Kody błędów

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#856 Post autor: Koenig »

Mała korekta poniższej wiadomości nie chodzi o błąd 0107 ale 0170 (czeski błąd). Jestem tuż przed urlopem i w planach jest (był) większy wyjazd ale przez ostatnie problemy z Zafirką chyba wszystko legnie w gruzach, więc trochę jestem rozkojarzony.

P.S.
Dziękuję za szybką odpowiedź kolegi miodzik, dzięki jego linkowi zauważyłem swój błąd.




Od co najmniej miesiąca prześladuje Zafirke błąd 0170. O jego istnieniu dowiedziałem się przypadkowo sprawdzając kilka tygodnie temu błędy metodą na pedały i choć check się nie świecił, wymrugałem kod 0170. Wychodząc z założenia że to może przypadkowy błąd nie reagowałem dopóki po kilku dniach nie zapalił się check. Po wykasowaniu błędu przez mechanika gasł check, znowu ok 7-10 dni spokoju i kolejny palący się check. Kolejna wizyta w w warsztacie kasowanie błędu, 7-10 dni spokoju i znowu check (dodam że po każdym kasowaniu, sprawdzając po1-2 dniach błędy nadal mogłem wymrugać 0170).
Zmieniam warsztat, tym razem wizyta u diagnostyka samochodowego, wykasowanie błędu, sprawdzenie sondy: praca sondy na benzynie prawidłowa, ale na LPG dopiero przy zwiększonych obrotach. Wstępna diagnoza - winne LPG, potrzebna wizyta u gazownika, oraz sugestia aby pojeździć jakiś czas tylko na Pb (aby wyeliminować LPG mechanik zakręca zawór na butli). I tu niemiła zaskoczka. Po wypaleniu resztek LPG, wypedałowuje błąd ... 0170. Mechanik ponownie kasuje błędy twierdząc że prawdopodobnie końcówka gazu w instalacji wywołała w/w błąd. Teraz, silnik pracuje tylko na Pb, błąd wykasowany więc wszystko powinno być ok, ale nie jest, nie ruszając się z miejsca wypedalowuję ponownie kod 0170, tu diagnosta rozkłada ręce mówiąc że bez poważniejszej analizy nie jest w stanie pomóc (do warsztatu wbiłem się pomiędzy kolejnymi umówionymi klientami więc czasu starczyło tylko na wstępne zdiagnozowanie problemu).

Reasumując, wszystko wskazuje że z jakichś powodów komputer cały czas pamięta błąd 0170, choć check pomimo istnienia błędu zapala się średnio dopiero po 7-10 dniach.
Wypedałowanie błędu zarówno przed zapalaniem checka jak i po wykazuje tylko błąd 0170. Ostatnia wizyta w warsztacie upewniła mnie że pomimo skasowania świecącego checka
błąd pozostaje pamięci. Co może być tego przyczyną?. Jakiś czas wcześniej (ale tylko raz, krótko po kasowaniu błędów) miałem sytuację że w trakcie wypedałowywania błędów kontrolka wysyłała ciąg mrugnięć, jakby same zera ale bez widocznej przerwy, umożliwiającej rozpoznanie poszczególne cyfry.

P.S.
Jeszcze jedna sugestia diagnosty - zabrudzone filtry LPG. W aucie instalacja LPG jest od 18miesięcy, i na gazie przejechane jest 24kkm. Przez pierwszy rok nie
było żadnych problemów, ostatni przegląd był 4mies. (8kkm) temu, wtedy był wymieniany filtr LPG (nie wiem czy jeden czy oba) i regulacja gazu. Czy możliwe że zapchany filtr może ogłupiać sondę lambda a w konsekwencji wywoływać błąd 0170 i ewentualnej rozjechanej mapy Pb? Dodadam ze filtr powietrza i świece zmieniane w tym miesiącu. Z tego co zauważyłem zapalanie check'a występowało w sytuacji gdy auto miało lekko ciężej tzn. trzy osoby na pokładzie, jazda pod wzniesienie lub po dłuższym wkręceniu na większe obroty. Na razie najbliższy tydzień Zafira będzie jeździć tylko na Pb (już teraz czuć znaczna poprawę jazdy) jeżeli będzie wszytko ok to uderzam do gazownika. Jednak nadal niepokoi mnie czemu komputer pamięta błąd 0170.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2014, 19:41 przez Koenig, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#857 Post autor: miodzik »

>>>poczytaj to<<< może pomoże.

znalezione w sieci na innym portalu motoryzacyjnym ;)
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#858 Post autor: janekW67 »

Koenig, Ja bym sprawdził parametry przepływomierza.
Oczywiście!

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#859 Post autor: Koenig »

janekW67 pisze:Koenig, Ja bym sprawdził parametry przepływomierza.
Mechanicy sprawdzali na komputerze, iby wszystko ok. Sama podmiana chyba niewiele da ponieważ problem nie wystepuje stale, więc zmiana nie będzie od razu widoczna.

Pzdr.
Koenig

Awatar użytkownika
JARO
Mieszkaniec
Posty: 208
Rejestracja: 17 lip 2011, 14:05
Imię: Jarek
Lokalizacja: SKUMROS (EOP)
Auto: Opel Zafira A 1.8/Insignia A 2.0CDTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#860 Post autor: JARO »

witam prosze o rozszyfrowanie bledow
P1510
P1515

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#861 Post autor: Luko »

Witam,
Ostatnio poza znanym mi już błędem P0400 (muszę wreszcie zrobić coś z tym EGR, WD-40 nie pomaga, kostkę czyścilem, EGR i kolektor były czyszczone zaraz po zakupie w październiku ubiegłego roku a błąd ostatnio coraz częściej wyskakuje) pojawił mi się błąd P0115 - Czujnik temp. płynu chłodzącego. Za wysoki sygnał.

