Ciężko mi pali

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wachtomasz

Ciężko mi pali

#1 Post autor: wachtomasz »

Witam was ciężko mi pali moja zafira a jak odpali zapala mi się kontrolka z silnikiem a potem gaśnie i jak jadę to mi przerywa tak jak by ja coś trzymało mi pomuszcie bo spłutalem się już bo zawsze mi coś pada. :cry:

kicaj

#2 Post autor: kicaj »

jakie bledy?

KOPERNIK

#3 Post autor: KOPERNIK »

wachtomasz, podpowiem ci tak że konieczne będzie z czytanie błędów kompem bo tak to ci nie pomożemy jeśli nie wiemy co się dzieje.z czytaj błędy daj je na forum i będziemy szukać przyczyny po kodach jakie podasz .pozdrawiam

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#4 Post autor: rzadki »

a w między czasie napisz jeszcze gdzie parkujesz auto, na równym czy pochyłym podłożu?
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

kicaj

#5 Post autor: kicaj »

i czemu przodem do gory... ;)

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Maciek »

Raczej siem zapowietrza, a o tym był już jeden długi temat - szukaj na forum.

maniekb

#7 Post autor: maniekb »

Oby tylko świece, na co wskazuje. Gorsza sprawa jak by to była pompa :?
U mnie jednak to drugie się stało ale Kolego wachtomasz uszy do góry może to tytlko jakiś bzdet :)
Tak jak koledzy wyżej opisują musisz najpierw podpiąć kompa i zczytać błędy a dopiero coś konkretnego można będzie powiedzieć.

wachtomasz

#8 Post autor: wachtomasz »

Witam was koledzy
Świece sprawdzali mi są dobre jak będę miał wolne to podjadę i podłącze go co mam spisać jakie kody a wo gule dadzą mi spróbuje a przy okazji chciałbym się was zapytać czy w zimie chodzi klima.
Pozdrawiam

KOPERNIK

#9 Post autor: KOPERNIK »

wachtomasz, kody błędów które ci z czytają komputerem .a o klimie napisz w dziale klima bo tu się bałagan zrobi ..pozdrawiam

jack568

#10 Post autor: jack568 »

witam
mi też w te mrozy cieżko pali,aku nowy,żadna kontolka się nie pali,może świeca żarowa?, wstaje w przybliżeniu co 5 godz. i przepalam (po takim czasie odpala bez problemu postoi dłużej muszę nieźle chechłać żeby odpaliła) co za diabeł? (mój 1 diesel od 4miesięcy)

TUX

#11 Post autor: TUX »

Jack568
poczytaj to: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... odpalaniem

ja chip założyłem i było super - jak nowy - ale te mrozy to wszysko wykończą :(

jack568

#12 Post autor: jack568 »

dzięki, ale tam jest napisane, że to do ciepłego silnika

TUX

#13 Post autor: TUX »

jack568 pisze:że to do ciepłego silnika
eee- miałem problemy z zapalaniem przy temp od -1 w dół
po założeniu dopiero przy -20 ma leciutkie problemy! :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#14 Post autor: Lorry »

jack568, a ile razy nagrzewasz świecami przed pierwszym zapaleniem po dłuższym niż 5 godz czasie??? Bo przy tych temperaturach to i 2 razy to mało ;) myślę ze 3 grzania świec pod rzad i powinna lepiej gadać :)

jack568

#15 Post autor: jack568 »

lorry, nagrzewałem i 5 razy i to nic nie daje (w nawiasie dodam, że świeczki sprawdziłem udało mi się je w końcu znależc, na każdej przez amperomierz szło około 17A po podpięciu do akumulatora więc są chyba ok)silnik ma przejechane 190tys,zrobiłem na nim około5 tys i chodzi po odpaleniu ok

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”