Silnik 2,0 DTI - kopci na czarno, biało, szaro - przyczyny?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
giant19s

#46 Post autor: giant19s »

Białym dymem to może kaszlnąć :) gorzej jak by kaszlała po odpaleniu niebieskim dymem, to złożenie kondolencji pozostaje :P

darkp1

#47 Post autor: darkp1 »

Albo jak śmierdzi olejem, albo nie do końca przepaloną ropą. Ja tak miałem jak był EGR walnięty, to aż w gardło gryzło. Teraz trochę śmierdzi jak z Jelcza.

wendi1

#48 Post autor: wendi1 »

ale tez musicie dłuzej pokrecic zanim odpali??? i wtedy własnie przykurzy , moze gdzies lewe powietrze dostaje troche sie zapowietrza no i trzeba dłuzej pokrecic zanim dojdzie paliwko??? A co to jest jak wtryski leją???

pozdr.

darkp1

#49 Post autor: darkp1 »

Ja po grzaniu świec odpalam i prawie od kopa startuje. Jakby wtryski lały to cały czas by dymiła, na czarno.

giant19s

#50 Post autor: giant19s »

U mnie odpala momentalnie po przekręceniu kluczyka ale zapewne dlatego że mam bęzyniaka ;)

darkp1

#51 Post autor: darkp1 »

giant19s pisze:U mnie odpala momentalnie po przekręceniu kluczyka ale zapewne dlatego że mam bęzyniaka ;)
Nie, no tutaj to mowa o dieslu jest ;) Wiadomo że benzyna inaczej pali. U mnie praktycznie od kopa odpala, nie trzeba długo kręcić. 2-3 sekundy po grzaniu świec i juz.

samson

#52 Post autor: samson »

U mnie to samo,jak jest zimny to zakopci na bialo ale mam tak od poczatku i mysile ze tak to juz jest.

wendi1

#53 Post autor: wendi1 »

dzieki koledzy za odp.

pozdr.

nocny82

#54 Post autor: nocny82 »

Biały dymek po odpaleniu, poprzedzonym dłuższym kręceniem rozrusznika spowodowany jest zapowietrzaniem się układu na wysokim ciśnieniu, czyli najczęściej na pomie...

buli

#55 Post autor: buli »

Witam koledzy czy to ze rano przy odpalaniu po zapaleniu widze z tyłu biały dym czy to normalne? Dodam ze nie swieci sie zadna kontrolka auto odpala moze troche trzeba rano dłuzej pokrecic.Jesli ktos miał cos podobnego prosze o pomoc! Oczywiscie pisze o 2.0 DTI

ZoonQ

#56 Post autor: ZoonQ »

Ja w swoim dieselku rano zaraz po odpaleniu mam coś takiego, że puszcza tylko jedną niebiesko-białą chmurę, a później jest oki i zero dymku

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#57 Post autor: Ramirez »

Ja też to mam, i w poprzedniej zafirze też to miałem. To chyba ma tak być ;)

wendi1

#58 Post autor: wendi1 »

kolego to jest standard w oplach !!!

//scalone// - kolego edytuj post, a pisz jeden pod drugim

a czy jak mocno przygazujesz np.na 5tys. obrotów to mocno pusci czarny dym??? sprawdz
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2010, 16:05 przez wendi1, łącznie zmieniany 1 raz.

buli

#59 Post autor: buli »

Nie to tylko rano jest ten dym pozniej nie puszcza nic nawet przy 5000obr/min A tez musicie troche dłuzej krecic rano? Bo ja tak

rysiaczek!vippp

#60 Post autor: rysiaczek!vippp »

Prawdopodobnie zchodzi Ci paliwko, zanim zaciagnie musisz trochę pokrecic potem dostaje kopa i masz dyma. Póżniej okeyos no nie, szczególnie jak ciepły zero problemów. Stoi 8-10h i to samo.
Przyczyn może być kilka ale kiedyś będąc właścicielem Viki miałem sytuację podobną okazało się ze miałem nieszczelność, a zero błedów na kompie. Podokręcałem i posprawdzałem wszelakie przewody i po sprawie.
Ale jak to bywa przyczyna może być inna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”