[A] zafira 2.0 opc zgasła podczas jazdy

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
wsebastian
Przeglądacz
Posty: 66
Rejestracja: 07 lip 2011, 17:59
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Żory [SZO]
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: x18xe1

#16 Post autor: wsebastian »

Miałem dokladnie taki sam przypadek- spalona pompa paliwa i wywalony bezpiecznik pod maską :)

Awatar użytkownika
milka325
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:40
Imię: Mariusz
Lokalizacja: śląskie
Auto: zafira A 2.0 Turbo OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#17 Post autor: milka325 »

A więc tak koledzy zafira odpaliła na benzynie gdy podłaczyłem plus z aku pod elektrozawór na reduktorze to zadziałał guziczek od przełanczania bena gaz. Ale gasnie po przełaczeniu na lpg . Jakieś pomysły ????
OPEL ZAFIRA 2002 2.0T OPC =lpg stag AC 250+barracuda

ja37

#18 Post autor: ja37 »

Gazownik.
Coś się dzieje z instalacją gazu.

Awatar użytkownika
milka325
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:40
Imię: Mariusz
Lokalizacja: śląskie
Auto: zafira A 2.0 Turbo OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#19 Post autor: milka325 »

Aha i świeci sie silniczek tzw check engine.Nic dobre to że moge na bence do gazownika zajechać a ten niech szuka i robi. A dodatkowo pokazał mi 5 błędów z wypadaniem zaplonu czyli 0300, 0304, 0302 , 0301, i 0170 chyba sonda lambda...... ehhh
OPEL ZAFIRA 2002 2.0T OPC =lpg stag AC 250+barracuda

ja37

#20 Post autor: ja37 »

A masa przykręcona do kolektora ssącego od strony skrzyni się nie zesrała?

Skasowany użytkownik 16629

#21 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Kolego, pompa paliwa i wtryski benzyny w sekwencji mają działać cały czas - benzyna smaruje i chłodzi wtryski - to ma działać, wtryski idą na "przelew" czyli paliwo wraca do baku, oczywiście należy też utrzymywać odpowiedni poziom beny w baku (powiedzmy pół baku niech będzie), aby pompa się nie spaliła (tak wielu ludzi na gazie robi, że jeździ na minimum benzynki, pompa nie ma chłodzenia, męczy się i pada szybciej). Jeżeli chodzi o błędy wypadania zapłonów itp. - to raczej wina wina lpg, bo wywala Ci błędy wszystkich cylindrów, a P0170 to niekoniecznie wina sondy, to tzw. błąd "worek" i może oznaczać wszystko i nic, po prostu nieprawidłowy skład mieszanki wg komputera silnika. Jeżeli chodzi o błędy wypadania zapłonów, pół roku temu też wywaliło mi błąd na 1 cylindrze, tryb awaryjny i bla bla bla, ale tylko na lpg i zimnym silniku, na benie wszystko super, serwis lpg, wymiana bebechów 1-go wtrysku i wszystko jak należy, więc wada wtrysku wywalała błąd na silniku i na zapłonie, a nie co innego

Wracając do tematu - nie kombinuj, odpal auto na benzynie i tak zajedź do gazownika, niech podłączy komputer i sprawdzi co jest w lpg nie tak, niech to zrobi ktoś mądrzejszy od nas :)

Życzę powodzenia w naprawie, miejmy nadzieję jak najtańszej i skutecznej

Awatar użytkownika
milka325
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:40
Imię: Mariusz
Lokalizacja: śląskie
Auto: zafira A 2.0 Turbo OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#22 Post autor: milka325 »

kacza ...moim zdaniem to wina leży pewnie nad zasilaniem. Po włączeniu zapłonu kluczykiem powinien pojawić sie prąd w przełączniku lpg-bena (mi nie świeci) z niego w kompie i dalej a ja nie mam tego prądu po włączeniu stacyjki. Więc w poniedziałek po robocie pod jade do gazownika niech z tym walczy a potem dzialam dalej z pakietem startowym.
kacza ja mam turecką instalacje voogas i nie ma możliwości pogadania z nią ( byłem u scalika) ew niech dobiera inny komp i wtryski ( koszta kole tysiaka ) ale cóż
Ostatnio zmieniony 27 lut 2016, 21:58 przez milka325, łącznie zmieniany 1 raz.
OPEL ZAFIRA 2002 2.0T OPC =lpg stag AC 250+barracuda

ja37

#23 Post autor: ja37 »

kacza1982 pisze:Kolego, pompa paliwa i wtryski benzyny w sekwencji mają działać cały czas - benzyna smaruje i chłodzi wtryski - to ma działać, wtryski idą na "przelew" czyli paliwo wraca do bakuj
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś o wtryskach i sie popraw.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#24 Post autor: firek »

milka325, jeśli masz dobrze podłączony + i - i niespalony bezpiecznik od instalacji LPG to wszystko wskazuje na zwalony komputer instalacji, a skoro to jakiś turek to wszystko możliwe.
Pozdro

