świeci kontrolka kontroli trakcji

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
midas63

#31 Post autor: midas63 »

Witam
wczoraj zapalił się check, błędy to P0170, P0140 i P1555, Auto śmigało znakomicie z tymi błędami, jechałem autostradą około 150 , 160 km/h i nic się nie działo. Po skasowaniu błędów dzisiaj w trakcie jazy do pracy zapaliła się kontrolka kontroli trakcji (trójkąt z autkiem w poślizgu)i zgasła dopiero po zgaszeniu silnika, błędów nie wywaliło, silnik działał prawidłowo nie wchodził w tryb awaryjny po ponownym odpaleniu i przejechaniu krótkiego odcinka kontrolka na razie się nie zapaliła. Co może sugerować taka sekwencja błędów i kontrolka trakcji. Auto zagazowane. Mam jechać niedługo do gazowników na przegląd, mam im coś zasugerować czy to błąd w elektryce lub mechanice auta?

Awatar użytkownika
Luko
Mieszkaniec
Posty: 493
Rejestracja: 09 lip 2013, 01:03
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#32 Post autor: Luko »

Kontrolka zapala się przy odpalaniu auta ? To może sugerować zbyt niskie napięcie przy odpalaniu. Jeśli w trakcie jazdy to należy sprawdzić i przeczyścić styki przy hamulcach i skontrolować poziom płynu hamulcowego, później szukać dalej....
Moja Zafira

Idiotów na świecie jest niewielu, ale są tak sprytnie porozstawiani, że spotykasz ich na każdym kroku...

midas63

#33 Post autor: midas63 »

Luko_krk pisze:Kontrolka zapala się przy odpalaniu auta ? To może sugerować zbyt niskie napięcie przy odpalaniu. Jeśli w trakcie jazdy to należy sprawdzić i przeczyścić styki przy hamulcach i skontrolować poziom płynu hamulcowego, później szukać dalej....
Kontrolka zapaliła się w trakcie jazdy i po ponownym odpaleniu już nie świeci, sprawdzałem napięcie na akumulatorze na sucho i pod obciążeniem i jest OK, sprawdzę jeszcze płyn i styki ale na razie póki co nie świeci

Piechcio
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 27 maja 2013, 11:20
Lokalizacja: Radom
Model:

#34 Post autor: Piechcio »

miałem kilkukrotnie identyczną sytuację - przy zmianie kół kilkoma opaskami zaciskowymi złapałem czujnik przy prawej piaście, bo stare zaczepy już nie spełniały swojej roli i już kilka miesięcy spokój :)
Zafira A - 2002r. Y22DTR

Kamil - Tata Filipka
http://www.dzieciom.pl/9109/
http://www.pomocdlafilipka.pl/

masiula

#35 Post autor: masiula »

Witam mam problem odnośnie abs i kontroli trakcji a występuje to sporadycznie.
Zapalają mi się zawsze dwie kontrolki abs i kontrolau mnie (tc).
czasem włącze i wyłacze silnik i znika czasem nie ale wczoraj się zaswieciły i nie chciały zgasnac.
Wyjeżdzałem z bramy i pomyślałem ciekawe co się stanie jak poprostu z piskiem rusze.
i co kontrola trakcji zareagowało bum zgasły.
Ma ktoś na to jakies pomysły ?.

plc24

#36 Post autor: plc24 »

U mnie w ZB jest jakoś inaczej. Zapala mi się czasem TC bardzo często i świeci. Czasem zgaśnie jak auto postoi i działa prawidłowo.

Natomiast kontrolka od ABS gaśnie po odpaleniu i nigdy więcej się nie zapala. ABS działa zawsze prawidłowo czy TC świeci czy nie.

Tech 2 nie zgłasza żadnych błędów aczkolwiek mam zabity DPF – nasycenie 110%.

Jakoś nie mam pojęcia od czego zacząć.

