Brak mocy powyżej 3500rpm Z18XE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

Brak mocy powyżej 3500rpm Z18XE

#1 Post autor: Crazy »

Witam, mam taki problem, po przekroczeniu 3500rpm nagle wywala check i chodzi jak na 3 gary
I od razu check, lecz nie zawsze, błędy to :
Sonda lambda korekta wtrysku paliwa
Wypadanie zapłonu cylinder 3
Czasami jest tak że nawet check zgasnie podczas spokojniej jazdy ale potem problem powraca.
Ktoś miał taki przypadek?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Skasowany użytkownik 16629

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Na początku zacznij od rzeczy tanich:
1. wymień świece
2. zanim wymienisz sondę/sondy - odepnij sondę jedną czy drugą, będzie paliła się kontrolka trakcji i silnik będzie pracował w trybie serwisowym/awaryjnym/na fabrycznych mapach
3. odłącz przepływkę i sprawdź jak się auto sprawuje

punkt 2 i 3 ma na celu eliminowanie podejrzanych elementów i jeżeli po odpięciu jest poprawa to się dowiesz co nie domaga. Najpierw wymień jednak świece, potem próbuj organoleptycznie odłączać odpowiednie czujniki

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

W środę jadę do znajomego mechanika zakładać Nowa butle lpg to od razu wymieniamy świece i zajrzymy do map lpg bo mam wrażenie że na pb jest dużo lepiej
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#4 Post autor: Crazy »

Panowie pytanie było podejrzenie na cewke ale po wymianie na inna uzywke nadal to samo :/
Co obstawiacie silnik nie rowno pracuje
Dodatkowo wywala błąd P0170 jakieś podpowiedzi?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
lech31
Zafiromaniak
Posty: 658
Rejestracja: 12 sie 2012, 19:44
Imię: Lech
Lokalizacja: Usarzów TOP
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#5 Post autor: lech31 »

Na początek wyczyść przepustnicę, załóż nową uszczelkę parę złotych w ASO. Po wyczyszczeniu przepustnicy adoptuj przepustnicę. W wielu przypadkach to pomaga. Pozdrawiam

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#6 Post autor: Crazy »

Chyba już wiem gdzie jest problem przeczytałem wszystkie tematy z tym zwiazane i najprawdopodobniej jest to przez nieszczelność w układzie wydechowy, kolega Firek powiedział ze każda nieszczelność w układzie działa jak zwężka Venturriego i zasysa powietrze i oszukuje sondy
A ja oczywiście mam przedmuch na srodkowym tlumiku.
Jutro trzeba działać z tlumikiem:)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

bartekjj
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2013, 15:06
Lokalizacja: kielce
Model:

#7 Post autor: bartekjj »

Panowie a czy możliwe jest żeby uszkodzona sonda spowodowała awarie przepływomierza? pytam bo od kilku dni zapalał mi się check i komputer pokazuje błąd sondy. czasem jest tak że check zgaśnie a silnik i tak nie równo pracuje, dusi i szarpie. jak uważacie???
pozdrawiam

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#8 Post autor: Crazy »

a jaki masz błąd?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

bartekjj
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 24 gru 2013, 15:06
Lokalizacja: kielce
Model:

#9 Post autor: bartekjj »

nie wiem dokładnie jak błąd pokazuje ale coś z emisją spalin. trochę się działo przez te parę dni bo kupiłem nową oryginalną sonde GM, zamontowałem ją i z sondą jest ok bo nie "wyskakuje" check. teraz okazało się że musze wymienić listwe cewkową bo przez nią silnik pracuje na"trzy gary". podstawiłem dobrą listwe z innej zośki i silnik pracował pięknie. tylko teraz dylemat czy kupić nową oryginalną listwę zapłonową czy może zamiennik czy używkę..? :/

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#10 Post autor: Crazy »

Mam sprawną uzywke jak coś bo przechodziłem przez to samo ale u mnie jest układ wydechowy nie szczelny i sondy swiruja,
Uzywka oczywiscie oryginalna sprawna.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#11 Post autor: fiolet »

