[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
DD

#31 Post autor: DD »

Czy w ZosiachB spalenie żarówki (zwłaszcza świateł mijania) jest sygnalizowane np. wyświetleniem komunikatu lub zgaśnięciem zielonej kontrolki świateł mijania?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#32 Post autor: Lorry »

Nie wiem jak czy we wszystkich ale u mnie np (ale ja mam rozszerzony komp pokładowy ) takie coś pokazuje, jak spaliła się postojówka to był komunikat, podobnie gdy brakło płynu do sprysków, ale jak mi się BiXenon zawiesił to świeciła się jego oddzielna kontrolka.

Skoro wiec postój był sygnalizowany to mijania tym bardziej, ale nie wiem czy tylko w przypadku rozszerzonego kompa czy też zwykłego ;)

kubik_CDTi

#33 Post autor: kubik_CDTi »

układ kontrolny,w Polsce był opcją do komputera.
Pozdr.

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#34 Post autor: otko »

U mnie pokazuje kazdą przepaloną zarówke, tył, przód, lewa,prawa itd ale faktycznie może to dotyczyć rozszerzonego kompa

marcolub

#35 Post autor: marcolub »

Mam polską wersje i pokazuje spalone żarówki ale ciekawostka nie dziala mi prawa pozycja przód,żarówka ok, napiecie bez obciążenia jest a po podłączeniu żarówki 0V,gdzieś brak styku pewnie przy lampie ale glupi komp nic nie wykrywa (:-)

Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#36 Post autor: kwazaar »

a czy to dotyczy wszystkich żarówek?
Bo mam np. przepaloną tylną od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i komunikatu na kompie brak. Wyświetlają mi się natomiast informacje odnośnie braku płynu do spryskiwaczy itp.
w poszukiwaniu godnego następcy ZB OPC :)
edit: następca znaleziony... zobaczymy czy okaże się godny :)

kicaj

#37 Post autor: kicaj »

kwazaar pisze:a czy to dotyczy wszystkich żarówek?
Bo mam np. przepaloną tylną od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i komunikatu na kompie brak. Wyświetlają mi się natomiast informacje odnośnie braku płynu do spryskiwaczy itp.
przerabialem to z kolega na spocie w krakowie ;)
zarowki podswietlenia tablicy rejestracyjnej nie sa sprawdzane przy rozruchu - a dokladnie kierowca nie jest informowany o ich spaleniu, natomiast podpinajac komputer i odczytujac bledy mozna to sprawdzic (oprocz organoleptycznie ;) )

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#38 Post autor: Lorry »

marcolub, on właśnie za pomocą napięcia to mierzy ;) Styk to dla niego za dużo :P


kwazaar, wydaje mi się że chodzi glównie o te ważniejsze dla bezpieczeństwa żarówki, od rejestracji nie jest aż tak ważna w sumie ;)

kicaj

#39 Post autor: kicaj »

marcolub pisze:napiecie bez obciążenia jest a po podłączeniu żarówki 0V,gdzieś brak styku pewnie przy lampie ale glupi komp nic nie wykrywa (:-)
masz tak od poczatku? bo moze ktos z kompem cos robil...

Anony Mous

#40 Post autor: Anony Mous »

a czy po odblokowaniu komputera możesz sterować wentylacją i klimatyzacją lewym przyciskiem przy kierownicy? bo u mnie przed odblokowaniem kompa mogłem sterować a po odblokowaniu już niestety nie. Czy to tak działa, że albo wybieram sterowanie w kierownicy komputerem albo wentylacją, nie ma możliwości aby sterować komputerem oraz wentylacją?

lapm

#41 Post autor: lapm »

Robert4884 pisze: Mój kolega próbował na własną rękę i mało brakowało a skończyła by się cała zabawa w serwisie.
Probowal op-com'em zmieniac?

DD

#42 Post autor: DD »

W mojej ZB z DVD90Navi komputer pokładowy nie podaje ostrzeżeń. Ostrzega o kończacym się paliwie, ale nie poinformował mnie kiedyś o spalonej żarówce świateł mijania, teraz o wypsikanym płynie do spryskiwaczy, ani o zbyt niskim poziomie oleju silnikowego - dobrze że ostrzegła mnie żółta kontrolka (olejarka z falistym podkreśleniem). Pytanko: (a od razu mówię że korzystałem z szukajki) jak go przekonać aby się odzywał? (mam op-coma)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#43 Post autor: Lorry »

A pokazywał coś takiego wcześniej już :?:

Obawiam się że to o czym mówisz wchodzi w skład rozszerzonego kompa pokładowego i są do tego czujniki. (mnie akurat mówi takie rzeczy :) )

Nie wiem tylko jak to jest z tymi czujkami... Czy one są i wystarczy aktywacja czy też trzeba dokładać...

Popróbuj zabawy op comem ;) Wiecej pomysłów (przynajmniej ja ) nie mam

DD

#44 Post autor: DD »

Komunikatów wcześniej nie było, bo nie było przyczyn do ich pokazywania się. Może któryś z kolegów silny w op-comie zasugeruje jak uaktywnić te komunikaty (czujniki)?

Anony Mous

#45 Post autor: Anony Mous »

witam, miałem ren sam problem trzeba było wgrać na nowo kod radia te-chem kod radia to 005 w cd 70 navi ty masz cd 90 navi najlepiej sprawdzić to przez test mode i w pierwszym oknie ''HEATER'' będzie napis code i jakieś cyfry u mnie było code 005 wer.3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”