czujnik temperatury silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#16 Post autor: Rybka »

Czujnik startuje dopiero od ok. 70-80 stopni.
Więc jeśli autko ostygnie poniżej tej temp. to wskazywać będzie zero. ;)

Awatar użytkownika
Mattai
Zafiromaniak
Posty: 786
Rejestracja: 15 lis 2009, 15:23
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira
Model: C
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#17 Post autor: Mattai »

W samo sedno :D Polecam dotknąć silnik...gorący jak piec :D
Scorpio I Lift-back 2.0(OHC)>VW Golf III Variant 1.9TDI(ALE)> ZA 2.0(Y20DTH)>ZC 2.0 (A20DT)

KrilanPL

#18 Post autor: KrilanPL »

Ma ktoś fotkę czujnika temperatury silnika ? U mechanika wyskoczył ten błąd i ponoć dlatego na zimnym silniku nie mogę odpalić mojej zochy (kręcenie po 10 sek 5 razy i dopiero wskakuje ), chciałbym sprawdzić czy odpala lepiej odłączając czujnik.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#19 Post autor: Rybka »

KrilanPL pisze:Ma ktoś fotkę czujnika temperatury silnika ?
zaznaczony na fotce po lewej stronie, trzeba odkręcić osłonę
Obrazek

KrilanPL

#20 Post autor: KrilanPL »

Rybka pisze:
KrilanPL pisze:Ma ktoś fotkę czujnika temperatury silnika ?
zaznaczony na fotce po lewej stronie, trzeba odkręcić osłonę
Obrazek
Wielkie dzięki właśnie miałem iść go szukać ,a teraz to pikuś . Problemu ze znalezieniem nie będzie gdyż miejsce wygląda znajomo ;) .Niestety po odłączeniu czujnika samochód dalej odpala po 5 albo więcej razie i długim kręceniui odpala się wiatrak chłodnicy i chodzi nawet po zgaszeniu samochodu xD , więc pozostaje wymienić świece .... według mechaniora zepsuta jest tylko jedna , czyli samochód powinien mimo wszystko odpalać bez problemu , ale może robić się jakieś zwarcie ?

Skasowany użytkownik 6483

#21 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jak ma Ci odpalac auto normalnie, skoro masz walnietą jedną świecę? No to normalne ,że musisz kręcić długo ale poza tym powinna Ci sie świecić pewna kontrolka przez dłuższy czas, odpowiada ona za wskazanie uszkodzonych świec żarowych .

KrilanPL

#22 Post autor: KrilanPL »

jarecki69 pisze:Jak ma Ci odpalac auto normalnie, skoro masz walnietą jedną świecę? No to normalne ,że musisz kręcić długo ale poza tym powinna Ci sie świecić pewna kontrolka przez dłuższy czas, odpowiada ona za wskazanie uszkodzonych świec żarowych .
Nic takiego się nie pali , oprócz checka przez jakiś czas , najśmieszniejsze ,że po odpięciu kapturków ze świec auto odpala tak samo ...

alek_jan

#23 Post autor: alek_jan »

To sprawdź moduł świec. Możliwe, że cos z nim nie tak i nie podaje napięcia.

KrilanPL

#24 Post autor: KrilanPL »

alek_jan pisze:To sprawdź moduł świec. Możliwe, że cos z nim nie tak i nie podaje napięcia.
Jeżeli chodzi Ci o tę skrzyneczkę srebną koło akumulatora (po prawej) to czyściłem tam dzisiaj styki , rano zobaczę czy coś to dało.Ale tobie raczej chodzi o sprawdzenie omomierzem napięć , czego aktualnie nie posiadam , ale spróbuję to załatwić.

alek_jan

#25 Post autor: alek_jan »

Witam.

Mam 2 pytanka:
Samochód to Zafira A Diesel.

1) Czy po wypięciu czujnika temp. płynu (ten przy termostacie) powinny uruchomić się oba wentylatory ??

2) Jak pracują u Was wentylatory przy załączonej klimatyzacji. Oba, jeden czy też jeden z przerwami ??

Skasowany użytkownik 6483

#26 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

U mnie pracuje tylko jeden wentylator jak mam właczona klimę :)

alek_jan

#27 Post autor: alek_jan »

Ale pracuje cały czas czy z przerwami ??

Skasowany użytkownik 6483

#28 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

pracuje z przerwami jak tylko jest taka potrzeba by schłodzić czynnik

alek_jan

#29 Post autor: alek_jan »

To mam tak samo. Czytałem tez że innym włączają się oba wentylatory i pracują cały czas ..... ciekawe

ziken47

#30 Post autor: ziken47 »

Witam. Maa problem z czujnikiem temperatury paliwa a dokładnie nie wiem gdzie się znajduje. Nigdzie nie znalazłem zdjęcia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”