kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#376 Post autor: SD72 »

Meggy pisze:Tak dokładnie :)
Od razu kazał wcisnąć STOP.Wymienił żarówki i po bólu, kontrolka zniknęła... ;)
Dobry fachowiec z Krakowa ;)

Meggy
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 02 lut 2014, 18:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#377 Post autor: Meggy »

Cudotwórca ;)

mrdudekmail

#378 Post autor: mrdudekmail »

Witam, w mojej zafirce podczas jazdy zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem. Na diagnostyce otrzymałem błąd P1604 - wymienić ECU.

Auto przechodzi w tryb awaryjny po zapaleniu się kontrolki. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku i gdy jest ciepło na dworze. Gdy temperatury sa ujemne problem nie występuje.

Zakładam więc, że problem tkwi w elektronice komputera, który znajduje się na pompie psg16. Ale być może to jakiś czujnik, sam już nie wiem.

Jeśli macie jakieś pomysły albo wiecie od czego najpierw zacząć to proszę o pomoc.


PS. Będąc na diagnostyce koleś chciał mi ustawić język polski (turecki) jednak nie udało się tego zrobić bo niezależnie od tego jaki język wybierał był tylko angielski albo niemiecki. A do wyboru było 10 różnych. Może to kwestia niekompletnego oprogramowania?

Pozdrawiam

visto

#379 Post autor: visto »

Witam Posiadam Zafire 2.2 dti 2003 od pewnego czasu zapala mi się auto z kluczykiem w sumie to nie mogę wyczuć kiedy np dzisiaj zapaliła się 3 razy i zgasła dodam że nic nie dzieje się z autem normalnie pali itd dbam ile się da...


Ostatnio był podpięty pod komputer i wyszło niby że wszystko gra :/

Sytuacja....

Po przejechaniu około 1 km zatankowania auta jadę i nagle zapala się auto z kluczykiem i zaraz gaśnie później po upływie 8h odpalam auto jadę... zatrzymuje się na 1min na stacji ( auto ciągle na chodzie) jadę 30 m i zapala się znów kontrolka po czym gaśnie...

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? :(

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#380 Post autor: chabretti »

visto pisze:Witam Posiadam Zafire 2.2 dti 2003 od pewnego czasu zapala mi się auto z kluczykiem w sumie to nie mogę wyczuć kiedy np dzisiaj zapaliła się 3 razy i zgasła dodam że nic nie dzieje się z autem normalnie pali itd dbam ile się da...


Ostatnio był podpięty pod komputer i wyszło niby że wszystko gra :/

Sytuacja....

Po przejechaniu około 1 km zatankowania auta jadę i nagle zapala się auto z kluczykiem i zaraz gaśnie później po upływie 8h odpalam auto jadę... zatrzymuje się na 1min na stacji ( auto ciągle na chodzie) jadę 30 m i zapala się znów kontrolka po czym gaśnie...

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć ? :(
Prawdopodobnie zacina Ci się zawór EGR.

Skasowany użytkownik 6483

#381 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

To dziadostwo już niejednemu użytkownikowi Zośki diesla napsuło krwi. ja równiez się z tym borykam od czasu do czasu, jak mi sie zaświeci kluczyk to leje WD 40 na dźwignię EGR-u i na dłuuugie miesiące mam spokój. Polecam ta metode o ile to również w Twoim przypadku EGR :piwo:

visto

#382 Post autor: visto »

a można to jakoś samemu to naprawić czy wymiana erg ?

mrdudekmail

#383 Post autor: mrdudekmail »

Witam, w mojej zafirce podczas jazdy zapala się kontrolka samochodu z kluczykiem. Na diagnostyce otrzymałem błąd P1604 - wymienić ECU.

Auto przechodzi w tryb awaryjny po zapaleniu się kontrolki. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku i gdy jest ciepło na dworze. Gdy temperatury sa ujemne problem nie występuje.

Zakładam więc, że problem tkwi w elektronice komputera, który znajduje się na pompie psg16. Ale być może to jakiś czujnik, sam już nie wiem.

Jeśli macie jakieś pomysły albo wiecie od czego najpierw zacząć to proszę o pomoc.


PS. Będąc na diagnostyce koleś chciał mi ustawić język polski (turecki) jednak nie udało się tego zrobić bo niezależnie od tego jaki język wybierał był tylko angielski albo niemiecki. A do wyboru było 10 różnych. Może to kwestia niekompletnego oprogramowania?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#384 Post autor: chabretti »

visto pisze:a można to jakoś samemu to naprawić czy wymiana erg ?
Możesz go wyjąć, wyczyścić i zamontować (opcja dłuższa) lub tak jak pisze kolega jarecki69 potraktować WD40 (zdejmujesz plastikowa osłonę dźwigni EGR i pryskasz - trzeba poruszać taką dźwigienką w kształcie krzywika kilka razy co róż pryskając). Zbiera się tam nagar i to on powoduje zacinanie się EGRa.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#385 Post autor: fliztar »

Witam odkąd kupiłem zafirke nie mam powodu do narzekania oprócz wymiany czujnika położenia wału wszystko ok leję ON i mixol i w drogę, 90% jazdy to miasto wczoraj chciałem przegonić zafirkę po autostradzie i 1,2,3 do odcięcia 4- 4500 140kmh obrotów i jakbym zarzucił kotwicę autko z kluczykiem prędkość 100kmh nie zatrzymując samochodu zgasiłem i odpaliłem go ponownie i jakby ręką odjoł kontrolka zgasła spokojna jazda na 4 potem 5 do dechy 150kmh i to samo spotkał się ktoś z takim problemem zafira a 2.0dth po lifcie. Może ktoś z Krakowa pomógł by zczytać błędy
Fliztar

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#386 Post autor: Tunio999 »

fliztar pisze:nie zatrzymując samochodu zgasiłem i odpaliłem go ponownie
Do odważnych świat należy :> Masz chłopie ja... ;) - nie bałeś się o hamulce :?:
Podłącz Zośkę pod kompa może jakiś błąd się zawieruszył :mysli:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

fabrus

#387 Post autor: fabrus »

fliztar pisze: Może ktoś z Krakowa pomógł by zczytać błędy.
Jak nie znajdziesz nikogo z Krakowa, to zapraszam do siebie.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#388 Post autor: fliztar »

fabrus nie uwierzysz ale stało mi się to jadąc do brodeł
Fliztar

fabrus

#389 Post autor: fabrus »

No widzisz - po sąsiedzku prawie byłeś.... Jak będziesz w tych okolicach i będzie to po 17 lub w weekend to zapraszam. W tygodniu jestem codziennie w Krakowie, ale w pracy.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#390 Post autor: miodzik »

fliztar pisze: spotkał się ktoś z takim problemem zafira a 2.0dth po lifcie
Ja. U siebie. EGR. Błąd P0400 lub pochodne..
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”