czujnik temperatury silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Agnieszka

czujnik temperatury silnika

#1 Post autor: Agnieszka »

witam serdecznie mam problem z moja zafira rocznik 2000 2.0 DTI
dzis rano nie damalam rady jej odpalic ciagnie ja lecz nie odpala nawet na SAMO
STARCIE! naladowalam akumulator ale dalej nic wezwalam mechanika myslac ze to przyczyna swiec poniewaz auto mam od 2 lat a nie nigdy nie wymienialam swie i nie wiem kiedy wogule byly wymienione. Lecz mechanik podłaczyk go do komputera i stwierdzzil ze jest padniety zewnetrzny i wewnetrzny czujnik temperatury palnika i wyskakuje ze silnik ma 100 stopni i nie rozgrzzewa swiec i dlatego nie pali!
mam pytanie jaka jest cena tego czujnika?

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#2 Post autor: Rybka »

Proponuje zrobić test;

Odpiąć kostkę z czujnika temperatury znajdującego się na termostacie.
Świece jeśli sprawne powinny zadziałać.
Auto powinno odpalić jeśli to tylko czujnik.
Cena czujnika ok 30 zł.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: Bodek »

Należałoby przy okazji podpiąć autko i sprawdzić błędy - może ze świecami też jest coś nie tak.

Błąd świec P0380.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Agnieszka

#4 Post autor: Agnieszka »

Auto odpalilo gdy mechanik odlaczyl czujnik lecz powiedzial ze koszt tego to 130zl.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#5 Post autor: Rybka »

Te 130 zł to chyba za czujnik wraz z wymianą.
Choć 100 zł za zmianę czujnika :shock:
Ale co mechanik to ma swój cennik.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Bodek »

Czujnik w ASO kosztuje 85zł dla silnika Y20DTH
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Agnieszka

#7 Post autor: Agnieszka »

130 zl to cena czujnika z wymiana lecz okazalo sie ze sa padniete jeszcze 2 swiece lecz musi wymienic je wszystkie i kosz tego to 200 zl komplet swiec + 80 zl ich wymiana o ile sie nie ukreca bo jesli tak to cena jednej ukreconej swiecy 500zl.

cieniassss

#8 Post autor: cieniassss »

Agnieszka pisze:130 zl to cena czujnika z wymiana lecz okazalo sie ze sa padniete jeszcze 2 swiece lecz musi wymienic je wszystkie i kosz tego to 200 zl komplet swiec + 80 zl ich wymiana o ile sie nie ukreca bo jesli tak to cena jednej ukreconej swiecy 500zl.
zmień mechanika

marcinnmo

#9 Post autor: marcinnmo »

Dokladnie kolezanko zmien mechanika bo ceny to on ma z kosmosu.Kupywalem teraz czujnik tylko do Zafiry 2.2 koszt 32zl,a jesli chodzi o wymiane to bardzo prosta sam sobie wymienisz.

Agnieszka

#10 Post autor: Agnieszka »

Dziękuję wszystkim za pomoc auto już naprawione.
Powodem awarii było zapowietrzenie pompy paliwowej, błędne wskazania czujnika temperatury oraz spalone 2 świece żarowe.
Po wymianie czujnika,świec oraz odpowietrzeniu. Auto odżyło.

woolf

#11 Post autor: woolf »

Witam. Chciałbym podłączyć się do tematu.
Moja 2,0DTI bardzo długo się nagrzewa (90st. po ok 10km). Nie wiem czy to wina termostatu bo jak już osiągnie swoją temperaturę to ją trzyma ( na zegarze wskazówka między 80 a środkową kreską). Może to wina czujnika? A może te typy tak mają?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#12 Post autor: GOTI »

woolf pisze:Witam. Chciałbym podłączyć się do tematu.
Moja 2,0DTI bardzo długo się nagrzewa (90st. po ok 10km). Nie wiem czy to wina termostatu bo jak już osiągnie swoją temperaturę to ją trzyma ( na zegarze wskazówka między 80 a środkową kreską). Może to wina czujnika? A może te typy tak mają?
Nie masz czym sie przejmować - Zafira już tak ma, że długo nagrzewa sie silnik ;)
Obrazek

woolf

#13 Post autor: woolf »

Dziś jednak wymieniłem termostat (wkład) ;) i płyn. Wydaje mi się, że szybciej się nagrzewa i wskazówka podchodzi pod środkową kreskę (w pion) ;)

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#14 Post autor: Mattai »

woolf pisze:Witam. Chciałbym podłączyć się do tematu.
Moja 2,0DTI bardzo długo się nagrzewa (90st. po ok 10km). Nie wiem czy to wina termostatu bo jak już osiągnie swoją temperaturę to ją trzyma ( na zegarze wskazówka między 80 a środkową kreską). Może to wina czujnika? A może te typy tak mają?
U mnie się też długo nagrzewała, zmiana termostatu poprawiła sytuację.
Teraz przy okazji wreszcie wskazówka temperatury stoi na baczność, nawet w korku
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

Macieek
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2011, 20:59
Lokalizacja: Włodawa
Model:

#15 Post autor: Macieek »

Witam również się podepnę, nie jestem pewny ale moja zafira chyba dosyć szybko stygnie, gdyż po przejechaniu również jakiś 10 km nagrzeje się prawie do 90 i jak zostawię ja na godzinę maks dwie (na dworze obecnie ok 15 st.) i wsiadam i pokazuje mi, że silnik jest całkowicie zimny. Jak odpalam to wskazówka nawet nie drgnie. Ten typ tak ma czy może czujnik termostatu lub inne opcje?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”