czy warto zalozyc gaz do zafiry opc 2.0 turbo?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
byncek85

czy warto zalozyc gaz do zafiry opc 2.0 turbo?

#1 Post autor: byncek85 »

czy ktos ma zafirke opc na gazie bo wlasnie taka kupilem i chcialbym sie dowiedziec czy warto wlozyc instalacje gazowa do tego

analyzer64

#2 Post autor: analyzer64 »

Możesz założyć gaz do turbo. Kwestia tego ze musisz mieć odpowiednią instalację do tego (V generacji). Instalacja musi być dobrze wyregulowana żeby mieszanka nie była za uboga i wtedy temperatura na pewno nie będzie wyższa i nic z zaworami wydechowymi ani turbo nie ma prawa się dziać. Olej należałoby zmieniać trochę częściej (7-8 tys.)

Licz sie z tym ze jak poprawnie wyregulujesz czasy wtrysków gazu to będzie palić około 30-35% więcej gazu niż benzyny. Aha i stroić najlepiej na hamowni.

Powinieneś zauważyć wzrost mocy z racji lepszego napełniania cylindrów.

Z tego co wiem to producentem LPI (instalacja gazu w fazie ciekłej) jest Vialle, rozejrzyj się też czy Prins nie ma gazu V gen. w swojej ofercie.

Jeżeli chcesz szerzej zapoznać się z LPG w Z20LET to przejrzyj ten wątek:
http://astracoupe.pl/viewtopic.php?t=746

dejna

#3 Post autor: dejna »

policz też ile czasu będzie Ci się zwracał zakup i montaż instalacji... ja generalnie w firmie mam dwa zagazowane benzyniaki i od samego początku były problemy z instalacjami... instalacje były z najwyższej półki... generalnie chciało się OPC to teraz portfel sie uszczupla... :) troche te cudeńka palą...

chce tylko powiedzieć, że jestem zdecydowanym przeciwnikiem gazu, ale jeżeli będziesz chciał założyć instalację to będę CI kibicował, żeby wszystko było OK

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#4 Post autor: alpi666 »

ja mam zagazowana zoske jak narazie spisuje sie dobrze:) Instalacja BBR jak dobrze pamietam :)

byncek85

#5 Post autor: byncek85 »

ta opc masz zagazowana ? nie zaszkodzi to turbinie i jaki jest koszt instalacji do opc?

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#6 Post autor: alpi666 »

wiesz jak jest z gazem :) czesciej tzreba sprawdzac olej i dłuzej turbinke chłodzic :) ale prktycznie tak samo lata na gazie jak i na bezynie :) koszt 2500zł jak cos pisz na gg 7108

byncek85

#7 Post autor: byncek85 »

orientowalem sie ostatni ile bedzie kosztowal gaz powiedzieli mi w tarnowie w czakrami 3900zl troche duzo chyba co?

Piotrek88

#8 Post autor: Piotrek88 »

alpi666 pisze:Instalacja BBR jak dobrze pamietam
BRC ;) włoska instalacja.

Ja ze swojej strony mogę policić instalację STAG300, 2 miesiące juz na niej śmigam w mojej Astrze, silnik Z18XE. Instalację montowałem w Jastrzębiu w firmie EKO-CAR, koszt takiej instalacji to 2600zł + ewentualnie 100zł za montaż wlewu gazu obok wlewu paliwa, w cenie jest również wykres z hamowni ;) Myśle, że do Z20LET cena będzie taka sama bo to silnik 4-cylindrowy. a te 3900zł to cena z kosmosu, no chyba że to inna instalacji np Prins albo Landi.

Piotrek.

byncek85

#9 Post autor: byncek85 »

nie pamietak dokladnie jaka instalacja ale cos tam gadali ze jeszcze jakies oprogramowanie do turbiny cos z elektronika zeby to chodzilo dobrze

wienio

#10 Post autor: wienio »

Ja mam staga 4 plus do tego szybki reduktor i szybkie wtryski wszystko gra i jak na razie nie ma problemu . Po pierwszej większej tracie reduktor sie zubożył i zamulało auto na wysokich obrotach (czytaj jak turbo zaczynało wiać ) regulacja wszystko załatwiła.Polecam gaz do opc.

pejko
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:59
Imię: Przemek
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#11 Post autor: pejko »

ja też mam lpg w OPC i nie narzekam. instalacja za 2600zł / stag 300plus, reduktor KME-gold,
wtryski Magic jet, podstawki pod wtryski PB /bez wiercenia kolektora/. instalka śmiga OK jak potrzeba to ciągnie równo do odcinki.

wienio

#12 Post autor: wienio »

No to ja dodam jeszcze do tematu. Ostatnio śmigałem do Pyrzowic i przy 190 znowu pojawił sie problem zubożenia czyli delikatne szarpanie. Co prawda z takimi prędkościami nie jeździ sie za często ale problem wystąpił. Pojechałem do szpeców od lpg i wziąłem 1 na mały rajd (trochę mało wylewny sie zrobił jak już wracaliśmy :D) i okazało sie że mieszanka nie była zubożona tylko za bogata! Dopiero teraz autko zaczęło latać jak powinno. Jednak korekta mapy podczas jazdy z właścicielem i pod wymagania właściciela czyni cuda. Nie bójta sie gazu w opc . Tylko trza bardziej o turbo dbać...

mateks93

#13 Post autor: mateks93 »

takze zalozylem gaz (lovato) do opc 200km smiga rewelacyjnie

Awatar użytkownika
adam1985
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:34
Lokalizacja: Bolkow
Model:

#14 Post autor: adam1985 »

ja mam STAG 300 na wtryskach HANA 2000 GREEN
i ostatnio udalo mi sie ustawic tak ze po trasie wyszlo ladnie ok. 10 l gazu /100 km.
jedzie bez problemow na swiecach jednolektrodowych. na fabrycznych z dwoma elektrodami dlawil sie co Jakis czas.

Awatar użytkownika
pawlo1
Posty: 4
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:33
Lokalizacja: Sandomierz
Model:

#15 Post autor: pawlo1 »

możesz wrzucić mapki i zapis ustawień ?
Zafirka OPC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”