Problem z oświetleniem wnętrza/kabiny samochodu

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#166 Post autor: darkb »

Zdenek2007 pisze:REC powinien być o tych samych oznaczeniach a co najważniejsze, najlepiej wylogowany z auta dawcy a następnie logujesz i programujesz REC-a do swojego auta.
a czy jakieś dane jak zalogować nową skrzynkę i czym , mam op-coma v 1.45

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#167 Post autor: Zdenek2007 »

Op-Com powinien wystarczyć. W opku wybierasz kolejno zakładki: Rocznik auta->model->nadwozie->REC(Tylny zespół elektroniczny)->Programowanie (jest potrzebny carpass) tam znajdziesz wszystkie potrzebne funkcje.

darkb
Mieszkaniec
Posty: 205
Rejestracja: 11 kwie 2013, 23:21
Imię: Darek
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira B
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#168 Post autor: darkb »

Zdenek2007 pisze:Op-Com powinien wystarczyć. W opku wybierasz kolejno zakładki: Rocznik auta->model->nadwozie->REC(Tylny zespół elektroniczny)->Programowanie (jest potrzebny carpass) tam znajdziesz wszystkie potrzebne funkcje.
a czasami widzę w ogłoszeniach że piszą wylogowany to co to oznacza

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#169 Post autor: Bodek »

Temat o skrzynce już jest: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ht=#282596 i tam też piszesz posty

Wylogowany = to znaczy, że można go zalogować w innym aucie
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Rubik

#170 Post autor: Rubik »

darkb pisze:panowie mam kłopot ze swoją ZB. Kiedy otwieram tylne lewe drzwi i przednie prawe to nie zapala mi się podświetlenie auta w podsufitce.
W tylnych lewych drzwiach wiązka była połamana i ponadrywane kable . Kable naprawiłem i dalej nie działa podświetlenie . Może pomożecie gdzie dalej szukać ,pomożcie bo tracę nadzieję
Mam identyczny problem. Czy udało się go rozwiązać? Od razu zaznaczam, że mam biedniejszą wersję Zafiry i nie posiadam REC'a. Tak więc rozumiem, że opcje komfortu ustawia się z modułu z przodu.

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#171 Post autor: lgum »

Mihó pisze:To, że nie gaśnie światło i migają awaryjne to oczywiście kwestia sterownika poduszki. W temacie o procedurach OP-COM wrzuciłem angielski skan jak rozwiązać problem. Testowałem w Astrze H, działa 100%
I mnie dopadł temat problemów ze sterownikiem poduszek. Czy ktoś może wskazać gdzie znaleźć procedurę Mihó? A drugie pytanie czy po jej zastosowaniu problem nie powraca?
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#172 Post autor: Bodek »

lgum pisze:
Mihó pisze:To, że nie gaśnie światło i migają awaryjne to oczywiście kwestia sterownika poduszki. W temacie o procedurach OP-COM wrzuciłem angielski skan jak rozwiązać problem. Testowałem w Astrze H, działa 100%
I mnie dopadł temat problemów ze sterownikiem poduszek. Czy ktoś może wskazać gdzie znaleźć procedurę Mihó? A drugie pytanie czy po jej zastosowaniu problem nie powraca?
Było coś takiego w 2011, ale fotka się nie wyświetla - napisz na PW, może wrzuci jeszcze raz.

A tak to wygląda:
Mihó pisze:Poniżej opis kasowania zapisu wyzwolenia (wystrzału) poduszki. Oczywiście - jak zwykle, wykonujecie na własną odpowiedzialność:
[url=http://img192.imageshack.us/img192/7518/kasowaniesdm.jpg]Obrazek[/URL]
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

lgum
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:23
Imię: Leszek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#173 Post autor: lgum »

Pisałem na PW ale jak na razie nie otrzymałem odpowiedzi, może ktoś to sobie skopiował?, stąd moje zapytanie na forum.
Pozdrawiam-
LGUM z Lublina

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#174 Post autor: rafant4011 »

Wracając do tematu nie działającego oświetlenia w drugim rzędzie siedzeń; http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=242207#242207
po wymianie REC-a problem znikł, okazało się że była przerwa w ścieżce. :piwo:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#175 Post autor: Flora »

Rozgrzeszony pisze:Witam.
Dziś chciałem wymienić żarówkę w przestrzeni bagażnika, po wymianie przestało reagować całe oświetlenie wnętrza, wraz z lampkami do czytania. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i w bagażniku.

Miał ktoś podobny problem?
Włożyłeś LED? Jeżeli styki mają symetryczne wyprowadzenia i obie strony są połączone to zrobiłeś zwarcie w instalacji.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 21:19 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozgrzeszony

#176 Post autor: Rozgrzeszony »

Tak, zakładałem ledy, po godzinie wszystko wróciło do normy, problemem jest lampka oświetlenia bagażnika, w opcji 7 osobowej są tam dwie z osobnymi przyciskami, w jednej z nich tak jak by brakowało jednej blaszki dociskowej. Po otwarciu klapy działa tylko lewa żarówka, natomiast prawa nie działa, macie tak samo?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2016, 16:08 przez Rozgrzeszony, łącznie zmieniany 1 raz.

viga2000

#177 Post autor: viga2000 »

witam.
Pytanko do specjalistów:
Czy istnieje możliwość wyłączenia odcięcia zasilania oświetlenia wewnątrz kabiny po upływie czasu??
Potrzebuję w podsufitce mieć kawałek +12V które nie wyłączy się po jakimś czasie po zamknięciu auta - w tej chwili tak jest.
Czy można to zrobić z poziomu kompa?? Jeśli tak - to czy ktoś z Wawki lub okolic może pomóc???

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#178 Post autor: Flora »

Wyłączyć się tego nie uda, ale gdzieś w okolicy jest pewnie stałe 12 V. Spróbuję poszukać.

viga2000

#179 Post autor: viga2000 »

Flora pisze:Wyłączyć się tego nie uda, ale gdzieś w okolicy jest pewnie stałe 12 V. Spróbuję poszukać.
niestety nie ma na podsufitce. Po upływie kilku minut bezczynności rozłącza wszystko co dochodzi do panelu.

miałczyk76
Bywalec
Posty: 188
Rejestracja: 16 maja 2010, 18:02
Lokalizacja: warszawa
Model:

#180 Post autor: miałczyk76 »

viga2000 pisze:witam.
Pytanko do specjalistów:
Czy istnieje możliwość wyłączenia odcięcia zasilania oświetlenia wewnątrz kabiny po upływie czasu??
Potrzebuję w podsufitce mieć kawałek +12V które nie wyłączy się po jakimś czasie po zamknięciu auta - w tej chwili tak jest.
Czy można to zrobić z poziomu kompa?? Jeśli tak - to czy ktoś z Wawki lub okolic może pomóc???
Można to wyłączyć z poziomu kompa . ;)
Jest to zasilanie spoczynkowe czy jakoś tam .Jest chyba w rec lub w UEC lub tu i tam .Już nie pamiętam ale na 100% jest. :P
mechanika,elektryka,elektronika OPEL .TECH2,MDI Warszawa tel.512956438

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”