Problemy związane ze stacyjką

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#16 Post autor: scaniairizar »

bo o ile wiem, to co najwyżej trzeba zaprogramowac sterownik.

masz jakies zdjecia tego kluczyka ?
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

Marekcanoe

#17 Post autor: Marekcanoe »

Zrobię i wstawię :)

biedrona

#18 Post autor: biedrona »

Witajcie
Ostatnio pojawił się problem w mojej Zosi. Otóż kiedy gaszę silnik i wyjmuję kluczyk ze stacyjki, to po wyjęciu kluczyka stacyjka nie odbija sama. Muszę jeszcze raz włożyć kluczyk i pomóc stacyjce, aby odbiła. Jak mogę zaradzić temu problemowi? Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 11 gru 2011, 17:11 przez biedrona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#19 Post autor: MieHor »

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to na forum było już kilka porad na temat stacyjki i jej reanimacji, poszukaj

bondzo001

#20 Post autor: bondzo001 »

biedrona, najlepiej podjedz do jakiegos zakladu gdzie dorabiaja kluczyki lub otwieraja zatrzasniete samochody, oni ja wyczyszcza i wysmaruja grafitem.mialem tak w VB i popsikałem WD40 i to ja zacieło na stałe.musiałem stacyjke rozbebeszyc i dac do naprawy.

Anony Mous

#21 Post autor: Anony Mous »

Witam koledzy mam pytanko czy spotkaliście się może z takim objawem po włożeniu kluczyka do stacyjki podczas przekręcania go i usiłowaniu wciśnięcia do środka to piszczy w skrzynce z bezpiecznikami czy może już czas na nową stacyjkę dzięki za odpowiedzi pozdro.

tad65

#22 Post autor: tad65 »

Ja mam takie pytanie bo zacieła mi się stacyjka i chciałem się dowiedzie jak ją rozebrać.
rozkręciłem wszystkie plastiki do okoła i co dalej ? Posiadam Zafirę 2,2 DTI w wersji belgijskiej z tym kolorowym wyświetlaczem. Słyszałem że ona jest coś trochę innna.

frank

#23 Post autor: frank »

Witam dziś miałem problem z pilotem nie mogłem otworzyć na pilota drzwi i nie działała stacyjka nie mogłem włożyć kluczyka , ale po pewnym czasie jakoś włożyłem zapaliłem jak sie później okazało zakłócenia zrobił telefon komórkowy ,czy jest to możliwe żeby za kłócił w instalacji włożenie kluczyka do stacyjki proszę podzielenie się wiadomością czy ktoś to miał w samochodzie zafira 1,06 16 2000 begin_of_the_skype_highlighting              06 16 2000      end_of_the_skype_highlighting
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2010, 15:23 przez frank, łącznie zmieniany 1 raz.

Woytas

#24 Post autor: Woytas »

stacyjka to raczej jakieś mech uszkodzenie ( zapadka czy cuś).
Tel. raczej nie robi takich zakłóceń, może był jakiś nadajnik w okolicy, który zakłócił.

M@rio

#25 Post autor: M@rio »

frank pisze:nie działała stacyjka nie mogłem włożyć kluczyka , ale po pewnym czasie jakoś włożyłem zapaliłem jak sie później okazało zakłócenia zrobił telefon komórkowy
powiem że nigdy nie słyszałem i mi wydaje się to niemożliwe

boogoo

#26 Post autor: boogoo »

A sprawdź,czy nie masz krzywego bagnetu klucza-nawet lekkie może zakłócać działanie stacyjki....

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#27 Post autor: marwisn »

Jakiś czas temu miałem podobny problem. Po włożeniu kluczyka do stacyjki nie szło nim obrócić. Dopiero jak nim poruszałem (czasem nawet minutę to trwało :? ) to zaskakiwał.

Już planowałem zabrać się za to, ale samo przeszło :D .

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#28 Post autor: dzarko »

Z moich obserwacji wynika, że kluczyk wchodzi w taki metalowy walec mający możliwość ruchu w osi po której wchodzi kluczyk. Czasem zdarza się, że ten walec nie wyskakuje po wyjęciu klucza. Wtedy takie ząbki wewnątrz stacyjki nie chowają się i jest ciężko włożyć kluczyk. Trzeba nacisnąć kilka razy walec stacyjki, aż wyskoczy do skrajnego lewego położenia. Rzuć okiem, czy ten sam problem masz.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

frank

#29 Post autor: frank »

Dzięki za podpowiedzi ale jakoś dział już wszystko myślę ze to było rozkodowanie kluczyka

Awatar użytkownika
marlano
Przeglądacz
Posty: 55
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:08
Lokalizacja: Opole
Model:

#30 Post autor: marlano »

miałem ten sam problem, jak mówi kol. dzarko to jest wina bębenka stacyjki, po prostu nie odskoczyła, wystarczy włożyć końcówkę kluczyka w zablokowaną stacyjkę i minimalnie ruszyć powinna odskoczyć i wsio jest OK

- pozdrawiam -


(nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale jak przed tą usterką wyjąłeś kluczyk ze stacyjki nie odłączyło Ci radia co już daje do myślenia, że coś nie tak ze stacyjką )

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”