"odklejająca" tapicerka drzwi Zafira B

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#1 Post autor: Lorry »

mandaloszka pisze:Przy zakupie mojej zb zauwazylem ze tapicerki drzwi tuz pod szybami sa dziwnie (pofalowane)!Wygladalo to tak jakby klej nie trzymal lub jakies zatrzaski poscily.Byla tojedyna wada jaka znalazlemi postanowilem to auto kupic(cena czyni cuda).W przednich drzwiach udalo mi sie to podkleic bez sciagania tapicerki(strzykawka z rurka i klejem) teraz wyglada jak nowe.Dzisiaj zauwazylem ze odkleja sie tez w tylnych drzwich tam juz nie bedzie tak prosto dojsc bo jest tam maly trojkacik ktory blokuje dojscie.Mam pytanie czy inni uzytkownicy zb moja taki sam problem z tapicerka czy jest to jakas wada fabryczny no i jak to mozna w miare szybko naprawic.Pozdrowienia
U mnie na srodku lewych drzwi z tyłu minimalnie odstaje. Na reszcie OK ;)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 21:20 przez Lorry, łącznie zmieniany 1 raz.

M@rio

#2 Post autor: M@rio »

U mnie po całości ok :D

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#3 Post autor: rhaaziel »

U mnie tez okej jeśli chodzi o trzymanie, ale prawą przednią tapicerkę mam lekko zdeformowaną, ktoś baaaaaardzo ciężki musiał się o nią opierać! Sam ważę prawie 120kg i nie wyobrażam sobie jakiej siły trzeba użyć żeby odkształcić tapicerkę! Wychodzi na to że poprzedni właściciel woził jakiegoś małego słonia jako pasażera:!:
Póki co na spokojnie szukam takiego boczku na allegro ale żaden mnie nie zachwycił, jak znajdę odpowiedni to wymienię, a przy okazji wywalę fabryczne głośniki i zastąpię je czymś grającym czyściej.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

U mnie tez tapicerka jest spoko. Ale w poprzednim samochodzie OPEL ASTRA miałem taki przypadek ,że lekko fałdowała mi się tapicerka przy szybie ( taki plastik), było to wynikiem lakierowania drzwi a co za tym idzie ściągania i zakładania tapicerki i plastików. Wyszło to dopiero po jakimś roku jak słońce troszkę bardziej przygrzewało.Mam nadzieję ,że u ciebie to nie jest jakiś powypadkowy objaw. Może gdzieś jakaś spinka nie trzyma- ale to fałdowanie to nie wiem.

zafirafl

#5 Post autor: zafirafl »

witam !
A czy może ktoś poradzić jak się zdejmuje tapicerkę przednich drzwi kierowcy bo chce wymienić ogranicznik drzwi i nie chciałbym pozrywać jakiś niewidocznych zaczepów ? jeśli ktoś ją ściągał to pewnie wie jak do tego się zabrać z góry dzięki za porady :)

Skasowany użytkownik 23816

#6 Post autor: Skasowany użytkownik 23816 »

Witam, sorki że nie na temat ale nie będę zakładał nowego tematu na bzdet.

Gdzie kupie spinki zaznaczone na czerwono? Albo jak fachowo się to nazywa? Jednej brak i brzydko odstaje.


https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... mrc&uact=8

Twój post bardziej pasuje w tym temacie ;)
Ostatnio zmieniony 26 sie 2017, 18:13 przez Skasowany użytkownik 23816, łącznie zmieniany 6 razy.

Piotr Jurczyk
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 paź 2017, 12:03
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Auto: Opel Zafira B 1.8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#7 Post autor: Piotr Jurczyk »

Witam.

Poszukuję zafiry i chodząc po komisach zauważyłem "odklejającą" się tapicerkę drzwi. Widać ją z zewnątrz patrząc na szybę drzwi, na dole. W załączonym zdjęciu zaraz nad srebrną listwą i nad uszczelką widać wewnątrz odklejającą tapicerkę.

Po kilku autach moje spostrzeżenie jest że jest to wada fabryczna. Widzę to we wszystkich Zafirach (nie w takim stopniu ale pofalowane jest i zaczyna odchodzić).

Stąd moje pytanie czy rzeczywiście jest to wada fabryczna ?

Miał ktoś taki przypadek ?

Jak to naprawić ?
Załączniki
1.jpg
Ostatnio zmieniony 09 paź 2017, 21:17 przez Piotr Jurczyk, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: janekW67 »

U mnie nic takiego nie ma.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#9 Post autor: Mariusz »

Mam tak samo, ale w mniejszym stopniu. Myślę, że jest to do ogarnięcia tylko brak czasu.

Piotr Jurczyk
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 paź 2017, 12:03
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Auto: Opel Zafira B 1.8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#10 Post autor: Piotr Jurczyk »

Widziałem to we wszystkich zafirach. Oczywiście w mniejszym stopniu, ten już jest bardzo widoczny. Może rzeczywiście klej w strzykawce będzie opcją, lub bardziej złożona zdjąć cały boczek i też kleić.

Skasowany użytkownik 6483

#11 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja też mam ta przypadłość z tym ,że już podkleiłem tapicerke w drzwiach kierowcy. Wykorzystałem do tego żywicę i utwardzacz, pomogło.. :piwo:

Piotr Jurczyk
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 paź 2017, 12:03
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Auto: Opel Zafira B 1.8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#12 Post autor: Piotr Jurczyk »

jarecki69 pisze:Ja też mam ta przypadłość z tym ,że już podkleiłem tapicerke w drzwiach kierowcy. Wykorzystałem do tego żywicę i utwardzacz, pomogło.. :piwo:
A czy zdejmowałeś całą tapicerkę czy naprawiałeś na drzwiach ?

wiciu625
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:25
Imię: wiktor
Lokalizacja: szczecin
Auto: Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#13 Post autor: wiciu625 »

Ja naprawiałem bez zdejmowania boczku , przy otwartej szybie i po przyklejeniu z 3 listewek zrobiłem podpórki aby to docisnąć i zostawić na 24h. Efekt spoko ale niestety tylko przez 2-3 miesiące bo później klej puścił. Próbowałem na razie 2 różnych klejów i nie dały rady na dłuższą metę. Jak ktoś ma jakiś dobry klej który tu pomoże to piszcie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
prymus2103
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 05 mar 2014, 23:04
Imię: Robert
Lokalizacja: Zamość
Auto: Opel Astra
Model: J
Oznaczenie silnika: A14NEL
Kontakt:

#14 Post autor: prymus2103 »

Ja u siebie potraktowałem to klejem na gorąco i po problemie.
https://www.facebook.com/autoserwisplos ... e=bookmark

Montaż Instalacji Gazowych LPG - http://www.lpgtech.pl/

Sprawy niemożliwe załatwiam od ręki , na cuda trzeba chwilę poczekać :-)

Obrazek

Piotr Jurczyk
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 paź 2017, 12:03
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Auto: Opel Zafira B 1.8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#15 Post autor: Piotr Jurczyk »

Dziękuję.

Temat można zamknąć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”