[A] termostat - problemy z nagrzewaniem silnika i wnętrza

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
komura85

#181 Post autor: komura85 »

Ja wlasnie jutro chce wymienic termostat.

boogoo

#182 Post autor: boogoo »

progan pisze:gdy stoimy, wskazówka temp. opada.
Bo temperatura z silnika idzie po to by ogrzac dużą przecież przestrzen kabiny.Nagrzewnica wtedy działa jak chłodnica przecież.

TUX

#183 Post autor: TUX »

komura85 pisze:Jaka jest przyczyna?
hmm nie jestem mechanikiem ale na zdrowy rozum na jałowym silnik nie ma obciążenia i sobie lekko pracuje
jak przygazujesz - większe obciążenie i część energii zamienia się w ciepło

weź sobie 2 cegły w rączki i chodź dookoła domu 30 min
a później biegaj z nimi przez 15min - zobaczysz ze tez się szybciej nagrzejesz :D

ale faktem jest że Zośki wolno się rozgrzewają:(

Janusz 123

#184 Post autor: Janusz 123 »

Czy jazda z zepsutym termostatem oprócz podwyższonego zużycia paliwa i chłodu grozi poważniejszymi konsekwencjami dla silnika?

boogoo

#185 Post autor: boogoo »

TUX pisze:weź sobie 2 cegły w rączki i chodź dookoła domu 30 min
a później biegaj z nimi przez 15min - zobaczysz ze tez się szybciej nagrzejesz
Złoty medal za tą teorię 8) -bo trafia!!!!! :lol:

Bary

#186 Post autor: Bary »

Witam wszystkich mam zafirkę z 2000r 2.0dti.Ostatnio w te mrozy zauważyłem że wskaźnik od temp.cieczy chłodzącej nie podnosi się a przejechałem już ok.15km w trasie i miałem włączony ciepły nawiew.Ale powietrze leciało z niego cieplutkie.Jak zmieniłem na zimne powietrze to wskazówka od razu zaczęła się podnosić.Termostat wymieniałem ponad rok temu.Czy to znowu termostat czy może tylko czujnik temp.czy może jeszcze coś innego?Licze na waszą pomoc.Pozdrawiam.

TUX

#187 Post autor: TUX »

Bary pisze:Licze na waszą pomoc
przeczytaj dokładnie wszystko co w tym i podobnych postach - a odpowiedź znajdziesz - jest mróz :(

p.s. - i może pojedź kawałek dalej niż 15km - lepiej zdiagnozujesz autko :P

Bary

#188 Post autor: Bary »

Pojechałem dalej i dopóki miałem włączony ciepły nawiew to wskazówka od temp.podniosła się tylko odrobinę a jak przełączyłem na zimne powietrze to od razu wskazówka się podniosła do normalnej temp.Oby tak jak mówisz że to przez mróz. ;)

gwizdenson

#189 Post autor: gwizdenson »

Tux pisze jak jest.W tym temacie powidziano juz chyba wszystko ,tylko poczytać.Nie łudżmy się ,że nasze bolidy to statki kosmiczne,mróz-mróz i jeszcze raz mróz.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#190 Post autor: timi68 »

Janusz 123 pisze:Czy jazda z zepsutym termostatem oprócz podwyższonego zużycia paliwa i chłodu grozi poważniejszymi konsekwencjami dla silnika?


Na pewno nie wydłuży jego żywotności.
W sobotę przez przypadek rozmawiałem telefonicznie z posiadaczem Zafirki, który założył osłonę zimową atrapy od Astry. Twierdzi, że pasuje, zamówiłem sobie jutro ma być w slepie. Jak założę to napiszę jak to wygląda.

jurek 1771

#191 Post autor: jurek 1771 »

witam a u mnie w zafii jest jeszcze dodatkowy chlod ! jak tylko poloze reke na dzwigni zmiany biegow /tylko nie piszcie zeby tam nie klasc reki / tak jakby od zapalniczki zimno leci czy w zwiazku z tym nalezy zamknac klime /wlot / powietrza ..ale wtedy beda szybki parowac chyba ? Pozdrawiam j.

komura85

#192 Post autor: komura85 »

Mam takie same odczucie jak kolega jurek 1771

Janusz 123

#193 Post autor: Janusz 123 »

Wymieniłem termostat i jest...dużo lepiej.Wcześniej czytałem, że można wymieniać sam wkład ale mój mechanik pokazał mi, że to niemożliwe.Wrzucę zdjęcia tego ustrojstwa.Koszt około 300 zł.

cbm80

#194 Post autor: cbm80 »

U mnie tez byly juz wzery i mechanik nie dalby mi gwarancji na wymiane, a tak to licze ze nowy termostat popracuje przez jakis czas (3-4 lata).

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#195 Post autor: Maciek »

Janusz 123 pisze:Koszt około 300 zł.
To nie tanio, ja do 2.2DTI termostat kupiłem za ok 130 zł. i wymiana ze 30 ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”