Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zdzich

#106 Post autor: Zdzich »

Wczoraj miałem wymienione sanki w ASO w Lubiczu !!!! Ale najpierw mi przesuneli termin bo na 10.03 oczywiście nie mieli częsci . Z osłony zamiast zerwać matę to ją wyrzucili twierdząc że była tak połamana że nie nadawała się do ponownego założenia. Dziś kupiłem nową osłonę i przed założeniem posprawdzałem jak "fachowcy"podokręcali śruby.
Ale nie za wiele po nich uciągnąłem :D

reuaj

#107 Post autor: reuaj »

Mam pytanko czy ASO wymienia sanki czy może kwalifikuje do konserwacji bo takie rzeczy też słyszałem.

Zdzich

#108 Post autor: Zdzich »

reuaj pisze:czy może kwalifikuje do konserwacji
Wiem o trzech zafirach plus moja i każda bez oglądania była od razu umawiana na wymianę :D

darkp1

#109 Post autor: darkp1 »

reuaj pisze:Mam pytanko czy ASO wymienia sanki czy może kwalifikuje do konserwacji bo takie rzeczy też słyszałem.
To zależy od tego w jakim stanie są sanki, stwierdzaja to w ASO ;)
Moją oglądali, wjechali na serwis i stwierdzili że sanki do wymiany.

ZoonQ

#110 Post autor: ZoonQ »

U mnie bez wjazdu na warsztat stwierdzili, że wymienią całe sanki- byłem 9tego i pewnie ramę Zdzicha zgarnąłem:)
Po sprawdzeniu u siebie w garażu jestem baaardzo zadowolony, tylko mi jedną śrubę od osłony ukręcili...

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#111 Post autor: MieHor »

U mnie wykonali tylko czyszczenie i konserwację, stwierdzili, że stan sanek jest dobry i nie wymagają wymiany

gwizdenson

#112 Post autor: gwizdenson »

U mnie też czyszczenie i konserwacja,ale jak sprawdzę teraz po zimie i coś się będzie działo ,jadę znowu.

reuaj

#113 Post autor: reuaj »

Czyszczenie i konserwacja też coś. Ciekaw jestem czy pozwalają być przy oględzinach?
:shock:

darkp1

#114 Post autor: darkp1 »

reuaj pisze:Czyszczenie i konserwacja też coś. Ciekaw jestem czy pozwalają być przy oględzinach?
:shock:
Nie, na serwis mają wstęp tylko mechanicy, nikt inny nie może wejść. Będziesz musiał czekać u nich w salonie, auta pooglądasz :D

Awatar użytkownika
zolo
Debiutant
Posty: 49
Rejestracja: 21 paź 2009, 20:54
Lokalizacja: zawiercie
Model:

#115 Post autor: zolo »

Witam, ja już jestem po serwisie i była tylko konserwacja,odbyło się to tak:przyszedł mechanik wziął kluczyki,wjechał na halę,odkręcili osłonę,popsikali jakimś sprajem,zakręcili osłonę i tyle,trwało to ok.40min.Wszystko to obserwowałem przez szybę.Pan w aso powiedział,że to nie jest żadna akcja serwisowa tylko trwa to cały czas.Chodzi o aso w Sosnowcu.

darkp1

#116 Post autor: darkp1 »

Ja oddałem we wtorek po południu, ze względu na to że w środę na 8 miałem dać, a do pracy trzeba było iść. Całą środę stała u nich, bo śruby pozrywali i dopiero dziś ją odebrałem. Rama wymieniona (osłonę podobno założyli, jutro sprawdzę), przy okazji gumy i łączniki stabilizatora, 250zł zapłaciłem. Zosia jest sztywniejsza, cicha, ale kierownicą się trochę ciężej kręci.

M@rio

#117 Post autor: M@rio »

darkp1 pisze:Zosia jest sztywniejsza, cicha, ale kierownicą się trochę ciężej kręci.
wspomaganie ukradli :P :lol:

darkp1

#118 Post autor: darkp1 »

Flakun pisze:
darkp1 pisze:Zosia jest sztywniejsza, cicha, ale kierownicą się trochę ciężej kręci.
wspomaganie ukradli :P :lol:
Nie no, aż tak to nie, pompę słychać ;d

Deleted User 160

#119 Post autor: Deleted User 160 »

U mnie wymienili sanki, ale Zosia stała u nich od poniedziałku do czwartku, bo sanek na miejscu nie mieli, a Zosia sanki miała tak zgnite, że zagrażała bezpieczeństwu ruchu :lol: . Mogłem nie zostawiać, ale chcieli żebym bumagę podpisał, że na własną odpowiedzialność ją biorę.

Todek

#120 Post autor: Todek »

No i byłem dzisiaj w serwisie, i okazało się, ze ramę zawieszenia mam do wymiany. :( Normalnie dziury w niej są, wyżarte przez rdzę. Rama ma być za 2 dni, i znowu trzeba się będzie przejechać do Lublina. :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”