duże spalanie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

duże spalanie

#1 Post autor: zolo »

Witam,jadąc z pracy chciałem sprawdzić jakie mam spalanie na 100kil.doznałem szoku widząc wynik 15l.Ustawiłem komputer na tej pozycji i spalanie zaczeło szaleć tzn.zmieniało się co chwile czyli 10,2l 11,8l 12l 15l i tak mieszało w czasie jazdy,stojąc spalanie cały czas wzrastało jak minutnik.(to jest spalanie średnie i nie powinno się zmieniać w czasie jazdy tak drastycznie) Pojechałem na komputer i nic nie wyszło,silnik pracuje normalnie,nie stracił na mocy.Proszę o pomoc,bo nie wiem co dalej z tym robić.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#2 Post autor: Lorry »

a może dałes na chwilowe i wtedy rzeczywiscie mozna sie przestraszyć,

poza tym srednie tez szaleje zaraz po skasowaniu danych ;)

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#3 Post autor: QRZOL »

Zgodzę się z Lorry takie są objawy po skasowaniu średniego spalania na 100km/h przez jakiś czas skacze te spalanie...nie ma czego się obawiać :)
Obrazek

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#4 Post autor: zolo »

właśnie nie kasowałem ,jest to na pozycji verbrauch.W innych postach wyczytałem ,że może być to przepływka ale nie mam o tym pojęcia.

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#5 Post autor: zolo »

Witam ,mam pytanie :co odpowiada za wskazania średniego zużycia paliwa na kompie?pompa,czy jest od tego jakiś czujnik

giant19s

#6 Post autor: giant19s »

Tak jak napisałeś jest to jakiegoś rodzaju czujnik :P tyle mogę powiedzieć ;)

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#7 Post autor: zolo »

Wszystko było by OK gdyby mnie ktoś poinformował gdzie on się znajduje.

boogoo

#8 Post autor: boogoo »

Zużycie paliwa mierzone jest na zasadzie pomiaru czasu otwarcia wtryskiwacza,na podstawie zadanej wartości ciśnienia i przepływu przez dysze końcówki wtryskiwacza.Kiedyś,gdzieś to zczytałem 8)

J.A.C.E.K

#9 Post autor: J.A.C.E.K »

Hej,
Sporo, jak na diesla :?
Ale średnie średnim, a ile pali realnie. No wiesz... przebieg przez tankowanie itd. To raczej mało prawdopodobne, żeby ropniak tak przepalał bez efektów ubocznych, choćby wizualnych (dym etc.)
Ja kto wygląda u Ciebie?
ja.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#10 Post autor: Harry200 »

Przy takim zużyciu nie chwiowym ( 15l ) to byś miał za sobą conajmniej czarną chmurę dymu i zaraz zaczęło by Ci przybywać oleju w misce..

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#11 Post autor: zolo »

boogoo pisze:Zużycie paliwa mierzone jest na zasadzie pomiaru czasu otwarcia wtryskiwacza,na podstawie zadanej wartości ciśnienia i przepływu przez dysze końcówki wtryskiwacza.Kiedyś,gdzieś to zczytałem 8)
to znaczy że pompa daje słabe ciśnienie ,czy końcówki wtrysków są do wymiany?


a co do kopcenia ,to jadąc z pracy trochę go pogoniłem i ani dymku nie puszcza,stan oleju nie zmienił się,sprawdzenie spalania przez tankowanie jest w tej chwili niemożliwe ,bo mam pełny zbiornik.W czwartek jestem umówiony u mechanika na wymianę przepływki czy coś to da to nie wiem.

boogoo

#12 Post autor: boogoo »

A test spalania robiłeś na jakim dystansie?

M@rio

#13 Post autor: M@rio »

Jeżeli mogę wtrącić moje 3 grosze
Jeździłem teraz tydzień ZB z 2008 roku dieselkiem 1,7 125 koni (zastępcze z salonu)
Zaraz jak odebrałem - tam średnie spalanie wynosiło 10,5 litra wg komputera
auto miało na liczniku ledwie 18 tysięcy
jak patrzyłem ile mi spali po wykasowaniu przeze mnie w mieście to komp pokazał po przejechaniu ok 500 km 12 litrów średniego spalania
przerażony zatankowałem do pełna i oddałem całując moją Zośkę spalającą ledwie 10 litrów LPG :D
oczywiście moja jazda zastępczym była szybka i dynamiczna :P ale mimo wszystko jak odbierałem było średnie 10,5 litra - to chyba sporo jak na to co wszyscy piszą o spalaniu swoich dieselków. Gdyby to jeszcze benzyna to spoko ale ON :>

Szymon78

#14 Post autor: Szymon78 »

ja nie ściamniałem...

pisałem kiedys ze moja 150km CDTI złopie w miesice 10l/100km :) a mozna i więcej... oj mozna.. np SPORT i pełen but.. mysle ze 12-13l bedzie jak nic.
pozdrawiam

Słodki_Mariusz

#15 Post autor: Słodki_Mariusz »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem tego forum.

Dołączam się do tematu, gdyż mam podobny problem.
Moja krówka to Zafira 2.0 z roku 2005. :lol:

Spalanie na 100km ok. 10L
Przy jeździe po mieście.
Czy to normalne? :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”