Zafira Family Active - siatka bagażnika

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#16 Post autor: Flora »

Chodzi o górne gniazda w podsufitce? Zaczep posiada spory boleć i trzeba to dodatkowo przekręcić. Jeżeli nie posiadasz wspawanych elementów pod gniazdo to kiepsko będzie z montażem.

pio124

#17 Post autor: pio124 »

Hejka,
Kolego rafant4011 dzięki za pomysł- całkiem ciekawy tylko jest jedno ale- brak haka.

Flora pisze:Chodzi o górne gniazda w podsufitce? Zaczep posiada spory boleć i trzeba to dodatkowo przekręcić. Jeżeli nie posiadasz wspawanych elementów pod gniazdo to kiepsko będzie z montażem.
Tak chodzi o ten zaczep.
Zgoda, kiepsko może i będzie ale chyba nie jest to niemożliwe?

Pozdro,
Piotr

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#18 Post autor: Flora »

pio124 pisze:Zgoda, kiepsko może i będzie ale chyba nie jest to niemożliwe?
Jeżeli rzeczywiście są warianty, które nie posiadają wspawanego mocowania dla tego gniazda to będzie to raczej w kategorii "niemożliwe". Jest tam bardzo mało miejsca na własne modyfikacje ze względu na znajdującą się tam kurtynę. Jeżeli w miejscu gniazd mocujących siatkę posiadasz zaślepki to zdemontuj je i sprawdź co znajduje się pod nimi. Jeżeli będzie krótka prowadnica z otworem i gwintem to bez problemu zamocujesz gniazdo i siatkę.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#19 Post autor: PiotrWie »

W wersji Family ( przynajmniej w roczniku 2014) nie ma żadnych zaślepek trzeba by zdemontować podsufitkę. Siatka oczywiście fajna rzecz, jak jeździłem z trójka dzieci na wakacje to nie wyobrażałem sobie innej opcji ( miałem Lagunę "ciężarową" z kratką) Teraz jeździmy we dwójkę i to tylko zmmą na tydzień na narty, na letnie urlopy wolę latać - nie jestem w stanie wziąść więcej niż 2 tygodnie wolnego na raz więc tracić 1/3 urlopu na dojazdy mi się nie uśmiecha ( ale za to jeździmy dwac razy na dwa tygodnie)
Marzę o zmianie pracy na taką, żeby móc wziąść dodatkowo dwa miesiące bezpłatnego ( jak za 2 x 12 pensji żyło 5 osób to za 2 x 10 2 spokojnie dadzą sobie radę) i pojechać wokół Włoch czy Hiszpanii - ale wtedy bardziej sensowny byłby całkowity demontaż tylnej kanapy - weszłyby baz problemu do środka dwa rowery. Czy ktoś wie jak pracochłonny jest taki demontaż?
Ostatnio zmieniony 13 lip 2016, 22:18 przez PiotrWie, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrWie

pio124

#20 Post autor: pio124 »

Witam,
I oto niemożliwe wg ASO stało się możliwe :lol:
Okazało się że punkty/gniazda montażowe których wg ASO nie posiadam siedzą sobie w aucie i grzecznie czekają aż zostaną wykorzystane.
Panowie u których kupowałem siatkę pomogli rozebrać trochę tapicerki aby zobaczyć bo oni już nie jedną Zosie „cieli” i prawie zawsze tam były punkty do mocowania- no i były.
Przy okazji kupiłem od nich mocowania do siatki pięć dyszek za komplet bo mieli dwa na stanie.
W ASO dają dość zaporową cenę- 170zł sztuka. Ciekawe że do Astry H to 49zł sztuka.
Oto widok przed montażem gniazd montażowych:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/bba2330f03a08a4e

Przygotowanie pod montaż- gotowa dziura+ widok gniazd:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c666b43d38e36f39

Efekt finalny:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/eea812741fd7cb3b

