Brak mocy powyżej 3500rpm Z18XE

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#16 Post autor: fiolet »

Ok, z jednej strony się zgodzę, że pada jednak z drugiej jak pisałem buczy czasami - teraz akurat chodzi dobrze. Pompę przedmuchałem - na chwilę obecną wydaje mi się, że chodzi dobrze.
Jutro zakupię jeszcze sondę i zobaczymy - nie była wymieniana od nowości. Tylko jaką doradzicie zakupić ? Oryginał czy zamiennik ? Niektóre części zamienniki chodzą - inne nie - np. przepływomierz, zawór EGR. Nie wiem, którą wybrać - nie mam już za bardzo kasy , bo dość sporo już w tym miesiącu nią zainwestowałem - tym bardziej, że wczoraj po remoncie silnika odebrałem Meganę i mam dość w jednym czasie 2 auta na raz padły :cry:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#17 Post autor: Crazy »

Kolego nie pchaj się w zamienniki tylko oryginalne, Jesli budzetowo to szukaj uzywek oryginalnych z gwarancja 14 dni zawsze możesz zwrócić jak nie będzie różnicy w pracy silnika i okaże się że twoja sonda jest dobra, Jesli piszesz ze masz przeplywke zamiennik też bym założył uzywke oryginalna na próbę sterowniki ECU nie lubią zamiennikow
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#18 Post autor: fiolet »

Crazy pisze:Jesli piszesz ze masz przeplywke zamiennik też bym założył uzywke oryginalna na próbę sterowniki ECU nie lubią zamiennikow
Przepływomierz jest nowy oryginalny Boscha - zamiennik siemensa nie chodził . Tak samo Egr zamiennik nie chodził - tylko oryginał. Wiec podejrzewam, że z sondą będzie to samo - w grę wchodzi tylko oryginał. Dobrze, że mamy dobry szrut tylko z Oplem pod nosem ;-)
Ale jest jeszcze jedna sprawa - chodzi o tą część (czy to jest właśnie silniczek krokowy czy nie ? ) - popatrzcie i oceńcie czy może być przyczyną : jak chodzi Zośka smiga - jak nie chodzi (przerywa pracę) zaczynaja się kłopoty z pracą silnika
https://youtu.be/V2CpOXkwgko
https://youtu.be/oeC1C6Th0w4
Ostatnio zmieniony 07 cze 2016, 21:17 przez fiolet, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#19 Post autor: Janus »

To jest elektrozawór odpowietrznia zbiornika paliwa :P
Janusz

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#20 Post autor: fiolet »

Janus pisze:To jest elektrozawór odpowietrznia zbiornika paliwa
Janus pisze:To jest elektrozawór odpowietrznia zbiornika paliwa
Dzięki - no a czy on może być przyczyną objawów ? Czy może to być to ?

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#21 Post autor: Janus »

fiolet pisze:
Janus pisze:To jest elektrozawór odpowietrznia zbiornika paliwa
Janus pisze:To jest elektrozawór odpowietrznia zbiornika paliwa
Dzięki - no a czy on może być przyczyną objawów ? Czy może to być to ?
Może, pod warunkiem że:
1. Jest nieszczelny
2. Zacina się
3. Nieszczelne jest połączenie zbiornika paliwa z zaworem

Ten zawór to ekologia - przy pewnych warunkach pracy silnika łączy zbiornik paliwa z kolektorem ssącym, aby podciśnienie wytwarzane przez silnik oddessało nagromadzone pary paliwa. Jeżeli któraś z rurek/zawór są nieszczelne to silnik ciągnie tzw "fałszywe powietrze"
Janusz

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#22 Post autor: fiolet »

