Problem ze skrzynią Z18XER

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

Problem ze skrzynią Z18XER

#1 Post autor: v8zj »

Witajcie
Od ok 2 miesięcy mam w mojej zafirce problem jak mi się wydaje ze skrzynią biegów. Przy jeździe ze stałą prędkością a najbardziej slychac to przy zjeżdżaniu z górki na biegu słychac szumienie taka glosna praca połączona w tle z jakby rytmicznym terkotaniem. Co ciekawe przy przyśpieszaniu raczej tego nie slychać tak jakby normalnie pracowala. Byłem z tym u mechanika (takiego ogólnego nie od skrzyń) odkrecil gorny korek sprawdzil ze jest olej ale palcem zdjął z niego sporo opilków (podobno tam jest magnes) stwierdzajac ze "coś się toczy". Czytalem spopro w necie o tego typu przypadkach od braku oleju po uszkodzone łozyska mechanizmu różnicowego ale nic nie naprowadza mnie na konretny trop. Dodam, że jesli np huczy zjezdzajac z górki na biegu to po wsisnieciu sprzęgła jest cicho jak makiem zasiał, biegi wchodzą bardzo ładnie bez zadnych zgrzytów tak jak powinno być. Czy to skrzynia czy moze wogole cos innego np pomiedzy skrzynią a kołami? Czy ktos z Was miał moze coś podobnego? Zafira 1.8 benz. Z18XER 2006r. przebieg ok 200k.km. skrzynia prawdopobnie F17.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2016, 23:46 przez v8zj, łącznie zmieniany 2 razy.

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#2 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, możliwe że łożysko sprzęgłowe się pomału kończy, jeśli masz sporo opiłków to możliwe że już też zębatki w skrzyni są przytarte (skądś te opiłki musiały się wziąć). Tak czy siak skrzynia do wyciągnięcia i odrazu zweryfikujesz sprzęgło i łożysko. Możesz jeszcze wylać stary olej i wlać nowy może pomoże.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2016, 12:42 przez Mariusz 79, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 6483

#3 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja miałem podobnie , tyle ,że w skrzyni M32 . Ten sam objaw podczas hamowania silnikiem. Do wymiany będziesz mieć prawdopodobnie łozyska biegu na którym hamujesz . Przynajmniej ja tak miałem.

v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

#4 Post autor: v8zj »

Wielkie dzieki za odpowiedzi mysle juz nad uzywka bo jak sie tamta wywali trzeba bedzie cos wlozyc aby tylek wozic w naszych stronach specow od manualnych jak na lekarstwo wiec mysle ze naj rozsadniej bedzie kupic uzywke ze wzgledu na czas naprawy. Wiem ze to loteria

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#5 Post autor: Rafoooo »

Jeśli chodzi o czas naprawy to zazwyczaj jeden dzień i skrzynia gotowa ..... a kupisz używkę "rzekomo w dobrym stanie" .... pojeździsz chwile i będzie to samo ........ a tak to zrobisz Swoja i będziesz wiedział ze jest ok :piwo:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#6 Post autor: Piasek »

Rafoooo pisze:kupisz używkę "rzekomo w dobrym stanie" .... pojeździsz chwile i będzie to samo ........ a tak to zrobisz Swoja i będziesz wiedział ze jest ok :piwo:
popieram tok myślenia :piwo:

v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

#7 Post autor: v8zj »

Zgadzam sie z Wami w 100% na pewno swoja zrobiona porzadnie bylaby najlepsza ale... wyciagniecie jej z samochodu zapakowanie wyslanie do porzadnego warsztatu gdzies w Polskę tam naprawa odeslanie zamontowanie to pewnie lekko liczac 1,5 tygodnia bez samocnodu. Obawiam sie ze moj mechanik nie podejmie sie wybebeszenia skrzyni wymiany lozysk bo to raczej skomplikowane - tak mysle. Czy zawsze podczas zwalania skrzyni trzeba wymieniac sprzeglo na nowe?
Ostatnio zmieniony 19 lut 2016, 15:47 przez v8zj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#8 Post autor: Piasek »

Nie trzeba jeżeli nie wykazuje oznak zużycia.
Zawsze możesz jechać autem na naprawę do fachowca - wszak jeszcze jeździ.
Mamy tutaj na forum speca od skrzyń z Poznania.
Kwestia umówienia...
Dojedziesz na miejsce autem, wyjmą skrzynie, naprawią, złoża i wrócisz autem do domu...

v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

#9 Post autor: v8zj »

Piasek, to co mowisz byloby najbardziej logiczne jesli trwaloby faktycznie jeden dzien to warto byloby zniesc te 300km w jedna strone

konradviking

#10 Post autor: konradviking »

Skrzynie w zafirach tak często nie padają, w każdym razie nie powyżej jakiejś tam średniej, wiec kupno używanej nie jest aż takie ryzykowne. A jeśli w dodatku ma wyjść taniej i szybciej, sprzedający też dają jakieś tam gwarancje i zwroty... nawet na używane częsci

Kupowaliśmy kiedys używaną do busa, też chcieliśmy robić naszą bo bus z małym przebiegiem i sprawdzona skrzynia, i nie wiadomo co sie kupi, ale skrzynia zakupiona przyszła działa nie huczy nie szarpie nie zgrzyta i bus jeździ dalej.

A jak spec od skrzyń stwierdzi że któryś synchronizator czy coś dodatkowo wymaga wymiany, to regeneracja skrzyni i tak stanie się nie opłacalna

Skasowany użytkownik 6483

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Z tego co widziałem , to te skrzynie do ZB w benzynie , są stosunkowo tanie w zakupie używanych . Warto się nad tym zastanowić bo na rynku jest mnóstwo części zamienncyh do tych aut. Musisz sam rozważyć jaka kwota dysponujesz i co za to możesz kupić lub naprawić.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#12 Post autor: gRZENIU »

konradviking, sprzedający dają gwarancję na używane 2 tygodnie lub miesiąc ...

Kupując skrzynie za 500 zł a po 4 miesiącach nie daj Bóg coś się stanie :bron: i znów robota od nowa i kasa leci ... :mur:

Biorąc pod uwagę silnik to siedzi tam skrzynia F18 więc jeżeli są to też z pewnym przebiegiem i prawdopodobieństwo trafienia w b. dobrym stanie robi się coraz to cięższe ( nie mówię ,że się nie ma ),

Regeneracja takiej skrzyni to koszt około 800-1200 zł i masz pewność ,że jak wymienisz to czy owo to już tylko cieszyć się jazdą ... Nikt nikogo nie namawia , więc warto najpierw podzwonić popytać , co , gdzie , po co i za ile , a następnie podjąć decyzję o dalszej naprawie...

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#13 Post autor: Piasek »

Tutaj oferta jednego z naszych... speca od skrzyń
http://allegro.pl/skrzynia-biegow-opel- ... 18843.html
Zadzwoń, pogadaj, może pójdą na wymianę za zwrotem (i odliczeniem) twojej.
Ustawisz termin, podjedziesz na przekładkę, ustawienia i regulację i wracasz do domu.

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#14 Post autor: gRZENIU »

Widzę Marcin ,że wszystko za kolegę obmyśliłeś ... Należy się nie jedno :piwo: za pomoc ...

v8zj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 09 mar 2012, 20:36
Lokalizacja: olsztyn
Model:

#15 Post autor: v8zj »

Piasek, pomysł arcyciekawy skrzynia wygląda pięknie tylko ciekawe czemu oni ją tak wysmarowali tą srebrzanką :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”