Witam. Z naszą Zośką też się coś zaczęło dziać niedobrego ;-(
25.05 po zatankowaniu do pełna na jakiejś stacji na tarasie zaczęła szarpać po każdej zmianie biegu później szła już ładnie. Czasami smród benzyny w aucie - spalanie ok 12l. Błędów brak. Lampka silnika czasami się zaświeca po dłuższym chodzeniu na wolnych obrotach ale po ponownym odpaleniu gaśnie (tak było już od roku od czasu naprawy sterownika).
27.05. po zmianie biegów miałem wrażenie jakbym jechał na kwadratowych kołach nadal szarpała więc wymieniłam filtr paliwa - wlałem "oczyszczacz benzyny". Jednak poprawa była minimalna - przeczyściłem silniczek krokowy świece - ufffff - super poprawa - spalanie 7,8l. jednak nie na długo do następnego tankowania (BP). Silnik szarpie słabnie - nie pali na wszystkie gary żre ok 15l. ;-(.
01.06. Wymieniłem filtr powietrza oraz dałem nowe świece.
Zaś poprawa ale nie jest to jeszcze to co być powinno - czasami szarpie - sama sobie dodaje gazu. Do tego pompa paliwa dużo głośniej pracuje (nie zawsze).Czeka mnie trasa ok 500km.
03.06 wyjeżdżam - tankuję do pełna (BP 95) zaś zaczyna przy zmianie biegów szarpać, ale idzie ostro - na A-4 spokojnie 150 było można wyciągnąć. Spalanie ok 10l. Uff dojechaliśmy - jednak w drodze powrotnej zaczyna się koszmar. Słabnie - daję jej gazu a ona nie reaguje - wręcz słabnie - tak wiec ledwo 60km./h dojechałem do domu.
04.06 wyczyściłem ponownie silniczek i przepustnicę. Pompa paliwa nadal czasami głośno buczy.
05.06 wymieniłem sprężyny tył i przód, drążki i tłumiki środkowy i tylny. Podczas wymiany tłumika zobaczyłem "rozsypany" na drobne katalizator - oczyściłem (wysypałem z niego wszystkie "flaki").
W przyszłym tygodniu jestem umówiony na wymianę rozrządu.
Zaś jest poprawa nie czuć już benzyny, spalanie ok 10-11l, nadal szarpie, "sama sobie dodaje gazu" - co jeszcze mogę zrobić ? Gdzie jeszcze szukać przyczyny ?
Nadal błędów brak, kontrolka silnika nie świeci.

Pozdrawiam.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#12 Post autor: Crazy »

Panowie w końcu cud !!! Po wymianie świec, regulacji LPG, wymianie tłumika środkowego w końcu Zoska odzyla.
A silnik pracuje idealnie.

Koleg Fiolet, odepnij przepływomierz i zobacz czy jest jakas różnica być może on robi te problemy.
Druga sprawa zobacz czy na postoju spokojnie wkreci się na wysokie obroty i dojdzie do odcinki, Jesli będzie go coś blokowalo obstawiam czujnik wałka rozrządu.
Sprawdź czy na pewno układ wydechowy jest szczelny, pewien kolega tu na forum opisał to zjawisko jako zwężka Venturriego i robi się rezonans i sondy glupieja nawet dzisiaj tłumikarz się zdziwił, że auto całkiem inaczej pracuje po wymianie tłumika bo przed wymianą mówił ze to na pewno nie pomoże czyli uszczelnienie układu wydechowego.

Jak będą dalej problemy to pisz chetnie pomogę bo wiem jak bardzo jest to dręczące.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#13 Post autor: fiolet »

Crazy, - już robiłem - z przepływomierzem wszystko ok, wymienialiśmy go niecałe 3 lata temu - zakupiony oryginał Boscha za prawie 1200zł. Teraz pod lupę biorę sondę. Najbardziej w pracy nie podoba mi się silniczek - czasami go jakby zawiesza ?
Po odpięciu sondy koszmar - od razu pojawiła się kontrolka silnika , wyczyściłem ją i założyłem. Poprawy brak - silnik świeci ;-(.
A cha zapomniałem dopisać, że 26.05 zaraz po wymianie filtra paliwa padł alternator - na szczęście miałam nowy zapasowy i także go wymieniłem.
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 18:20 przez fiolet, łącznie zmieniany 4 razy.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#14 Post autor: Janus »

fiolet pisze:(...)Gdzie jeszcze szukać przyczyny ?
Nadal błędów brak, kontrolka silnika nie świeci.

Pozdrawiam.
Sam sobie podpowiadasz rozwiązanie, ale go nie bierzesz pod uwagę. Pompa paliwa nie powinna buczeć :P
Janusz

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#15 Post autor: Janus »

Pompa paliwa buczy, ponieważ:

1. Albo pada (zaciera się) i przerywa
2. Albo masz zatkany przewód paliwa (nieważne czy zasilanie czy powrót - oba powinny być drożne)
3. Nieszczelne połączenie na ssaku w baku - pompa chwilami ciągnie powietrze albo paliwo z bąbelkami powietrza
4. Problemy elektryczne z połączeniami zasilania pompy
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”