A jakie powinno być ładowanie prawidłowe akumulatora? Bo może coś z napięciem się dzieje.

Norbert Michala

#37 Post autor: Norbert Michala »

Witam jestem posiadaczem zafiry A 2.2 dti od kond ja mam paliła mi się kontrolka kontroli trakcji samochód z kluczem jak by serwis i napis chec na wyświetlaczu ... Auto chodzi Dobrze nic się nie dzieje ... Oddałem auto do jednego mechanika i nic nie zrobił teraz stoi ponad tydzień u elektryka i jestem zbywany i mówi mi że to pompa abs tc.. błędy jakie mi pokazuje to :
U2105 magistrala can komunikacja do silnika brak komunikacji
U2103 uszkodzona szyna komunikacyjna can
U2104 can bus wyzerowany licznik
U2108 magistrala can brak komunikacji ze sterownikiem abs/tc
Miał ktoś Coś podobnego ?
Lub jakiś pomysł co to moŻe być ?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#38 Post autor: Crazy »

Cos mi tu nie pasuje bo zafira A nie ma CANa
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
gRZENIU
Zafiromaniak
Posty: 2136
Rejestracja: 17 maja 2015, 03:30
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Błonie
Auto: Signum
Model: Polift
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#39 Post autor: gRZENIU »

Na moje oko to coś z pompą ABS ...

Od kiedy Ci się świecą kontrolki ABS i TC ???

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#40 Post autor: Dziadek13 »

Silnik ma dwu wtykową pompe PSG16 i ma małe can.
U2101 CAN-BUS Nie zaprogramowana Lista konfiguracji maksymalnych C-02
U2103 Tryb CAN-BUS - brak łączności C-25
U2106 CAN-BUS - brak łączności z modułem kontroli transmisji B-33
U2108 CAN-BUS - brak komunikacji z ABS/TC

To wygląda na zimne luty cewek w pompie abs.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 paź 2016, 20:41 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

zajcus7

#41 Post autor: zajcus7 »

Wysłany: Dzisiaj 20:55 Tc
Witam moze nie zauważyłem gdzie jest taki temat ale mam od pewnego czasu problem z kontrolka od kontroli trakcji tzn jak odpale samochod chwile pochodzi kawalek przejade i stane to zapala sie ta kontrolka ale np podczas jazdy wogole sie nie zapala tylko na postoju dodam tez ze dzisiaj wymienilem z lewej strony z tylu piaste kompletną bo czytalem ze moze byc od tego ale dalej jest to samo:/ na postoju mi sie zapaliła kontrola trakcji prosze o pomoc bo juz nie mam siły 😐 może ktos z pomorskiego wie co to jest? Moge podjechac na konsultację

Skasowany użytkownik 6483

#42 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie wiem jak w ZB ale z tego co pamietam w ZA prędkość była zczytywana z piasty lewego przedniego koła. Może tam masz jakis problem kolego?

zajcus7

#43 Post autor: zajcus7 »

Ogolnie z przodu tez piasta byla wymieniana i ma okolo z rok dopiero myślisz ze juz jest trafnieta? Nie pamietam jakiej to firmy byla ale nie byla tania😐

Roberto12
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 08 paź 2017, 15:46
Imię: Robert
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Auto: Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#44 Post autor: Roberto12 »

Witam.
U mnie zapala się TC podczas jazdy i na postoju czasem. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu kasuje się ale po jakimś czasie znowu się zapala.

Macie jakieś rady...?

pajerowaw

#45 Post autor: pajerowaw »

Witam,
mam pytanie odnośnie świecącej się kontrolki na desce kontroli trakcji po wymianie obu piast kół przednich. Powodem wymiany piast były błędy ABS i TC. Po wymianie ABS zgasł i działa prawidłowo, natomiast świeci się kontrolka kontroli trakcji. Czy macie jakieś sugestie bądź podpowiedzi? z góry dziękuję...... :ok:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”