Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
kuba

#241 Post autor: kuba »

Ja to półtora roku kupiłem Goodjera całoroczne i tą zimą niemiałem żadnych problemów.

Butch

#242 Post autor: Butch »

Ja w końcu kupiłem CPC 2. Przesądził o tym test w ostatnim Motorze. ER 300 wypadły tam beznadziejne. Continental w tym teście wygrał a w innych był zawsze w czołówce. Jeźdże na nich dopiero 3 dni ale już mi się podobają. Są ciche i dobrze trzymają ( gdy jechałem obwodnicą Wyszkowa w lekkim deszczu tylko raz musiałem zjechać na prawy pas... :P wariat musiał mieć ok. 200 na budziku ;) ehh... btw kupiłem je w motohurt.pl w Markach mają b. dobre ceny. Niestety wymiana 15 zł/sztuka lecz i tak się opłaca
Pzdr

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#243 Post autor: timi68 »

kuba pisze:Ja to półtora roku kupiłem Goodjera całoroczne i tą zimą niemiałem żadnych problemów.

Przyjedź do nas na podkarpacie na tych oponach, ciekaw jestym jakie będziesz miał wtedy zdanie na temat opon całorocznych.

Ja jeżdżę na Pasjo 2 i mogę powiedzieć, że są naprawdę super na suchych jak i mokrych nawierzchniach.

TUX

#244 Post autor: TUX »

kuba pisze:całoroczne
mam takowe założone do Viki - zawsze na zimę zakładałem jej zimowe kapcie
w tym już nie - [mało nią teraz jezdzę no i ma całoroczne :shock: ]

wnioski:
- całoroczne NIE nadają się na jazdę zimą!! - totalna porażka no i różnica w komforcie jazdy po sniegu.

jacek_gti

#245 Post autor: jacek_gti »

Witam ponownie, ja właśnie zaszalałem i kupiłem oponki w rozmiarze 225/45/R17 o nazwie Continental Sport Contact 3 i przyznam że jazda niezbyt różni się od tej na 205/55/R16, na nowym komplecie zrobilem jakies 400km i musze przyznac że jak na nasze dziurawe drogi spisują sie nieźle :)

dejna

#246 Post autor: dejna »

poczujesz jak elementy zawieszenia szybciej się będą zużywały...

andrzej_gg

#247 Post autor: andrzej_gg »

Witam Wszystkich.
Szukam oponek do swojej Zafirki. Znalazłem ciekawą ofertę na opony Kleber Dynaxer HP3. Ma ktoś może z Was założone takie oponki u siebie? Czy warto je kupić?
To dość nowy produkt i opinii jest mało.

Dzięki. Pozdrawiam


//scalone//


No i stało się, kupiłem te oponki :) . A że wczoraj u nas ostro padał deszcz, to miałem okazje przetestować w mokrych warunkach. Jak na razie jestem zadowolony. Pojeżdżę dłużej to napiszę o nich coś więcej.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2010, 13:02 przez andrzej_gg, łącznie zmieniany 1 raz.

Todek

#248 Post autor: Todek »

Poczytałem, i mam takie pytanko do bardziej doświadczonych.
Jakie felgi będą bardziej odpowiednie do mojej ZA 2.0DTI, z ET35, czy z ET49? :?:
Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, bo jutro muszę zdecydować które biorę.

dejna

#249 Post autor: dejna »

et 35 ponieważ fabryczny zakres ET dla Zafirki to 35-45

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#250 Post autor: MieHor »

w ZA fabryczne felgi miały ET 43, ale z powodzeniem można stosować jak jak napisał dejna,

Todek

#251 Post autor: Todek »

Czyli rozumiem, że trzeba dać sobie spokój z tymi ET49? :?: Kurcze, a takie ładne Made in France, oryginalnie wyprodukowane przez Michelina.

Todek

#252 Post autor: Todek »

jacek2308 pisze:ee ja mam na zimówkach właśnie chyba miałem tj. mam :) Z ET 49 i było wszystko ok.
ale dla pewności mogę jutro sprawdzić w garażu czy napewno ale jeździłem było wszystko ok.
To moja wielka prośba, jak możesz toi sprawdź, i napisz. :D

olo018

#253 Post autor: olo018 »

Na bank et 49 pasuje ,mam taką na zapasie i sprawdzalem na przodzie i tyle nie obciera.
195x65x15 opona

Todek

#254 Post autor: Todek »

Się podepnę pod temat. :D
Co sądzicie o tych oponkach? :?: Opinie, spostrzeżenia. Może ktoś takie eksploatował? :?:
Ja wiem, że już raczej trzeba pytać o letnie, ale trafia mi się komplet nówek w rozmiarze 195/65-15, w bardzo dobrej cenie. Aut miałem wiele, ale w żadnym nie eksploatowałem opon tej m-ki.

Vredestein Snowtrac 3

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#255 Post autor: QRZOL »

195/65R15 91T Fulda Kristal Montero 2 , posiadam obecnie te oponki jestem zadowolony .... :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”