Awatar użytkownika
milka325
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:40
Imię: Mariusz
Lokalizacja: śląskie
Auto: zafira A 2.0 Turbo OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#25 Post autor: milka325 »

No właśnie dziwi mnie to że nie widać bezpiecznika i niema podtrzymania elektrozaworu lpg. Dziś go zagrzeje na benie i sprubuje go na lpg przełaczyć czy zgaśnie silniczek
OPEL ZAFIRA 2002 2.0T OPC =lpg stag AC 250+barracuda

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: Przemass »

firek pisze:W najgorszym wypadku padł sterownik LPG - zwiera przekaźników od wtryskiwaczy
Miałem taki sam przypadek i nie stety to był sterownik lpg,więc udaj się od razu do gazownika :P
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

Skasowany użytkownik 16629

#27 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

ja37 pisze:
kacza1982 pisze:Kolego, pompa paliwa i wtryski benzyny w sekwencji mają działać cały czas - benzyna smaruje i chłodzi wtryski - to ma działać, wtryski idą na "przelew" czyli paliwo wraca do bakuj
Przeczytaj jeszcze raz, co napisałeś o wtryskach i sie popraw.
Poprawiam jedynie tyle, że wtryski nie działają, znaczy nie podają paliwa do cylindrów, są zamknięte i paliwo wraca do baku. Wiem, że kupa ludzi montuje przekaźniki do odłączania pompy paliwa, ale to moim zdaniem nie jest zdrowe, może prowadzić do zapieczenia pompy i wtrysków, szczególnie jeżeli ktoś ma duży zbiornik lpg i robi dużo km bez zatrzymywania (sekwencja ma wskazane odpalanie zawsze na benzynie, ale można to też pominąć)

Jeżeli coś nie tak to proszę o poprawienie, mogę się mylić, nie jestem specjalistą od lpg, ale już kilka aut przeszedłem z sekwencją właśnie i tam zawsze pompa chodziła, dlatego taka moja wypowiedź

Wracając do tematu - poczekajmy aż milka325 podjedzie do gaziarza na konsultacje i miejmy nadzieję, że wyjdzie taniej niż zmiana sterownika, wtrysków czy co tam jeszcze będzie potrzebne do dobrej współpracy :(

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#28 Post autor: Janus »

kacza1982 pisze:
Jeżeli coś nie tak to proszę o poprawienie, mogę się mylić, nie jestem specjalistą od lpg, ale już kilka aut przeszedłem z sekwencją właśnie i tam zawsze pompa chodziła, dlatego taka moja wypowiedź
Pompa chodzi owszem, i na listwie wtryskowej jest ciśnienie, a nadmiar paliwa wraca do baku. Natomiast wtryskiwaczy to nie chłodzi, bo są zamknięte - benzyna przez nie nie płynie. W autach gdzie wtryskiwacze są w kolektorze nie jest to wymagane
Janusz

Awatar użytkownika
milka325
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:40
Imię: Mariusz
Lokalizacja: śląskie
Auto: zafira A 2.0 Turbo OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20let
Gender:

#29 Post autor: milka325 »

Chłopaki wstępnie gadałem z gaziarzem u skalika i powiedział że koszta około tysiaka od 700 do 1000 no chyba że zaczne wymyślać to koszta w góre. Na pewno jakiś normalny sterownik np. Staga, wtryski hana,guziczek itp. Jutro jade po robocie i dowiem co zaproponuje mi i za ile .
OPEL ZAFIRA 2002 2.0T OPC =lpg stag AC 250+barracuda

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: Przemass »

milka325 pisze:Chłopaki wstępnie gadałem z gaziarzem u skalika i powiedział że koszta około tysiaka od 700 do 1000 no chyba że zaczne wymyślać to koszta w góre. Na pewno jakiś normalny sterownik np. Staga, wtryski hana,guziczek itp. Jutro jade po robocie i dowiem co zaproponuje mi i za ile .
Kilka postów wyżej pisałem przecież.... :P
Przygotuj się raczej na min.tys.chyba że u ciebie ceny są aż tak bardzo inne :lol:
Ja zdecydowałem się na sterownik Stag Qbox i śmiga lepiej niż na tym co był ( wcześniej delikatnie było czuć przełączenie na lpg a teraz nic-wszystko płynnie)
Dodam że reszta instalacji to Brc i byłem u 2 innych gazowników w międzyczasie z jakąś drobnostką to robili takie oczy :shock: jak to może razem działać ? to nie możliwe :roll:
Tak więc jak masz ogarniętego gazownika to dobrze to zrobi ze sterownikiem każdej firmy ;)
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”