Chip tuning 1,9 CDTI - wymiana doświadczeń

Boxy, chiptunning, tuning itp.

Moderator: Mariusz

ODPOWIEDZ
Wiadomość
Autor
organista15

#151 Post autor: organista15 »

Czytając te posty się zastanawiam czy ogólnie silniki cdti są wypuszczane z fabryki mocniejsze niż w papierach ? Ktoś tam pisze, że przed chipem miał 125km a po już 140km. Były takie zafiry z silnikiem 125 konnym a nie 120 ?

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#152 Post autor: heko »

...nie
1.9 wychodziły jako:
101KM
120KM
150KM
wyniki na hamowni to rzeczywista moc jaki generują, dane producenta to moc jaką zakładał/napisał, a rzeczywistość jest taka:
101KM = 105-115KM
120KM = 125-135KM
150KM = 145-155KM

organista15

#153 Post autor: organista15 »

Fachowiec od elektryki samochodowej co robił mi sterowniki pompy w astrze ( więc już coś wiem o jego pracy) zaoferował podniesienie mocy w mojej 101konnej zośce za około 300 czy 400 zł. Ogólnie w rejonie ludzie go chwalą, ale tak tanio mi podniesie moc? Czy to może być dobre?

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#154 Post autor: heko »

...jak sam napisałeś, fachowiec od "elektryki samochodowej" to w brew pozorom zupełnie inna dziedzina, oprócz możliwości podłączenia się do sterownika silnika, jedyne co może zrobić, to wgrać jakiegoś gotowca, a te są zazwyczaj wydumką różnych pseudo programistów
bez dokładnej diagnostyki dynamicznej silnika, pomiarów na hamowni, i modyfikacji programu przez kogoś, kto ma o tym pojęcie, nawet 400zł. to sporo za dużo :P

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#155 Post autor: Wojti »

Potwierdzam sam byłem na hamowni 8 h pisania modów pod indywidualny silnik he he :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

EmanBP

#156 Post autor: EmanBP »

150 KM po chiptuningu

zrobione w Warszawie na ul. Młodnickiej, firma Kreator Mocy .. POLECAM !!!

120 KM w serii, zbyt mało, teraz po wyrzuceniu filtra cząstek stałych oraz podniesieniu mocy spalanie mniejsze a przyjemność z jazdy 150KM zdecydowanie większa

grzesiekwisnia
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 13 cze 2010, 13:47
Lokalizacja: Bydgoszcz
Model:

#157 Post autor: grzesiekwisnia »

heko pisze:...jak sam napisałeś, fachowiec od "elektryki samochodowej" to w brew pozorom zupełnie inna dziedzina, oprócz możliwości podłączenia się do sterownika silnika, jedyne co może zrobić, to wgrać jakiegoś gotowca, a te są zazwyczaj wydumką różnych pseudo programistów
bez dokładnej diagnostyki dynamicznej silnika, pomiarów na hamowni, i modyfikacji programu przez kogoś, kto ma o tym pojęcie, nawet 400zł. to sporo za dużo :P
Bez przesady.
Silniki CDTI/Multijet, szczegolnie te w Zoskach B sa proste do opanowania jesli o podnoszenie mocy i nie potrzeba az tak wielkiej wiedzy w temacie, aby to ogarnac.
Kolegi DTL/DTI tez nie jest szczytem techniki, wiec 400 pln jest kwota "prawidlowa" za tego typu usluge, bez hamowni.

Poza tym, heko blednie zalozyl, ze fachowcy od "elektryki samochodowej" tykaja sie tylko kabelkow i ewentualnie kasowania bledow. Kazdy wie, ze trzeba isc z postepem i jesli pojawia sie popyt na podnoszenie mocy, a chce sie pozostac w branzy to warto ksztalcic sie rowniez w tym kierunku.

Podsumowujac - jesli masz doswiadczenie z czlowiekiem i wiesz, ze jest solidny to ja bym sie skusil.

mewrik
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 28 sie 2012, 15:04
Imię: łukasz
Lokalizacja: polkowice
Auto: Opel Zafira 1.9 cdti Sport automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#158 Post autor: mewrik »

kogo polecicie do wycięcia erg i dpf oraz chip na dolnym śląsku

nynek11

#159 Post autor: nynek11 »

Kolego mogę dać. Ci namiar na dj. Tomcata z jeleniej Góry. A obecnie jest we Wrocławiu. Gość we co robi.Pozdr.

Awatar użytkownika
_tosiek_
Przeglądacz
Posty: 92
Rejestracja: 23 lut 2013, 16:43
Imię: Tosiek
Lokalizacja: DLE
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#160 Post autor: _tosiek_ »

nynek11 pisze:Kolego mogę dać. Ci namiar na dj. Tomcata z jeleniej Góry. A obecnie jest we Wrocławiu. Gość we co robi.Pozdr.
Tomka i ja polecam.
A jeśli szukasz trochę bliżej to polecę Ci tego gościa, zdecydowanie kuma co i jak.

mewrik
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 28 sie 2012, 15:04
Imię: łukasz
Lokalizacja: polkowice
Auto: Opel Zafira 1.9 cdti Sport automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#161 Post autor: mewrik »

a kiedyś była jakaś akcja dla klubowiczów zbierali zapisy na wycięcie i chip chyba Wałbrzych lub Poznań ale nie mogę już znalesc tego postu

Awatar użytkownika
heko
Mieszkaniec
Posty: 201
Rejestracja: 25 wrz 2010, 21:50
Lokalizacja: Kraków
Model:

#162 Post autor: heko »

jest cały czas... Poznań, Wałbrzych, Kraków :)
Poznań, Wałbrzych, pisz do TuneFORCE
Kraków pisz do Heko :)

nynek11

#163 Post autor: nynek11 »

Robiłem w Wałbrzychu DPF chipa zrobią ale bez hamowni, egr również Ci usuną. Ogólnie polecam TuneFORCE.
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 20:17 przez nynek11, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#164 Post autor: Bodek »

nynek11 pisze:Robiłem w Wałbrzychu DPF chipa zrobią ale bez hamowni, egr również Ci usuną. Ogólnie polecam TuneFORCE. Jest lista na forum gdzie można się dopisać na wycinkę.
Listy już nie ma, ale pisz na PW do:
heko pisze:jest cały czas... Poznań, Wałbrzych, Kraków :)
Poznań, Wałbrzych, pisz do TuneFORCE
Kraków pisz do Heko :)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

mewrik
Przeglądacz
Posty: 81
Rejestracja: 28 sie 2012, 15:04
Imię: łukasz
Lokalizacja: polkowice
Auto: Opel Zafira 1.9 cdti Sport automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dt
Gender:

#165 Post autor: mewrik »

Ok dzieki chlopaki za info


A jeszcze jedno o co chodzi ze po wycieciu dpf wykasowali liste bledow i auto nie zglasza bledow . Tak zrobili mojemu kolesiowi szpece w garazu i niby teraz jest dobrze .Jak robia ci w Walbrzychu bo chce miec zrobione porzadnie a nie po lepkach

ODPOWIEDZ

Wróć do „CHIPTUNING i TUNING”