Dziwne drgania - Prosze o porady

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
szumilas

Dziwne drgania - Prosze o porady

#1 Post autor: szumilas »

Witam wszystkich!
Posiadam zośke A z 2002 roku, silnik ON 2.O DTI
Apropos tematu:
Nie wiem skąd to się bierze ale na każdym biegu gdy obrotomierz dochodzi do 2,5 tysiąca obrotów silnik dostaje drgań, kiedy wskazówka przekroczy 2,6 tys. (około) drgania zanikają. Samochód mam od roku (łączny przebieg 160 tys. km) i ciągle mam ten problem. Nie wiem czy to normalne żeby tak się działo. Czy to może być coś z turbiną?
Jeśli ktoś ma bądź miał podobny problem proszę o porady, wskazówki.
Pozdro.

milosz219

#2 Post autor: milosz219 »

czy jak sciagniesz nogę z gazu to znikaja te drgania

bondzo001

#3 Post autor: bondzo001 »

kiedys tak mialem w vw i wina byla poduszki pod silnikiem.byla uszkodzona.powyzej 2000 obrotow silnik dostawal drgan.
opcja 2 moze moze sprzeglo :?:

szumilas

#4 Post autor: szumilas »

milosz219 pisze:czy jak sciagniesz nogę z gazu to znikaja te drgania
tzn. jak zwalniam na biegu i wskazówka spadnie do okolo 2,5 tys. to drgania są choć trochę mniej odczuwalne, jeśli o to Ci chodzi.
Znasz tego przyczynę? Może poduszka jak mówi bondzio.

kicaj

#5 Post autor: kicaj »

ja mialem drgania tylko ze w okolicy 2100, po wymianie egru ustaly...

milosz219

#6 Post autor: milosz219 »

Sprobuj jechac pod górę, rozpędzaj się i w pewnej chwili sciagnij noge z gazu na biegu.Obstawiam ze to bedzie półoś z przegubem.

szumilas

#7 Post autor: szumilas »

Wiesz, to są drgania związane tylko i wyłącznie z obrotami silnika niezależnie od biegu zawsze dostaje drgań przy tych 2,5 kafla.
Pół oś z przegubem to raczej nie gdyż tutaj to by coś pukało i stukało w zależności od terenu po jakim się jedzie itp...

samson

#8 Post autor: samson »

Wydaje mi sie ze w tym momecie zamyka sie egr i wstaje turbo chociarz u mnie ten moment jest ok.2100-2200 i wyrazniej odczuwalny przy gwaltownym przechodzeniu przez ten zakres obrotow.

Awatar użytkownika
the_starsailor
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 lip 2012, 20:34
Imię: Maciej
Lokalizacja: Lulinek / Poznań
Auto: Renault
Model: GS3
Oznaczenie silnika: R9M

#9 Post autor: the_starsailor »

Mam podobny problem ale w zakresie obrotów 1250-1300. Również na każdym biegu. Tak jak samson napisał im mocniej się depnie w gaz tym bardziej drga. Swego czasu myślałem, że to może dwumasa...

Silnik 2.2 DTI.

woolf

#10 Post autor: woolf »

Witam. Zauważyłem że podczas jazdy w zakresie od ok2000obr do ok 2300 na każdym biegu zaczynają się drobne drgania. Widocznie Zośki tak mają :> Poduszki mam dobre

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#11 Post autor: matis991 »

Nie wiem czy dobry temat ale też męczy mnie temat drgań samochodu ale tylko przy 95-110 km/h przy 120 autko idzie pięknie za to od 95-110 to aż nie miło się jedzie. Jakieś rady, propozycje??

Skasowany użytkownik 6483

#12 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Jedną z rad jest udać się do zakładu wulkanizacyjnego i wyważyć wszystkie koła , powinno pomóc . :piwo:

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#13 Post autor: matis991 »

Tyle że już są wyważone :) na świeżo nawet bym powiedział :P tuż przed założeniem zimówek byłem je wyważyć.

Skasowany użytkownik 6483

#14 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Wyważałes te zimówki?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#15 Post autor: GOTI »

jarecki69 pisze:Wyważałes te zimówki?
Odpowiedź:
matis991 pisze:Tyle że już są wyważone :) na świeżo nawet bym powiedział
Coś jest nie jasnego w wypowiedzi Mateusza? Moim zdaniem wszystko jest wyraźnie napisane.

Co do tematu "dziwnych drgań" ale samochodu nie podzespołów i innych części to niestety ale mam podobne ale tylko w niektórych przedziałach prędkości no i zależne jest to od rodzaju drogi.
Nie przejmuje sie jednak tym, bo moim zdaniem takie drgania sa podobne do drgania "przeciążonego" silnika - szybka redukcja zawsze załatwia sprawe ;)

Szukanie powodu takich drgań, piszczeń, skrzypień itd. itp. jest często jak z tym szukaniem igły w stogu siana :D
Też na początku szukałem wszelkich piszczeń, drgań ale z czasem (po nierównych walka) dałem sobie spokój ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”