Czasem gaśnie przy rozruchu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
slawinek
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:34
Lokalizacja: Polska
Model:

Czasem gaśnie przy rozruchu

#1 Post autor: slawinek »

Witam.
Mam problem z autem.
Po kilkugodzinnym postoju przy próbie uruchomienia silnika auto umie zgasnąć.
Nie jest tak za każdym razem. Dzisiaj np normalnie zapalił. Raz ledwo "dźwignął" a innym razem 3 razy pod rząd zdechł.Zdarza się też tak i to najczęściej że jeżeli za pierwszym razem zdechnie to za drugim odpali normalnie. Przejadę kilka km zgaszę i zapali znowu normalnie.
Myślałem że filtr paliwa ale po wymianie na nowy problem jest nadal.
Checka nie zapala. Raczej normalnie pracuje.

Załączam link do filmiku który zrobiłem.
http://slawinekk.wrzuta.pl/film/8tCUlLP ... niu_video1

Proszę o jakieś info-gdzie szukać?

drygal26

#2 Post autor: drygal26 »

Kolego auto jest zgazowane ? ;)

slawinek
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 17 lut 2011, 13:34
Lokalizacja: Polska
Model:

#3 Post autor: slawinek »

Tak jest w lpg w sekwencji landirenzo onegas. Jeżeli odłączę centralkę lpg to problem nadal występuje. Dzisiaj np rano odpalił z benzynki bez problemu a wieczorem za 3 razem się dopiero udało.

Seweryn82

#4 Post autor: Seweryn82 »

Dobrze byłoby na początek sprawdzić ciśnienie paliwa. Jeśli masz dostęp do kabla diagnostycznego to możesz spróbować odłączyć przepływkę - silnik wejdzie wtedy w tryb awaryjny, ale nie bierze wtedy pod uwagę danych z czujników tylko podaje zarówno powietrze jak i paliwo zgodnie z danymi teoretycznymi - niestety wyskoczy błąd który później trzeba będzie skasować.

drygal26

#5 Post autor: drygal26 »

Sprawdź układ zapłonowy :) Cewki, Świece itp :)

rafalk

#6 Post autor: rafalk »

U mojej żony był podobny problem, z tym że w renault megane. Przyczyną okazał się czujnik położenia wału. Po oczyszczeniu z opiłków problem ustąpił, nawet nie trzeba było wymieniać. Co prawda inna marka auta, ale zasada działania chyba ta sama.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”