złącze elastyczne układu wydechowego

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 16629

#16 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Ja rok temu wymieniałem sam kompensator (tak się zwie plecionka). Podjechałem do okolicznego zakładu zajmującego się wydechami, robota od ręki na miejscu bez umówienia, max pół godzinki na kanale, wycięcie i wspawanie nowej pod dany wymiary (części uniwersalne). Napewno nie wytrzyma tyle co oryginał GM (montowany fabrycznie, a nie kupiony w serwisie, jest różnica w tych częściach), ale koszt 130zł z robotą i rok gwarancji to moim zdaniem lepszy wydatek raz na 3-4 lata niż 400 za całą rurę niewiadomej jakości (podobnie jak mój kompensator ;) )

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#17 Post autor: MARCEL! »

Dokładnie. Ta plecionka wymieniona nie wytrzyma tyle co fabryczna rura z plecionką montowana w GM w Bochum, ale z drugiej strony jak rura oryginalna jest dobra, a plecionka rozsypuje się to lepiej wymienić plecionkę a rurę zostawić oryginał.
Jest problem dobrać dobrej jakości zamiennik tłumika czy rury wydechowej. O ile z elementami zawieszenia czy hamulcami to nie ma problemu to z tłumikami trudno...
P.S. Po wymianie plecionki nie ma już takiego zapachu dziwnego z nawiewów? Mogły spaliny iść do środka? Przez dziurawą plecionkę? :shock:

Skasowany użytkownik 16629

#18 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Rozwalona plecionka może być powodem zapachów z wydechu w środku auta, proste dlaczego - jest bardzo blisko komory silnika i spaliny mogą "iść" do góry do nawiewu (choć nie muszą). Jeżeli ktoś ma stary kompensator niech się przyjrzy jak wygląda jego budowa. Z zewnątrz to po prostu wzmocnienie/ozdoba - to coś co widzimy to po po prostu plecionka drutów (może stąd potoczna nazwa). Wewnątrz jest tak jakby harmonijka ze stali/alu/nierdzewka i to ona pracuje najbardziej. Najpierw to wnętrze zgnije, a później ta plecionka. Marcelu, jeżeli nie jesteś pewien czy u Ciebie zapachy są od kompensatora, może kup najtańszy bandaż do wydechów i owiń plecionkę. Wytrzyma jakiś czas, ale pozwoli tańszym kosztem wyeliminować winowajcę zapachu spalin wewnątrz auta

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#19 Post autor: MARCEL! »

Już wymieniłem plecionkę. Zapach z nawiewów jest zdecydowanie "mniejszy", w aucie zrobiło się ciszej (zwłaszcza powyżej 90 km/h). Od wiosny było coraz głośniej było w aucie, już mnie to denerwowało a to przez tą plecionkę. Jeszcze zastanawiam się czy przy włączonym ogrzewaniu nie dostaje się zapach z maty głuszącej komorę silnika (GMS)...
Ostatnio zmieniony 02 paź 2015, 06:48 przez MARCEL!, łącznie zmieniany 1 raz.

vojti

#20 Post autor: vojti »

Plecionka czyli złącze elastyczne według mnie nie powinno być bandażowane, bo straci swe właściwości. Jeśli jest uszkodzona, to należy ją wymienić. Należy tylko zwrócić uwagę na jej jakość.

Espex
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 10:53
Lokalizacja: WTA
Model:

#21 Post autor: Espex »

Witam,

Mimo, że się nie znam na tej rzeczy, to chciał bym prosić was o pomoc
Szukam Złącze Elastyczne ( z dość dobrego materiału )

Dane:
Opel Zafira 2000r 1.6 16V Benzyna, mechanik powiedział, aby szukać o wymiarze 50x200

Możecie coś podpowiedzieć gdzie to szukać ? jakieś strony ze sklepami itp.
OPEL, ZAFIRA-A
Samochód Osobowy, van
1598 cm3, benzyna

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: SD72 »

Mozesz spytac w tym temacie http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=10693

Moze okazac sie bardzo przydatne przy zakupie ;)
Ostatnio zmieniony 05 cze 2016, 17:20 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#23 Post autor: szura217 »

Mam pytanie jakiej firmy złącza elastycznego szukać? Wymieniali mi w warsztacie jakieś 7 miesięcy temu i znowu łącznik się odezwał :evil: , stąd moje pytanie o dobrej jakości część, żeby to trochę wytrwało.
Obrazek

Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#24 Post autor: opelmen »

Odświeżę nieco wątek..
Mam w planie zakup i wymianę złącza elastycznego do swojej ZB.
Czy ma ktoś doświadczenie jak sprawują się złącza NIESPAWANE a skręcane takie jak tutaj?
Chodzi o 'szczelność'...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”