Awaria silnika - padła pompa i pasek rozrządu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
regesz

Awaria silnika - padła pompa i pasek rozrządu

#1 Post autor: regesz »

Witam
Wczoraj strzeliła mi pompa wody za nim zdążyłem się zatrzymać i zareagować na komunikat niski poziom płynu chłodniczego to pompa stanęła coś zazgrzytało zgasł silnik. Zdjąłem górną osłonę rozrządu, pasek ma poszarpane zęby i zsunął się z 1 rolki. Co mogło się stać z silnikiem co robić naprawiać silnik czy szukać 2 silnika, jakie to mogą być koszty?
Moja zafira to 2004, 1.8 125KM
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, 13:34 przez regesz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

Hej! Na pewno trzeba zdjąć głowicę. Jeśli pasek nie jest zerwany, to jest nadzieja,że w optymistycznej wersji, przestawił się tylko zapłon i do wymiany będziesz miał tylko rozrząd i pompę wodną. A pesymistyczna wersja jest taka,że konsekwencje tej awarii mogą być bardzo poważne (oby tak nie było), np. pogięte zawory, uszkodzona głowica ...
Oczywiście!

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

W przypadku zsunięcia się paska to parę zaworów jest uszkodzonych..

marian07

#4 Post autor: marian07 »

a pompa ile miała nalatane?

regesz

#5 Post autor: regesz »

Pompa miala 12 miesiecy i pryejechane 18tys km. Bede reklamowal ja u sprzedawcy jest niby szansa na zwrot kosztow naprawy.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Wojti »

obyś miał rację życzę powodzenia ale znając polskie realia .... :shock:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

regesz

#7 Post autor: regesz »

A mozecie mi powiedziec jakie to moga byc koszty takiej naprawy.

fabrus

#8 Post autor: fabrus »

Możesz napisac jakiego producenta była ta pompa?
Koszty naprawy w przypadku uszkodzonych zaworów będą spore.... nawet kilka tys PLN, ale na razie nie ma co gdybać - trzeba rozebrać silnik i sprawdzić co poszło.

regesz

#9 Post autor: regesz »

Oto kilka fotek z demontażu silnika.
http://imageshack.us/g/17/wj5k.jpg/
ObrazekObrazek
Co robić regenerować głowicę czy kupić silnik. Okazało się po rozbiórce że mam wyciek między silnikiem a skrzynią biegów, co to może być?

Pompa jest włoska tyle dowiedziałem się od mechanika. Jak ją odbiorę to się dowiem jaki to producent i dam znać na forum by już nikt sobie nie narobił problemów.


Poprawiłem fotki RYBKA ;)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2013, 11:17 przez regesz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: janekW67 »

Jeśli masz wyciek między silnikiem a skrzynią, to najprawdopodobniej poszedł siemering na wale korbowym. Jeżeli chcesz kupić silnik, to tylko taki,na który dostaniesz gwarancję rozruchową przynajmniej na dwa tygodnie, no i wiadomo,że trzeba rozrząd nowy założyć (bo Lenin mówił: "wierzyć dobrze,ale sprawdzić lepiej"). Może na początek spróbuj poszukać głowicy, no chyba,że w twoim silniku układ korbowy już jest mocno zużyty, no to wtedy lepiej szukać silnika.
Oczywiście!

rczpak

#11 Post autor: rczpak »

Mi po 2 tyg od wymiany pękła śruba od rolki. Winnych oczywiście brak mechanik że dobrze zrobił producent pewnie nie uzna reklamacji i o tak to jest. Wszystkie zawory 16 szt wymienione uszczelniacze itp duperelki koszt naprawy 1200 zł za tą cenę można silnik kupić ale mechanik odradził bo nie wiadomo co można kupić.

regesz

#12 Post autor: regesz »

U mnie koszt naprawy wyjdzie prawie 2tys. Mechanik powiedział że skoro już zdjęta głowica to można przy okazji wymienić pierścienie i panewki. Robić czy nie?

gieesiak

#13 Post autor: gieesiak »

Gdybyś nie zdecydował się na remont- mam zafire 2005 - silnik 1.8 125km do odpalenia posłuchania, przebieg 146kkm ;) w stanie bdb.
pzdr
Artur

regesz

#14 Post autor: regesz »

A jaki koszt tego silnika?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: janekW67 »

regesz, Jeśli chcesz remontować ten silnik, to ja przy okazji wymieniłbym panewki i pierścienie. Niewiele dołożysz,bo komplet panewek to koszt ok. 100 zł.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”