Ciąg dalszy problemów:
Elektrozawór odpowietrzania zbiornika paliwa wymieniony 08.05 poprawa jest bardzo duża - lecz jeszcze to nie jest to co powinna. Po wymianie wykazało :
P 0125 - czujnik temperatury płynu chłodzącego
P 0196 - uszkodzenie w układzie czujnika temperatury oleju silnikowego
P 0234 - urządzenie do ładowania akumulatorów silnika turbo kierownika overboost warunek ??
P 0299 - urządzenie do ładowania akumulatorów silnika turbo kierownika - ??
P 0357 - Cewka zapłonowa „G"
P 0443 - Usterka zaworu przewietrzającego w układzie odpowietrzania zbiornika paliwa
P 0455 - Usterka w układzie przechwytywania par paliwa - nieszczelność
P 0736 - Nieprawidłowe położenie biegu - bieg nie odpowiada położeniu drążka - bieg wsteczny
Wszystko się zgadza - były to rzeczy albo po odpinane albo wiemy, że jest awaria.
Ciśnienie pompy paliwa ok - nie buczy. Silnik nadal nie pali na wszystkie gary.
W niedzielę 12.05 spotkaliśmy się z kolegą Rafałem (Kacza1982) , który był bardzo uprzejmy i dużo pomógł za co jeszcze raz najmocniej dziękujemy. Wtedy już wyszła tylko sonda lambda. Chcieliśmy zakupić na próbę używkę ale w związku z nietypowym numerem 90 536 393 i brakiem na szrucie zakupiliśmy nową - oryginalną. Kontrolka silnika po odpaleniu świeciła po czym po przejechaniu ok 100-200 m. gasła. Podczas jazdy nie świeciła ale zapalała się po ok. minucie na wolnych obrotach.
We wtorek (wczoraj) mechanik wykonał wymianę rozrządu jak i sondy. Niestety jedyną poprawą było całkowity brak świecenia kontrolki silnika. Zośka nadal zrywała, żarła nie paliła na wszystkie cylindry. Błędów brak.
Podpowiedzi mechanika to :
1- cewka zapłonowa
2- wtryski.
Mieliśmy zacząć o tańszych wtrysków - ale dzisiaj rano poszliśmy na całość - do sklepu po nową cewkę. Jeszcze pod sklepem została wymieniona - efekt :
Zocha ożyła :lol: :lol: :lol:

Nie ten samochód pali równiutko - dzisiaj przejechała już ok 100 km. - jazda idealna - spalanie 7.9 :ok:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#23 Post autor: Crazy »

No to super że w końcu koniec problemów :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#24 Post autor: fiolet »

Też się cieszę - wprawdzie kasy poszło mnóstwo ale efekt zachwycający. Począwszy od pracy silnika, przez wydech a na zawieszeniu kończąc :piwo:

Jutro jeszcze jesteśmy umówieni na pełny serwis klimy - więc i powietrze będzie lepsze, w końcu można oddychać i spokojnie meczyk obejrzeć przy :piwo:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#25 Post autor: Crazy »

A ponoć człowiek się cieszy z opla tylko 2 razy:
-jak kupuję
-jak sprzedaje
A tu prosze bardzo jaka radość
Ja też się cieszę że w końcu i u mnie zniknely problemy :)
Nie ktore nawet same :lol:
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#26 Post autor: fiolet »

Crazy pisze:A ponoć człowiek się cieszy z opla tylko 2 razy:
-jak kupuję
-jak sprzedaje
A tu prosze bardzo jaka radość
Ja też się cieszę że w końcu i u mnie zniknely problemy :)
Nie ktore nawet same :lol:
Taaaa były takie myśli - już nawet wystawiłem garaż na sprzedaż - by w końcu sprzedać babcię Zośkę i wymienić na nowszy model. Ale po 1- za dużo w nią teraz zainwestowaliśmy po 2- nie wiadomo na co się trafi - więc lepszy jak na razie jeszcze swój wróg niż obcy :lol:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#27 Post autor: Crazy »

Dokładnie :)
Potem szukanie tylko od Nowa dobrego egzemplarzu i od Nowa przygoda
A tu już wiesz co masz
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Skasowany użytkownik 16629

#28 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Cieszy nas wszystkich ta poprawa :) Szkoda, że nie wpadliśmy w niedzielę na pomysł, aby cewki podmienić... chociaż podejrzewam, że niewiele by to dało, bo o dziwo właśnie wtedy Zosia chodziła dość dobrze :P To kobieta, ma swoje fochy i nie powie od razu co ją boli... takie oklepane "domyśl się" hehehe

Teraz to już możecie sobie śmigać całą rodzinką, a nie myśleć nad ZB (choć to też nie taki głupi pomysł ;) )

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#29 Post autor: Crazy »

jeśli dobrze myślę, chcieliście cewki z X18XE1 do Z18XE podmienić?
Ostatnio zmieniony 16 cze 2016, 13:02 przez Crazy, łącznie zmieniany 2 razy.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
fiolet
Bywalec
Posty: 122
Rejestracja: 31 lip 2012, 20:07
Imię: Mirek
Lokalizacja: śląsk
Auto: Zafira A 1,8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1

#30 Post autor: fiolet »

kacza1982, - no tak to jest: jaki właściciel takie auto :lol:

Co do zmiany to pomyślimy nad tym po wakacjach dopiero. Teraz mnie nie będzie prawie miesiąc, później nad morze na wczasy. Ale teraz raczej już bez obaw można jechać - wszak Zośka w 3/4 jest nowa :D
Wczoraj jeszcze zamontowaliśmy jej CB w miejscu tego co widziałeś z boku tablicy na telefon. Stare wywalone a jest pod ręką i co najważniejsze nie przeszkadza. Przedtem było przy ręcznym i przeszkadzało.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2016, 12:30 przez fiolet, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”