 zł ASO) wszystko jest ok.
Najlepiej zdjąć obudowę od strony pasażera i sprawdzić czy klapka się domyka.

Cezar

#135 Post autor: Cezar »

właśnie dzisiaj doslownie szarpalem tym pokretlem cieplo zimno i zaczelo dzialac hmmm ale z jednej kratki (lewej na boczna szybe) leci chlodne powietrze a z drugiej strony normalnie musze sprawdzic ta linke moze otwiera do pół ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”