[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
dziwer

#526 Post autor: dziwer »

Nie ksenony tylko halogeny przeciwmgielne bez postojowych świateł. Ale chyba ten problem nie rozwiąże jakieś przeprogramowanie czy coś w tym stylu, bo na programowane światła to świecą drogowe w mniejszej ilości procentowo a w ksenonach drogowych chyba się po prostu tego nie da zrobić :cry:


EDIT

Tunio999 widzę że ty też masz ZB po lifcie jak i chyba masz też bi ksenony, jak sobie radzisz nie szkoda ci żarników :?: W twoim opisie widzę dopisek Sport czy to OPC bo jeśli tak to nie masz problemu bo jest coś takiego:

http://allegro.pl/duolight-dzienne-ver- ... 40042.html

No i właśnie ciekawe czy pasują do normalnych typów jak mój :mrgreen: chyba taniej wyjdzie w eksploatacji niż wymieniać co jakiś czas żarniki :shock:
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 17:30 przez dziwer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#527 Post autor: Tunio999 »

dziwer pisze:Tunio999 widzę że ty też masz ZB po lifcie
Tak mam ;)
dziwer pisze: i chyba masz też bi ksenony
A tego to nie mam :P

Ja zamontowałem dzienne światła punktowe w kratki od halogenów ;) - ten temat str 33 :)

PS: Te z aukcji nie będą Ci pasować :>
Ostatnio zmieniony 09 mar 2016, 14:49 przez Tunio999, łącznie zmieniany 2 razy.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#528 Post autor: Wojti »

Hm do mnie by podeszły ale nie wiem czy oprawki chromowe od halogenów oryginalnych by zostały :P
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#529 Post autor: Tunio999 »

Wojti pisze:Hm do mnie by podeszły
Tak, to jest wersja do OPC ;)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#530 Post autor: paweldm »

Jestem na etapie poszukiwań lamp dziennych led, ale do zośki trudno jest coś dobrać, by to przyzwoicie wyglądało i jeszcze kosztowało rozsądne pieniądze.
Nie chcę pozbywać się halogenów, bo z nich korzystam.
Skoda, że jest na forum mało fotek montażu świateł dziennych, łatwiej byłoby coś dobrać. Fajne są listwy na diodach COD ale niestety nie posiadają homologacji, a one dałyby się wcisnąć pomiędzy listwy atrapy.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#531 Post autor: Flora »

Te COBy bardzo łatwo przystosować do montażu. Trzeba kupić dowolne, podłużne chińskie lampy z homologacja na kloszu, wypatroszyc i wstawić coś własnego :> Zrobiłem tak u siebie i świeci o niebo lepiej niż oryginał, którego nie było widać w słoneczny dzień.

rolex24
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:26
Imię: Robert
Lokalizacja: Elbląg
Auto: Zafira C 2012 Innovation
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:

#532 Post autor: rolex24 »

Moje drl pasują prawie idealnie i świecą prosto.
Załączniki
IMG_9312r.JPG
IMG_9313r.JPG
IMG_9309r.JPG
Ostatnio zmieniony 16 mar 2016, 22:06 przez rolex24, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#533 Post autor: tOmki »

Ale nie masz przeciwmgielnych.
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Rozgrzeszony

#534 Post autor: Rozgrzeszony »

Demontował ktoś od przodu kratki pod halogeny?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#535 Post autor: Flora »

Rozgrzeszony pisze:Demontował ktoś kratkę, maskownicę halogenu od przodu w wersji przed liftowej?
Zamierzam jutro zainstalować DRL i nie wiem jak się za to zabrać.
Trzeba wysunąć coś płaskiego przy górnej krawędzi kratki i z wyczuciem wepchnąć ją na zewnątrz. U góry są zatrzaski, a w dolnej części kratka wpuszczona jest w zderzak.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2016, 20:36 przez Flora, łącznie zmieniany 1 raz.

k830713

#536 Post autor: k830713 »

Witam, zamierzam zamontować światła dzienne w Zafirze B przed liftem, poczytałem trochę i sam nie wiem na co się zdecydować.
1. Zamontować Ledy punktowe typu DRL 402 (kratka jest trochę skośna, więc pewnie ciężko będzie to zrobić, żeby wyglądało to sensownie).
2. Zamontować światła skośne w kratkę (dodam, że mam halogeny).
3. Kupić światła dzienne, które montuje się zamiast halogenów (tutaj pytanie, czy muszę coś programowo przestawiać, żeby nie było błędu od halogenów, czy po przestawieniu komputerowym halogeny działają jak światła dzienne, czy też je trzeba wymienić, a zostawić tylko okablowanie, czy zwykły podwórkowy elektronik z kablem to zrobi, czy kłania się wizyta w ASO)
4. Widziałem też światła dzienne z halogenami w jednej obudowie, rozwiązanie pewnie najlepsze, ale też najdroższe.
A może ktoś to inaczej rozwiązał ??

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#537 Post autor: paweldm »

W zafirce jest problem, że kratka od halogenów jest pod skosem praktycznie nie zaokrąglona. Moje autko ma halogeny. Zastanawiałem się nad takimi jak Rolex, ale w moim przypadku końce będą wchodzić w kratkę a środek będzie wystawał do przodu. Sąsiad ma tak założone i nie do końca mi to odpowiada.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ŁukaszJ

#538 Post autor: ŁukaszJ »

Witam dołączam się do tematu i od razu mam pytanie jak zamocować Lezy w atrape kratki na halogeny. Atrape wymieniłem na ta z dziura by założyć okrągłe światła do jazdy dziennej. Tylko zastanawiam się jak mają być zamocowane bo nie ma uchwytów maskownica. Chciałem zakupić światła na allegro o numerach aukcji:6033225266 lub 6130329034?

ice_blue

#539 Post autor: ice_blue »

Witam,
Nie wiem czy dobry temat, ale lepszego nie znalazłem :)
Jestem świeżym użytkownikiem Zafiry B (jeszcze nie minął tydzień )
Mam pytanie odnośnie świateł dziennych, chce dołożyć do mojej Zośki ledy do jazdy w dzień i znalazłem takie coś:
http://jafra.com.pl/swiatla-do-jazdy-dz ... oznan.html

https://www.youtube.com/watch?v=UtNuOEmfOHY

trochę drogie, ale wygląda ciekawie czy ktoś już montował takie coś ewentualnie jakie mogą być problemy z samymi halogenami z CAN'em

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#540 Post autor: paweldm »

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę one są tylko do wersji opc. W pozostałych wersja klosz jest pod skosem.
Osobiście jestem coraz bardzie przekonany do montażu modułu, który korzysta ze świateł drogowych jako światła dzienne. Ma ktoś w tym temacie doświadczenie, może polecić konkretny model modułu.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”