Naprawa sterownika silnika - kogo polecacie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
L1U9K8A7S

Naprawa sterownika silnika - kogo polecacie

#1 Post autor: L1U9K8A7S »

Witam.
Okazuje się, że siada mi sterownik silnika i postanowiłem założyć nowy post. Kogo polecacie na terenie całego kraju do takiej naprawy. Patrzyłem w internecie i jest kilka firm, które tym się zajmują. Może ktoś z was drodzy forumowicze korzystał z jakiejś firmy i jakąś poleci? Propozycje mile widziane ;) :P

Przemo1977

#2 Post autor: Przemo1977 »

elektro-bip kolega robił zadowolony

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

też słyszałem o tym elektro-bip dobre opinie :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
OpelGreg
Mieszkaniec
Posty: 348
Rejestracja: 24 lut 2016, 20:41
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: południe
Auto: Zafira B Opc 241KM '08
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#4 Post autor: OpelGreg »

witam -naprawiałem u nich X18XE1 -było podejrzenie że usterka jest w sterowniku -będąc na wczasach nad morzem pojechałem do Redy -po diagnostyce niczego konkretnego nie znależli -więc dostałem od nich sklonowany sterownik na którym przyjechałem do domu -jednak w drodze powrotnej okazało się usterka się powtórzyła na ich sterowniku -umowa była taka że jak się usterka na ich sterowniku powtórzy to zwracają pieniądze , tak tez się stało i pieniądze zwrócili po oddaniu sterownika -przyczyną jednak dławienia silnika na trasie za każdym razem po przejechaniu 200/250 km okazała się pompa paliwa a dokładnie pęknięty wężyk / świński ogonek w zbiorniku /. O ile firma nie znalazła usterki to ze swojej strony dotrzymała umowy i bezproblemowo zwróciła pieniądze .
VERONI2468

Adam1265

#5 Post autor: Adam1265 »

Witam też by polecił Elektro-bip wysyłałem do nich sterownik a jest jeszcze jedna firma w Ciechanowie też uczciwa i kompetentna nazwy nie pamietam wiem tylko ze to z Ciechanowa.

Forfiter2012
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 17 kwie 2016, 16:23
Imię: Forfiter
Lokalizacja: CB
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance + LPG STAG
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#6 Post autor: Forfiter2012 »

U mnie elektro bip sobie nie poradził. Może tak może siak może owak...W każdym razie badali stwierdzali cudowali że komp jest w 100% ok a usterka wracała. Z problemem tj wymiana ecu na inne programowanie kodowanie itd. zrobili fachowcy z firmy autokomputery.pl z miejscowości Damasławek i ich zdecydowanie polecam.

Awatar użytkownika
tomzam
Mieszkaniec
Posty: 304
Rejestracja: 24 mar 2016, 18:43
Imię: Tomek
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: DTH
Gender:

#7 Post autor: tomzam »

Podjedź do auto spec w zamościu koło wiaduktu na wlocie od Lublina - chłopaki są dobrzy, robili mi już 2 kompy w nietypowych samochodach i wszystko ładnie hulało , może tylko być ciężko się tam wbić bo są obłożeni robotą

shadoworg
Przeglądacz
Posty: 95
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:57
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jaroszów
Auto: Opel Zafira A i B
Model: ZAiZB
Oznaczenie silnika: ZiX18XEiR

#8 Post autor: shadoworg »

Robtron w Wrocławiu polecam
Kupiłem sterownik u nich rok temu i problemu nie ma a gwarancja 24 miesiące.

Awatar użytkownika
Przemass
Zafiromaniak
Posty: 886
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:49
Imię: Przemek
Lokalizacja: Pyrlandia
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Przemass »

Elektro-bip. 2 miesiące temu odebrałem od nich sterownik do Astry 2 mojej Żony i wszystko jest ok,więc mogę polecić ;)
Zafira OPC Arden Blue by Przemass:

https://youtu.be/ZTRk3ILxeOk

JamCi

#10 Post autor: JamCi »

Elektrio-bip jest OK. Dwa razy naprawiałem sterownik bez problemów, choć ostatnim razem przy uszkodzonych końcówkach mocy musiałem zwracać go dwukrotnie. Oprócz tego, że nie miałem dostępnej Zosi przez prawie 5 tygodni to przynajmniej koszty przesyłki w obie strony za każdym razem wzięli na siebie. :?

Awatar użytkownika
megalon
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 20 mar 2015, 17:15
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Petebe
Auto: Opel Zafira A 1.6 16v Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#11 Post autor: megalon »

Ja naprawialem u mechanika w Oprzęzowie/Piotrkowa Trybunalskiego. Naprawil sterownik, 300zl wzial. Od marca jezdze bez problemow , odpukac.Nazwy nie pamietam ale moge poprosic kolege ktory mi polecil.

Skasowany użytkownik 16629

#12 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Aleście kotleta odgrzali koledzy... ale korzystając z okazji, u mnie też padł sterownik, na amen i też miałem posyłać do nich, ale laweciarz polecił mi kolesia z mojej okolicy, do którego Zosia została odholowana... Mój sterownik jest gotowy, ale jest u mechanika, a Zosia śmiga... na jego sterowniku. Wiedział, że potrzebuję auto, więc wsadził swój sterownik i przeprogramował. Mam w tym tygodniu podjechać po mój, ale nie mam czasu... jak na razie nic nie zapłaciłem i jeżdżę... gościu ma opinie bardzo dobre jeżeli chodzi o elektronikę, ale niestety ma 2 ogromne wady:
1. bierze kupę roboty na raz i ciężko z terminami, a jak są to ciężko z ustaleniem okresu naprawy... zarobiony chłop, ale jak się poprosi po znajomości to się coś ugra
2. podejrzewam, że bez znajomości - nie ma co podchodzić z nadzieją na szybką naprawę

Co do ceny nie mam pojęcia, mi nie podał za naprawę kwoty jak na razie, ale obiecał, że "na du*** nie usiądę"...

Lokalizacja Śląsk i okolice, więcej szczegółów na PW w razie potrzeby

Spiddi
Debiutant
Posty: 25
Rejestracja: 08 maja 2015, 19:26
Lokalizacja: Konstancin
Model:

#13 Post autor: Spiddi »

Korzystal ktos z uslug firmy z Warszawy na centralnej 2?? Jakies opinie??

janek1234

#14 Post autor: janek1234 »

dałem do elektro bip i przysłali nowy komp - koszt 900 pln, i mechanik musiał jeszcze zdejmować immobiliser za dodatkowe 300

Awatar użytkownika
szura217
Zafiromaniak
Posty: 821
Rejestracja: 17 sie 2016, 14:28
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wrocław/Głogów
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#15 Post autor: szura217 »

Jak shadoworg, swój sterownik robiłem w firmie Robtron we Wrocławiu, odpukać od miesiąca wszystko ze sterownikiem jest w porządku, za naprawę zapłaciłem 400zł, czekałem niecałe dwa dni po oddaniu sterownika.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”