[B]Jakie opony letnie wybrać ?

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#256 Post autor: cns80 »

Wojti pisze:na 3 biegu przy 100 km koła sie ślizgają ...... ale na zimówkach
Mitsubishi Carisma 1,9 diesel 140 KM. Opony zimowe Dunlop. Przy temperaturze +5 stopni na wilgotnym (nie mokrym) asfalcie poszły ostrym ślizgiem na 4 biegu, ale u mnie jakiś czubek pisał mapę ECU i mam prawie pionowo idący wykres momentu przy 2300 obr :) Na sprzęgło i półosie trzeba bardzo uważać, a poduchy silnika lecą momentalnie :)

Przydałoby się coś takiego:

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#257 Post autor: Wojti »

Hm górny amor silnika ?Alfa Romeo GTA ma to w serii sam nie wiem czy to by coś pomogło? :P niby gdy silnik się nie "buja" lepiej przyspiesza :piwo:
Ostatnio zmieniony 14 mar 2015, 21:23 przez Wojti, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#258 Post autor: cns80 »

Przede wszystkim stłumione bujnięcie nie urywa poduch silnika i nie ma nieprzyjemnego szarpania. To lepsze niż poliuretanowe poduchy, bo one są za sztywne i aż zęby bolą ;)
Obrazek

tobi125
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 06 sty 2014, 21:47
Imię: Tobiasz
Lokalizacja: Polska
Auto: Opel Zafira A 1.8 PB/LPG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#259 Post autor: tobi125 »

Witam.
A czy znacie odpowiedź na pytanie czy Fulda EcoControl będzie dawała mi lepsze prowadzenie w kryzysowych sytuacjach niż Dębic Presto?
Jazda głównie miasto ale kobieta z małym bobasem więc bezpieczeństwo dla mnie to podstawa.

Awatar użytkownika
zip20
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 01 lip 2014, 17:58
Lokalizacja: Krk okolice
Model:

#260 Post autor: zip20 »

Miał ktoś w Zafirce Uniroyal RainExpert 3
Nie są za miękkie i nie lecą z tego powodu za szybko ?

Awatar użytkownika
oizo76
Przeglądacz
Posty: 68
Rejestracja: 09 lut 2015, 10:49
Lokalizacja: Manchester/Sochaczew
Model:

#261 Post autor: oizo76 »

Pytanko.
Obecnie mam koła stalowe, planuje wymianę na 17 oryginalne opla.
Na te felgi można założyć chyba dwa rozmiary opon a do tego różne wysokości.
Można prosić o info jakie opony pasują na te felgi?
Czy 215 17 55 będą pasować?

Dykos

#262 Post autor: Dykos »

Witam. Czy ktos moze mi odpowiedziec czy do Zafiry B mial zalozone 225/50/17? Teraz mam 225/45/17
I musze powidziec ze jezdzi sie nią jak taczką. 50tki moze choc troszke poprawią komfort. Stad to pytanie. Czy ktos mial i nie narzekal nawet przy pelnym zaladunku. To moj pierwszy opel i post na tym forum wiec wszystkich pozdrawiam:-)

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#263 Post autor: Maćku »

Zostań przy 45 przy wyższym moze ci ocierać o nadkole przy skręcie oraz przy doładowanym aucie na wybojach.
Obrazek

Dykos

#264 Post autor: Dykos »

Dzieki za szybką odpowiedź. Pytałem gdyż wyczytałem gdzieś wczesniej ale teraz nie moge znaleźć, że ktos miał 50 i zastanawia się nad 55 wiec stad moje pytanie, ale chyba faktycznie tak zrobie, że zostane przy 45. Moze znajde kogoś kto we wrześniu sie ze mną zamieni na trzy tygodnie na 16-stki bo jade do Grecji na wczasy i kapke się martwie czy z takimi kołami w nieznane warto.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#265 Post autor: Wojti »

Damian a co ja mam powiedzieć jak auto jeszcze bardziej twarde he he :lol:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#266 Post autor: Maćku »

Dykos pisze:Moze znajde kogoś kto we wrześniu sie ze mną zamieni na trzy tygodnie na 16-stki bo jade do Grecji na wczasy i kapke się martwie czy z takimi kołami w nieznane warto.
Ja objechałem po polskich drogach 6 tys. km na 17" z oponami 215/40 z obniżonym zawiasem i śmiało cie mogę pocieszyć, że dałem radę nawet na wczasy nad Soline objechałem... 225/45 nawet jak ci strzeli to wszędzie taki rozmiar dostaniesz :mrgreen:

Tym bardziej, że oryginalne alu są zawsze twardsze niż jakieś dotz, bopss itp ;)
Obrazek

organista15

#267 Post autor: organista15 »

Witajcie! Czy ktoś z Was jeździł na nalewkach, na które udzielana jest dwuletnia gwarancja ?

Wypatrzyłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/205-55r16-opony-biezn ... 57614.html

i

http://allegro.pl/205-55r16-letnia-biez ... 19762.html


W jednej z moich letnich opon są dwie dziurki i to dość blisko siebie, powietrze ucieka jak szalone. Jutro postaram się zajechać do wulkanizacji i zobaczyć, czy to da się naprawić, ale jak nie to myślę by kupić ze dwie takie nalewki z kilku powodów. Po pierwsze są wakacje i chciałbym kasę na nie przeznaczyć niż na komplet opon :) po drugie chciałem kupić komplet po sezonie gdzieś w okolicach października, gdzie wtedy są najtańsze ;) Dlatego do głowy przyszły mi te nalewki, bo z resztą mam osobę w rodzinie, która jeździ na takich nalewkach na takich dystansach jak ja czyli około 30k km rocznie i sobie je chwali. :piwo:

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2015, 21:08 przez organista15, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#268 Post autor: Piasek »

Ja do Toyoty którą jeszcze posiadam kupiłem te
http://allegro.pl/2-x-205-55r16-opony-b ... 17630.html
Auto będzie za niedługo na sprzedaż, dotychczasowe były już mocno zdarte a prezentów nie zamierzam robić przyszłemu nabywcy bo i tka tego nei doceni że założone nowe Conti czy inne po 400zł sztuka.
Wracając do opon:
- pierwsze wrażenie - ok. Miękka mieszanka, bardzo dobrze wyglądają.
- drugie wrażenie - już "na oko" różnica na wadze pomiędzy nimi. Akurat mam dostęp do dokładnej i zważyłem: jedna ważyła 9,700g a druga 11,466g !! Miałem reklamować ale zacząłem je wyginać i ta lżejsza się gnie i ugina a ta cięższa ani myśli czyli albo karkasem była opona run-on-flat albo z indeksem C - stąd różnica w wadze opon.
- trzecie wrażenie - jedna opona, ta cięższa wyje. Czytałem o tym jeszcze przed zakupem że potrafią nieraz wyć ale po ok 2 tyś km przebiegu opona się "wyrównuje" i zanikają wszelkie niepożądane dźwięki. Piszą że odpowiada za to wysoka rzeźba bieżnika (prawie 9mm) kiedy w fabrycznie nowych dziś produkowanych jest ledwo 7mm a często poniżej jak w moich Vredestein`ach jakie mam na Oplu.
Wycie nie jest jakoś szczególnie uciążliwe, przy otwartym oknie wyraźne, przy zamkniętym wprawne ucho wychwyci że coś tam buczy. Laik nie zauważy niczego. Wiele przy tym maskuje u mnie dźwięk pracującego diesla - w benzyniakach które są cichsze może być on wyraźniej słyszalny.
Wrażenia z jazdy:
nie miałem okazji sprawdzić ich na mokrym. Na suchym opony prowadzą się wzorowo. Nic nie ściąga, nic nie bije, podobnie żadnych problemów z wyważeniem (lżejsza wzięła 30 i 10g, cięższa 45 i 15g). Trzymają się wzorowo, nawet na asfalcie przysypanym piaskiem z pobocza nie załączają się ABS`y. Tyle co Ci mogę napisać po przejechaniu dopiero co 200km na nich. Więcej wrażeń to jak nawinę chociaż z 5 tys km w różnych warunkach.

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#269 Post autor: cns80 »

Piasek pisze:albo z indeksem C
Opona z indeksem C ma zupełnie inny bark.
Piasek pisze:Piszą że odpowiada za to wysoka rzeźba bieżnika (prawie 9mm) kiedy w fabrycznie nowych dziś produkowanych jest ledwo 7mm a często poniżej jak w moich Vredestein`ach jakie mam na Oplu.
Pitolenie o Chopinie. Nowy Uniroyal ma 8,4 i nie wyje. Producent dał ciała i próbują pudrowac pryszcza takimi tekstami.
Piasek pisze:lżejsza wzięła 30 i 10g, cięższa 45 i 15g
:shock: Bardzo fachowe wykonanie. Bez optymalizacji to strach to zakładać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#270 Post autor: Piasek »

Producent to same peany pieje nt. tych opon. Ja sugerowałem się opiniami wielu użytkowników które na necie się walają.
Generalnie w d... mam to wszystko. Miała być nowa i jest nowa. Miał być bieżnik i jest bieżnik. Jak pisałem: polski klient to GŁUPI klient dla którego wyświetlane wskazanie licznika to jedyne kryterium zakupowe (długo by pisać) i ci złotówki nie dołoży do auta jak mu przedstawisz kwit i pokażesz na aucie nowe markowe heble, opony itp.
Chcą jeździć na Uniroyalach - niech je sobie kupią.

Odnośnie opon jest na nie 24m-ce gwarancji także jak wycie, buczenie nie ustanie po tych 2-3 tyś km - będę reklamował.
cns80 pisze:Bardzo fachowe wykonanie.
nie bądź śmieszny... Pokaż mi jakąkolwiek tych renomowanych "po 4 stówy sztuka" która wejdzie na nawet fabrycznie nową felgę i pokaże ZERO.
Mamy spora flotę firmówek gdzie przewaliło się tych opon przez lata i mógłbym Ci tutaj co nie co napisać nt tego ile wisi na kołach fabrycznie nowego Caddy wyprowadzanego z salonu. Zerowy przebieg...
Ostatnio zmieniony 07 lip 2015, 11:53 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”