Wibracje przy ruszaniu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Rodrigo
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2014, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Model:

Wibracje przy ruszaniu

#1 Post autor: Rodrigo »

Moja Zafira ma dziwną przypadłość w momencie ruszania. Kiedy puszczam sprzęgło, auto zaczyna się toczyć, Zafira wpada w wibracje, a lewarek biegów lata jak szalony. Auto było u mechanika, skrzynia była zdejmowana, a mechanik wymienił jedynie uszczelniacz wału, bo cała reszta była w porządku. Czy ktoś jeszcze może pomysł co może być przyczyną takiego zachowania.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2015, 22:04 przez Rodrigo, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16629

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Odczytaj błędy najpierw, winnych może być kilka elementów, dla przykładu przepływomierz, sonda, brudna przepustnica, cewka zapłonowa, czujniki różnorakie. Z fusów nie wywróżymy, ale przypadłość wskazuje raczej na elektronikę niż na sprzęgło i skrzynię. Dodajesz gazu przy ruszaniu?

Awatar użytkownika
Rodrigo
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2014, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#3 Post autor: Rodrigo »

Trochę gazu dodaje, natomiast przy manewrach wcale, a objaw występuje w obydwu przypadkach. Najmocniej to się daje we znaki na zimnym silniku, na ciepłym objawy są minimalne. Zdaję sobie sprawę że nikt nie ma kryształowej kuli i nie napisze mi co to za chochlik, ale miałem nadzieję że komuś już się coś podobnego wydarzyło i nie będe musiał rozbierać pół auta żeby to ustalić.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Tunio999 »

Rodrigo pisze:Zdaję sobie sprawę że nikt nie ma kryształowej kuli
Sprawdzałeś błędy :?:
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: janekW67 »

A masz jakieś błędy?
Oczywiście!

Awatar użytkownika
Rodrigo
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2014, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#6 Post autor: Rodrigo »

Błędów jeszcze nie sprawdzałem, bardziej mechaniczną usterkę obstawiałem, a check się nie swieci.
Ostatnio zmieniony 20 sty 2015, 23:26 przez Rodrigo, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 16629

#7 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

No właśnie to co pisałem i koledzy-odczytaj błędy, to podstawa. Osobiście obstawiam przepływomierz, przerabiałem temat, miałem zbliżone objawy, ale o wiele słabsze. Proponuję-jeżeli nie masz zamiaru odczytać błędów w najbliższym czasie (koledzy z okolic Warszawy niech się zgłoszą do kolegi, napewno ktoś ma choćby elma i odczyta błędy na szybko za piwko) odłącz wtyczkę od przepływomierza i pojeździj przez kilka dni, wywali Ci check, ale się nie przejmuj, jeżeli nie będzie polepszenia to przepływka dobra i możesz analogicznie sprawdzać tak samo obie sondy i inne czujniki

ps. cewki zapłonowej w podobny sposób raczej nie sprawdzisz ;)
ps2. to że nie świeci check nie znaczy, że wszystko gra i błędów nie ma, wierz mi, to samo zapewne powie niejeden miłośnik Opla :)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2015, 04:06 przez Skasowany użytkownik 16629, łącznie zmieniany 1 raz.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#8 Post autor: Maćku »

Ja miałem podobnie w Beemcea dokładnie na toczeniu się drgała.... związek z tym miało sprzęgło delikatnie uśligiwało i wpadało w wibracje... kiedy wymieniałeś sprzęgło kolego i jakiego czasu zauważyłeś te wibracje?

Jeden plus posiadania starszych aut jest taki, że nie trzeba podpinać za każdym razem kompa by dowiedzieć się co go boli
Obrazek

Awatar użytkownika
Rodrigo
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 20 cze 2014, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#9 Post autor: Rodrigo »

W wolnej chwili podjadę do znajomego mechanika i poproszę o sczytanie błędów. Auto kupiłem w czerwcu już z tym objawem, widać było wyciek na łączeniu skrzyni biegów, więc po odpowiednim stargowaniu ceny dobiłem targu. Mechanik ściągnął skrzynie i potwierdził świeżo wymienione sprzęgło i źle założony uszczelniacz. Wszystko obadał, zalał świeżym olejem i złożył do kupy. Objaw niestety został, bujałem się z tym po różnych specach, ale do tej pory bez rezultatu.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: janekW67 »

Rodrigo pisze:W wolnej chwili podjadę do znajomego mechanika i poproszę o sczytanie błędów. Auto kupiłem w czerwcu już z tym objawem, widać było wyciek na łączeniu skrzyni biegów, więc po odpowiednim stargowaniu ceny dobiłem targu. Mechanik ściągnął skrzynie i potwierdził świeżo wymienione sprzęgło i źle założony uszczelniacz. Wszystko obadał, zalał świeżym olejem i złożył do kupy. Objaw niestety został, bujałem się z tym po różnych specach, ale do tej pory bez rezultatu.
Czyli sprzęgło,jako przyczynę można wykluczyć. Rafał sugerował Ci przepływomierz i trzymałbym się tego tropu.
Oczywiście!

Skasowany użytkownik 16629

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Janku, sugerowałem, bo sam się z tym zmagam, ale w o wiele delikatniejszej postaci i oczywiście nie mówię, że u kolegi to samo się dzieje, to wyjdzie po badaniu. Oczywiście przyznam, że Maćku ma też po części rację odnośnie sprzęgła i to też może być objaw, ale w związku z tym, że sprzęgło obejrzał mechanik sądzę, że jest dobrze w tej kwestii. Proponuję na chwilę temat uciszyć i nie wypowiadać się dopóki kolega Paweł nie odczyta błędów, bo na razie i tak nic nikt nie pomoże więcej.

Powodzenia życzę przede wszystkim, bo Zosia to wdzięczne autko

wojtek1985
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:20
Imię: Wojtek
Lokalizacja: ropczyce
Auto: Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#12 Post autor: wojtek1985 »

Mozesz na szybko odczytać blędy metodą gaz, hamulec. wciskasz gaz i hamulec do dechy przkręcasz zaplon i zczytujesz mignięcia kontrolki. 10 murugniec to zero, opsiy blędów znajdziesz w sieci pod tym linkiem http://opel.auto.com.pl/viewtopic.php?t=68050
Ostatnio zmieniony 22 sty 2015, 18:03 przez wojtek1985, łącznie zmieniany 1 raz.

Marcin1769

#13 Post autor: Marcin1769 »

Rodrigo odezwij sie na priv.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”