[B]Ile palą wam CDTi?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#76 Post autor: Anony Mous »

marcolub pisze: miasto 8-8,5l
tak jak i mnie...choć zrobiłem teraz 200km po miescie w ekodriving, max 2,5tys obrotów i wyszlo 7.5
marcolub pisze: trasa spokojnie 5,4l
jestes pewny ze komputer Cie nie okłamuje? chyba ze nie masz filtra DPF. Z moich obserwacji oraz wielu innych uzytkwników, bardzo cięzko jest zejść poniżej 6 litrów....a co dopiero jak Ty mówisz, że jeszcze na klimie. Chyba, że super prosta droga bez wzniesien (co u nas w małopolsce niemożliwe :) ), 90 km/h na tempomacie.....to wtedy się zgodzę.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#77 Post autor: rhaaziel »

Ja na trasie (226 km po A4) przy sredniej rzedu 150 km/h (tak mialem tempomat ustawiony, czesto jednak przyspieszalem zeby sprawniej wyprzedzac) spalilem 7,3 na 100 dlatego tez kazdy wynik na trasie ponizej 6 wydaje mi sie malo wiarygodny, owszem jadac 90-100 nie wyprzedzajac nie hamujac jest to mozliwe ale jak zaczynasz depatac ostro po gazie to w baku jest juz solidny wir :!:
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kubik_CDTi

#78 Post autor: kubik_CDTi »

5,5l to nie problem,ale jazda na kapelusznika. :lol:

Anony Mous

#79 Post autor: Anony Mous »

U siebie stwierdziłem rozbieżność komputera pokładowego z stanem faktycznym na 11%, który zaniżał mi spalanie. Przeliczyłem to dokładnie tankując na jednej stacji z jednego dystrybutora. Wyszła taka różnica jak wyżej. Jest to troszkę irytujące ...

adamski

#80 Post autor: adamski »

Mam auto 100 konne. bagaznik zapakowany po dach+box na dachu+ pięc osób na pokładzie+ autostrada+ góry+około 130/140km/h+2000km dystansu+zima=6,2litra/100km(wskazanie komputera)

Anony Mous

#81 Post autor: Anony Mous »

adamski pisze:Mam auto 100 konne. bagaznik zapakowany po dach+box na dachu+ pięc osób na pokładzie+ autostrada+ góry+około 130/140km/h+2000km dystansu+zima=6,2litra/100km(wskazanie komputera)
nie sugeruj się komputerem, mi i wielu osobom komputer przkłamuje od 0.5 do 1.3 litra jak w moim przypadku. Pojechałem w trase ....komputer pokazał 5.5 i byłem na maxa zadowolony...potem dystrybutor....kalkulator.....i tu niespodzianka 6.7.....no chyba że już przeliczałeś klka razy z kalkulatorem i wyszło na to samo.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#82 Post autor: rhaaziel »

Koledzy, tak jak napisal moj przedmowca nie sugerujmy sie wskazaniami kompa, nie o to w tym watku chodzi, podajemy spalanie rzeczywiste tak aby mozna je bylo porownywac.

W moim podpisie mam linka do motostat gdzie podaje dokladnie spalanie zawsze na podstawie tego co wlalem do baku, gdybym chcial podawac wg kompa to mialbym srednia w okolicach 6,8 a tak mam 7,4 co oczywiscie oznacza ze czeka mnie korekta wskazania kompa.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kp2

#83 Post autor: kp2 »

U mnie:
miasto ok. 9-9,5
trasa ok. 6-6,5
min. przy delikatnej trasie ok. 5,5 bez wypalenia DPF :D
średnie z kompa to 7,5 przy średniej prędkości 45 km/h :/
Komp pokazuje mi ok. 5% więcej, ale to dobrze bo jak zostaje mi np. 50 km do przejechania wg kompa i zacznie się nagle wypalanie to problem ..., a tak mam jeszcze małą rezerwę. :lol: Nie jeździjcie nigdy do końca wg kompa !!
po jednym wypalaniu DPF-a wzrasta ok. 0,5 l/100 km (ok. 3 l paliwa) :cry:
Przy założeniu, że wypalanie jest jedno na cały bak (700-800 km) to dodatkowo wychodzi ok 12 zł. :idea:

Anony Mous

#84 Post autor: Anony Mous »

kp2 pisze: po jednym wypalaniu DPF-a wzrasta ok. 0,5 l/100 km (ok. 3 l paliwa) :cry:
Przy założeniu, że wypalanie jest jedno na cały bak (700-800 km) to dodatkowo wychodzi ok 12 zł. :idea:
ja liczyłem jakieś 2 litry na wypalanie....ale fakt faktem jest to mocno denerwujące...dokładanie takie okolo 10zl na każdy zbiornik...

Anony Mous

#85 Post autor: Anony Mous »

Ja już zrobiłem korektę spalania zgodnie z wyliczeniami ( na piechotę), czeka mnie dłuższa trasa to zobaczymy jak to będzie precyzyjne. Dam znać .

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#86 Post autor: stapaw »

Spokojna jazda na trasie 5,5
Trasa 6-6,5
Miasto+krótkie odcinki 8-9,5
Pozdrowionka

kubik_CDTi

#87 Post autor: kubik_CDTi »

Mój komp nie kłamie skubany!
Zrobiłem 400km i miałem wynik 7,4l średnio,policzyłem na piechotę wyszło 6,5l i się nawet ucieszyłem,że taka oszczędna a ja jej nie żałuje :lol: ,ale przypomniało mi się,że jeszcze z dobre 3l upchnąłem po odbiciu porównałem rachunki i wyszło,że nie kłamie!

Anony Mous

#88 Post autor: Anony Mous »

kubik_CDTi pisze: dobre 3l upchnąłem po odbiciu porównałem rachunki i wyszło,że nie kłamie!
ile max można wlać do zboirnika? Lejecie pod korek? Moja fabia ma 45 litrów zbiornika a leje okolo 56 litrow, z tym że we fabii jest taki 'dzyndzel' do odpowietzrania.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#89 Post autor: rhaaziel »

Ja kończę tankowanie jak odbije, litr czy dwa więcej w baku nie robią różnicy :D
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

kubik_CDTi

#90 Post autor: kubik_CDTi »

Jak mam czas to poczekam chwilę i wlewam powoli od pierwszego odbicia raz upchnąłem jeszcze 5l,niby nic ale w dalekiej trasie kilka km dalej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”