Sam czujnik wymieniłem ok 3 miesięcy temu na nowy, poszukując problemów z odpalaniem auta. Po wymianie czujnika zamontowałem układ wymuszający podgrzewanie świec i do tej pory wszystko było ok. Op-Com odczytuje temperaturę silnika bez problemu na bieżąco, sprawdziłem kable od wymuszacza podgrzewania świec, wszystko ok, napięcia prawidłowe, wszystko wygląda jak zaraz po montażu. Co to może być? Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Czy winowajcą może być układ wymuszający podgrzewanie świec i w tym kierunku szukać, czy raczej w inną stronę powinienem skierować poszukiwania?
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

andypandy2014

#862 Post autor: andypandy2014 »

Problem z 3ma błędami: P1635, P0725, P1335.
Swoją Zafirkę 2.0 DTI 101 KM, 2002 r., kupiłem rok temu.
Tydzień temu odpaliłem auto po krótkim postoju, zapaliły się wszystkie kontrolki, obrotomierz wskazywał zero, silnik falował i lekko trząsł. Po paru minutach odpalił i jeździłem spokojnie przez dwa dni. od 3 dni jest to samo. Błędy zostały wykasowane wczoraj, a dzisiaj znowu się pojawiły. Co to za błędy i ewentualna przyczyna?
Nie świeci się kontrolka silnika, tak jakby padła żarówka albo została celowo odcięta.
Przez 20 tys. użytkowania przeze mnie nic się takiego nie działo.
Dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#863 Post autor: Bodek »

MieHor pisze:Znalazłem takie znaczenia tego błędu

P1635 Glow Device Circuit High Input C-19
P1635 Glow Device Circuit Open C-19
P1635 Glow Device Circuit General Error C-19

P1635 Za mocne wejście obwodu urządzenia żarzącego C-20
P1635 Otwarty obwód urządzenia żarzącego C-20
P1635 Błąd ogólny obwodu urządzenia żarzącego C-20

P1635 Napięcie odniesienia 5 V Obwód #2
P1635 Napięcie odniesienia 5 V Obwód #2

P1635 Układ podgrzewania świec żarowych
0725, 1335 - http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=1544 http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... b7cf7f659a
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#864 Post autor: Luko »

Nikt nie miał przypadku z tym P0115?
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

andypandy2014

#865 Post autor: andypandy2014 »

Diagnoza mechanika okazała się słuszna: czujnik na wale poszedł, został wymieniony na produkt markowy. Chińskie podróbki były tańsze, ale mechanik mi odradził. Przejechałem po naprawie 800km i Zafirka śmiga jak ta lala.

alek_jan

#866 Post autor: alek_jan »

Witam.

Dziś byłem na diagnostyce z moją Zafirą A Diesel i wyszły dwa błędy 164 nieprawidłowy sygnał temperatury cieczy chłodzącej i 2 temperatura chłodzenia silnika częstotliwość po za wymaganym zakresem. Co może to oznaczać ??

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#867 Post autor: Sebu$ »

Witam,
może ktoś pomoże ...
ZA OPC odczytany kod błędu, którego nie ma w wykazie to 1106

jedyne co znalazłem to przypuszczenia w tym linku
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

kkubekk

#868 Post autor: kkubekk »

Podepnę się:)

Tydzień temu kupiłem Zafirkę. Dziś odczytałem następujące błędy:

P1329 - Cylinder 4 układ zapobiegania spalaniu stukowemu maksymalny limit iskry (00) - Nie wystepuje

P1326 - Cylinder 1 układ zapobiegania spalaniu stukowemu maksymalny limit iskry (00) - Nie wystepuje

P1328 - Cylinder 3 układ zapobiegania spalaniu stukowemu maksymalny limit iskry (00) - Obecny

P1327 - Cylinder 2 układ zapobiegania spalaniu stukowemu maksymalny limit iskry (00) - Nie wystepuje

P0325 - Nieprawidłowy sygnał sensora spalania stukowego (08) - Nie występuje

Na forum pojawiały się identyczne błędy jednak z innymi opisami? Czy istotny jest jedynie kod błędu a opis różni się w zależności od wykorzystywanego programu?

Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją u siebie?

Doda, że jeśli chodzi o pracę silnika..to 'na ucho' wszystko jest w porządku..pracuje równo; poza tym jest chyba delikatnie przymulony, bo przy wyższych obrotach przyspieszenie jest mocno 'jednostajne'

I jeszcze pytanie - jak rozumieć dopiski przy błędach: "Nie występuje", "Obecny"?:)

Z góry dzięki i pozdrawiam:)
Kuba

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#869 Post autor: Flora »

kkubekk pisze: I jeszcze pytanie - jak rozumieć dopiski przy błędach: "Nie występuje", "Obecny"?:)
Nie występuje oznacza, że błąd pojawił się i został zapisany, ale w tej właśnie chwili nie występuje. Obecny oznacza, że błąd występuje w chwili odczytu. Część błędów są to błędy permanentne i jedynie usunięcie usterki powoduje ich 'nie występowanie', inne z kolei pojawiają się okazjonalnie, po rozgrzaniu silnika, użyciu konkretnej funkcji, a nawet losowo.

kkubekk

#870 Post autor: kkubekk »

Dzięki za odpowiedź:)

Dziwią mnie trochę te statusy 'Nie występuje' na trzech cylindrach..gdyż błędy pojawiały się zawsze momentalnie po wykasowaniu i ponownym pobraniu. Nie wiem co o tym sądzić..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”