Kolego PiotrWie nie trzeba demontować wcale podsufitki. Przy montażu lewej strony zdjąłem osłonę pasów drugiego i trzeciego rzędu a przy prawej tylko drugiego bo już wiedziałem o co chodzi.
Tak więc może masz gniazda mocujące ale jeszcze o tym nie wiesz tak jak ja nie wiedziałem ;)
Zrobiłem tez trochę fotek jeśli chcecie to mogę zrobić małego tutka coby pomóc następnym, ale to po urlopie.
Pozdrawiam i dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc i cenne uwagi :ok:
Piotr

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#21 Post autor: PiotrWie »

A czy mógłby mi ktoś napisać, czy Zafiry miały punkty mocowania siatki za siedzeniami przednimi?? Bo jeździmy obecnie w dwójkę i siatka za tylnym siedzeniem właściwie mi niepotrzebna - za to siatka za przednimi + demontaż kanapy - to by była dopiero ciężarówka dla dwojga. :D
PiotrWie

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#22 Post autor: Flora »

U mnie są w obu miejscach, więc pewnie jest tak wszędzie.

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#23 Post autor: PiotrWie »

A mógłbyś zrobić zdjęcie przedniego gniazda i zmierzyć odległość od słupka A i od skraju podsufitki żebym wiedział gdzie szukać
PiotrWie

pio124

#24 Post autor: pio124 »

PiotrWie pisze:A czy mógłby mi ktoś napisać, czy Zafiry miały punkty mocowania siatki za siedzeniami przednimi?? Bo jeździmy obecnie w dwójkę i siatka za tylnym siedzeniem właściwie mi niepotrzebna - za to siatka za przednimi + demontaż kanapy - to by była dopiero ciężarówka dla dwojga. :D
Kurczę szkoda że nie zetknąłem jak miałem rozebrana bym potwierdził czy i u mnie siedzą...

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#25 Post autor: Flora »

PiotrWie pisze:A mógłbyś zrobić zdjęcie przedniego gniazda i zmierzyć odległość od słupka A i od skraju podsufitki żebym wiedział gdzie szukać
Myślę, że do poszukiwań wystarczy Ci zdjęcie słupka B

Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrWie
Mieszkaniec
Posty: 217
Rejestracja: 24 lip 2014, 09:26
Imię: Piotr
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira
Model: Family
Oznaczenie silnika: A18XEL

#26 Post autor: PiotrWie »

Dzięki, rzeczywiście pomyliłem słupki. :D
PiotrWie

MaryJ
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2017, 12:30
Imię: Maria
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira 1.8 Family
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#27 Post autor: MaryJ »

Witam,

będę samodzielnie montowała uchwyty do siatki za drugim rzędem foteli w mojej Zosi. Czy ktoś z Forumowiczów byłby tak miły i zmierzył mi dwa wymiary zgodnie z załączonym szkicem, żebym nie musiała robić z podsufitki sita ;) To tylko dwie minuty, wymiar A i B jak na rysunku, a dla mnie wielkie ułatwienie. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Wymiar B jest od krawędzi plastiku, a wymiar A od końca rączki.
Załączniki
Wymiar A od końca raczki, wymiar B od krawędzi plastiku słupka lub plastiku okna.
Wymiar A od końca raczki, wymiar B od krawędzi plastiku słupka lub plastiku okna.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#28 Post autor: rafant4011 »

A z jakiej dzielnicy Warszawy? Mogłabyś osobiście zobaczyć u mnie ;) (Włochy)

MaryJ
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 08 lut 2017, 12:30
Imię: Maria
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira 1.8 Family
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#29 Post autor: MaryJ »

Mieszkam na Mokotowie;-) Bardzo dziękuję za propozycję, ale jeśli to możliwe to poproszę o zmierzenie tych odległości. Nawiercę sobie malutki otwór i jeśli wszystko będzie ok, to wytnę resztę nożykiem.

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: rafant4011 »

Ok,postara się zmierzyć.
Powiedz tylko twoje foto obrazuje stronę prawą(pasażera) czy stronę lewą(kierowcy)?
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 15:48 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”