Smierdzące spaliny

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Artur

#16 Post autor: Artur »

jozek1981 napisał/a:
Witam

Mam malutki problem: zaraz po odpaleniu, podczas jazdy i po niej zauważyłem dziwny zapach spalin (smród).
Od czego to może być ???


Artur
Kolego olo018 nikt nie pisał, o smrodzie wewnątrz

To chyba kolega ma kierownice na dachu bo pisze że podczas jazdy też śmierdzi
Sorki Kolego, nie doczytałem :oops: ale fajnie by było jakby coś z tymi smrodliwymi spalinami dało się zrobić.

olo018

#17 Post autor: olo018 »

Trzeba sprawdzić szczelność układu wydechowego w komorze silnika i praktycznie ostatni tłumik ,bo wciąga albo przez wlot do kabiny albo otworami w tyle samochodu którymi wychodzi powietrze na zew.

tomek złoto

#18 Post autor: tomek złoto »

witam kolegów .
piszę nie za często ale staram się zawsze na temat .
twój zapach spalin to tzw siarkowodór czyli nieprawidłowo i nie do końca spalone paliwo ,na dodatek okraszone przez stację paliw skąd kupiłeś paliwo.
sugerowałbym jak najszybciej wyjeździć to paliwo ,i zalać go na sprawdzonej stacji .
wg mnie jest to taka prozaiczna sprawa . pozdrawiam
ps. jeżeli możesz to daj znać jaka firma sprzedała paliwo -ostrzeżesz innych

blendi

#19 Post autor: blendi »

Witam

To samo zauważyłem u mnie. Za wasze, gdy leję paliwo na stacji przy markecie i jest chłodno/zimno śmierdzi jak ze starego ikarusa. Jak zaleję ultimate to znów "pachnie".
Sądzę, że to też niskiej temp.

pozdrawiam.

Dek
Bywalec
Posty: 190
Rejestracja: 25 cze 2010, 10:09
Imię: Adrian
Lokalizacja: Środek Opolszczyzny
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#20 Post autor: Dek »

Taka wolna myśl:

A może zapach jest uzależniony od tego czy zatankowano "BIOdizel" czy EKOdisel" ?

Może przez przypadek zatankowałeś BIO i stąd ten zapaszek .

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#21 Post autor: jozek »

Dek pisze:
A może zapach jest uzależniony od tego czy zatankowano "BIOdizel" czy EKOdisel" ?

Może przez przypadek zatankowałeś BIO i stąd ten zapaszek .
nie mam bladego pojęcia jakie jest paliwo i skąd bo do baku leję oszczędności które zostawia mój autobus, a paliwo przyjeżdża z ORLENU

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#22 Post autor: Jaymzarf »

@jozek1981 odradzam to paliwo.

Mój były teściu pracuje w MPK na warsztacie. Też dostają paliwo z Orlenu i jest to BIODIESEL!!! Nasze silniki bardzo źle znoszą ten rodzaj paliwa!!! Moja ostatnia wizyta w ASO odnośnie ciężkiego odpalania po postoju zaczęła się od pytania mechaników, czy czasem nie tankuje BIO.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

blendi

#23 Post autor: blendi »

"bio" jest chyba w każdym paliwie. Chyba im chodziło "bioester" a to zupełnie inna bajka. Pachnie frytkami :). Trochę wolniej się wkręca, ale daje radę. Mojej Zośce i tak nc nie pomoże. 300 kkm przejechanne na różnym paliwie. Leje co popadnie. I dalej kręci.

borek

#24 Post autor: borek »

u mnie w aucie jest to samo. moze ktos wie co jest przyczyna.podejrzewam ze to jest wina egr ale nie jestem pewien. denerwuje mnie juz to

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#25 Post autor: Luko »

Ja szukając info o EGR w kilku miejscach trafiłem na teorię, że to właśnie EGR powoduje gryzący zapach spalin. U mnie po wyczyszczeniu tegoż zaworu gryzący zapach spalin już się nie pojawiał, potem znów wrócił na krótko, po regeneracji EGR już nie zaobserwowałem tego. Paliwo zawsze leję na tej samej stacji i wydaje mi się że to nie jest przyczyna.
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”