Silnik wyrzuca spaliny przez odme i wlew oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zośka03

Silnik wyrzuca spaliny przez odme i wlew oleju

#1 Post autor: Zośka03 »

witam mam problem z moją Zośka 2.0 dti 2003 silnik wyrzuca spaliny przez wlew oleju i odme głowica po remoncie wymienione pierscienie i hydropopychacze dodam ze silnik szarpie mechanik mowi ze jest pofałdowana tuleja i nie ma dobrego ciśnienia na tłoku silnik chodził bez problemowo do samego konca strasznie dymi z rury na biało pomocy

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: janekW67 »

Jeślo Ci dymi na biało,to albo nie spala do końca paliwa,albo to jest para wodna,powstała na skutek uszkodzonej głowicy,bądź uszczeli pod głowicą. Powąchaj spaliny,czy je czuć.
Oczywiście!

Zośka03

#3 Post autor: Zośka03 »

mechanik mówi ze prawdopodobnie nie spala paliwa w głowicy było robione sprawdzenie zaworów uszczelnienie zaworów nowa uszczelka pod głowicą cisnienie na drugim tłoku jest słabe tylko 10 barów mechanik chce zmieniać silnik bo juz nie wie za co sie zabrać jak jest załozony weżyk od odmy to silnik nie zapala. pierscienie są nowe. spaliny nie mam jak sprawdzić bo auto stoi u mechanika postaram sie nagrać filmik z pracy silnika i wrzuce tu na forum .

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#4 Post autor: lech31 »

Ja stawiam na uszkodzoną odmę. Zdejm przewód z odmy. Jak biały dym zginie to będziesz miał pewność. Ja miałem podobny problem w Megance. Pozdrawiam. :ok:

Zośka03

#5 Post autor: Zośka03 »

ale spaliny czy tez nie spalona rope wyrzuca przez wlew oleju a jak sie sciagnie weżyk z odmy to kopci z odmy i rury :/

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: janekW67 »

Zośka03 pisze:ale spaliny czy tez nie spalona rope wyrzuca przez wlew oleju a jak sie sciagnie weżyk z odmy to kopci z odmy i rury :/
Czyli są przedmuchy górą i mechanik może mieć rację o uszkodzonej tulei. Tylko w takim przypadku,dlaczego on wymieniał pierścienie(wiadomo,że przy uszkodzonej tulei,wymiana pierścieni nic nie da),robił głowicę itd.? Silnik się nadaje do szlifu(chyba nieopłacalne),albo do wymiany.
Oczywiście!

Zośka03

#7 Post autor: Zośka03 »

głowica była robiona to teraz w chodzi w gre tylko wymiana całego silnika?

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: janekW67 »

Możesz kupić pół silnika,czyli bez głowicy i osprzętu,albo cały bez osprzętu. Mam na myśli oczywiście używki. Propnowałbym cały silnik(niewiele będzie drożej),a osprzęt przerzucisz od swojego. Ważne,żeby była gwarancja rozruchowa.
Oczywiście!

Zośka03

#9 Post autor: Zośka03 »

kupie cały silnik i osprzet sie przerzuci moze ma pan namiar na dobre silniki dzieki za pomoc

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#10 Post autor: wojtek1985 »

pewnie juz kupiles silnik?? post jest dosc stary, a zauwazylem, ze jests z podkarpacia? w Lubzinie lub w ropczych jest kilka miejsc gdzie sprowadzaja mase samochodow na czesci z wloch angli, tam kupisz wszystko

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”